homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Supranatural..discutii libere :P-6


#96 2008-08-26 17:11:41

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Andreea86 a scris:

offtopic da? esti din focsani? ce tare... big_smile ma gandeam ca-s singurica pea ici pe forum. wink
ontopic: da...si eu sper sa nu fie vreun cimitir sub mine. desi nu stiu, cand ma mai duc pe la cimitir...mi se pare ca e acolo un sentiment de atata liniste...nu ma sperie nimic... in schimb am fost intr-un an de Paste...ce-i drept putin mai traziu (pana am luat lumina de la alta biserica...am stat si pe la 1-2 ne-am hotarat sa mergem la cimitir sa ducem lumina si acolo) si era atat de spooky. era lumina ca multe morminte aveau lumanari...era lumina si la biserica, deh...era slujba...dar tot m-am speriat. nu-mi pot imagina cat de spooky e intr-o zi normala, sa nu mai fie alti oameni, fara lumina...fara nimic... popa

Cand eram mai mica mergeam pe fupsic la comat si e cimitirul ala acolo si ne mai treceam prin el cand mergeam pe fupsic si la un moment dat am vazut un cavou deschis si ziceau aia ca cine are curaj sa intre..si m'am uitat din pragul usii in jos pe scari si m'a luat o frica de nu mi'a mai trabuit sa ma uit ce mai sa intru.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 



#97 2008-08-26 17:12:14

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Supranatural..discutii libere :P

Hai sa povestim si intalniri pozitive cu supranaturalul, ca deja prea o dati pe scary tongue

Acum vreo 10 ani, seara, eram cu masina cu un coleg, ma aducea acasa. La o intersectie de pe o straduta a venit unul cu viteza ca idiotu. Colegul n-a putut sa faca altceva decat sa traga tare de volan dreapta sa nu ne izbim de idiotul ala care nici macar n-a incetinit. Am trecut razant pe langa un stalp de iluminat si ne-am izbit de un gard de beton. N-am patit nimic nici unul, speriatura a fost mare si motorul s-a belit de n-a mai mers masina, dar nu asta e faza.
In momentul in care am vazut stalpul venind spre mine pe partea dreapta (adica masina se indrepta spre talp mai bine zis) am inchis ochii, m-am tinut strans de scaun si am simtit pe umarul stang o atingere calda ca si cand mi-a fi pus cineva mana pe umar. In secunda aia nu mi-a mai fost frica, am deschis ochii si am vazut cum ne-am lovit de gard si stiam ca nu patim nimic.

Am stiut atunci (si sint convinsa ca n-a fost doar impresie) ca bunica mea m-a aparat, ea e ingerul meu pazitor; am avut si am cu ea o legatura atat de stransa incat limita lumii fizice n-o impiedica sa ma ajute ori de cate ori o rog in mod expres pe ea. Am avut momente grele in viata cand pe langa rugaciunile obisnuite, am chemat-o pe ea sa-mi fie alaturi, sa ma sprijine si rezultatul a fost mult peste asteptari. In ultima sesiune la faculta am avut 25 de examene in 6 saptamani, toate le-am luat cu bine; am ajuns intr-un impas cu fostul iubit din care nu mai reuseam sa scap si pana la urma s-a rezolvat in favoarea mea; am suferit de cancer si eram la un pas de a spune adio lumii pana cand am rugat-o pe bunica sa ma lumineze daca mai merita sa raman pe aici ... si iaca am ramas smile

Cea mai recenta chestie pe care numai dupa cateva saptamani am deslusit-o a fost ca din cand in cand simteam in camera mea miros de liliac...incercam sa gasesc sursa: de afara nu venea ca nu mai sint flori din mai, limpezitorul de rufe nu e, parfum, sapun, parfum de camera, crema de corp sau asa ceva nu e...pana am facut legatura ca in liliacul infloreste in luna mai, ca ziua onomastica a bunicii mele era in mai si mai ales ca ei ii placea mult liliacul si de ziua ei taiam mereu un buchet mare de liliac. Nu stiu daca prin asta ea isi face simtita prezenta, dar cert e ca dupa o perioada extrem de agitata mi-am regasit linistea.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#98 2008-08-26 17:12:17

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Supranatural..discutii libere :P

daa rotfl
c vis idiot.. oricum m am speriat asa in somn k erau d aia mari si se loveau de geamuri si mami zicea"gata, asta e sfarsitul"
app, ati visat vreodata k VIRGULA cadeti de undeva?


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#99 2008-08-26 17:15:18

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

carmen_21 a scris:

daa rotfl
c vis idiot.. oricum m am speriat asa in somn k erau d aia mari si se loveau de geamuri si mami zicea"gata, asta e sfarsitul"
app, ati visat vreodata k VIRGULA cadeti de undeva?

Cred ca te'ai speriat..Eu cand eram mititica visam numai monstrii saraca de mine.Am visat faza cu cazutul,adica nu cadeam calumea in gol ci doar sa zicem ca apucat sa pun piciorul intr'o groapa si tresaream prin vis si ma trezeam..Se zice ca daca mori in vis mori si in realitate.Eu am visat o data ca era sa mor,erau pe undeva si ma plimbat cu rolele si am cazut si cand ma uit in sus venea un fel de macara spre mine si stiam ca nu o sa mai am timp sa ma ridic si sa fug si aia se tot apropria de mine si eram sigura ca e sfarsitul si o sa mor si imi era atat de frica si imi batea inimia atat de tare in cat nu am mai suportat tensiunea si m'am trezit extrem de speriata si cu pulsul peste limita.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#100 2008-08-26 17:15:34

pends
Hero member
De la: B/Br
Inregistrat: 2007-09-09
Mesaje: 3690

Re: Supranatural..discutii libere :P

Katalyna2311 a scris:

sau ielele...nu trebuie sa le raspunzi cand te striga.....si cica daca iti sar in spate trebuie sa la cari

cand te striga ielele ? big_smile


Bună ! Arăți ca o curvă !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2008-08-26 17:18:08

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

vdaiana a scris:

Hai sa povestim si intalniri pozitive cu supranaturalul, ca deja prea o dati pe scary tongue

Acum vreo 10 ani, seara, eram cu masina cu un coleg, ma aducea acasa. La o intersectie de pe o straduta a venit unul cu viteza ca idiotu. Colegul n-a putut sa faca altceva decat sa traga tare de volan dreapta sa nu ne izbim de idiotul ala care nici macar n-a incetinit. Am trecut razant pe langa un stalp de iluminat si ne-am izbit de un gard de beton. N-am patit nimic nici unul, speriatura a fost mare si motorul s-a belit de n-a mai mers masina, dar nu asta e faza.
In momentul in care am vazut stalpul venind spre mine pe partea dreapta (adica masina se indrepta spre talp mai bine zis) am inchis ochii, m-am tinut strans de scaun si am simtit pe umarul stang o atingere calda ca si cand mi-a fi pus cineva mana pe umar. In secunda aia nu mi-a mai fost frica, am deschis ochii si am vazut cum ne-am lovit de gard si stiam ca nu patim nimic.

Am stiut atunci (si sint convinsa ca n-a fost doar impresie) ca bunica mea m-a aparat, ea e ingerul meu pazitor; am avut si am cu ea o legatura atat de stransa incat limita lumii fizice n-o impiedica sa ma ajute ori de cate ori o rog in mod expres pe ea. Am avut momente grele in viata cand pe langa rugaciunile obisnuite, am chemat-o pe ea sa-mi fie alaturi, sa ma sprijine si rezultatul a fost mult peste asteptari. In ultima sesiune la faculta am avut 25 de examene in 6 saptamani, toate le-am luat cu bine; am ajuns intr-un impas cu fostul iubit din care nu mai reuseam sa scap si pana la urma s-a rezolvat in favoarea mea; am suferit de cancer si eram la un pas de a spune adio lumii pana cand am rugat-o pe bunica sa ma lumineze daca mai merita sa raman pe aici ... si iaca am ramas smile

Cea mai recenta chestie pe care numai dupa cateva saptamani am deslusit-o a fost ca din cand in cand simteam in camera mea miros de liliac...incercam sa gasesc sursa: de afara nu venea ca nu mai sint flori din mai, limpezitorul de rufe nu e, parfum, sapun, parfum de camera, crema de corp sau asa ceva nu e...pana am facut legatura ca in liliacul infloreste in luna mai, ca ziua onomastica a bunicii mele era in mai si mai ales ca ei ii placea mult liliacul si de ziua ei taiam mereu un buchet mare de liliac. Nu stiu daca prin asta ea isi face simtita prezenta, dar cert e ca dupa o perioada extrem de agitata mi-am regasit linistea.

Ce bine e sa stii ca ai pe cineva mereu langa si u si te ajuta cand ai nevoie..chiar daca e doar un spirit si nu'l vezi dar ii simti caldura inimii si cred ca e super.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#102 2008-08-26 17:18:18

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Supranatural..discutii libere :P

Eu am visat ielele... ma prinsesera in jocul lor si nu puteam sa plec... sad Bine ca m-am trezit. Puiu mi-a spus ca erau iele, eu nu stiam, erau asa ca niste fete imbracate in costume de dans, oarecum populare... nu mai stiu daca printre ele erau si baieti. Asa tare m-am speriat sad

Offline

 

#103 2008-08-26 17:18:42

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Ma mai gandesc ca la faza cand vezi nush ce(cum zicea andreea d caine) poate e si o farsa care ti'o face mintea ta..pur si simplu sa vezi ceva datorita mintii tale si de fapt sa nu fie adevarat.

pai da...pe moment te sperii...noi la faza cu cainele eram toti in stare de soc...pt cateva momente...eu eram sigura ca e diavolul...vedeam numai o chestie neagra cu ochii rosii (de la faruri) care se uita la noi si noi mergeam sper el...deja ma vedeam moarta...dupa acteva secunde ne-am revenit...cand ne-am dat seama ca e caine...dar cineva cu inima mai slaba putea sa faca infarct ceva.
si eu am auzit multe de maorte clinica..a.dica la 7 ani cand dezgropau gaseau mortul cu fata in jos...sua urme de unghii la siciru... vai....prefer sa fiu incinerata...sau macar sa-mi faca autopsie ceva...sa fiu sigura ca nu ma trezesc. mi-e frica tare de faza asta. neutral
si am mai auzit de unul care cica il ducea la groapa...si pe drum s-a trezit...tot asa, maorte clinica... ala a avut noroc, s-a trezit la timp. oricum, cred ca aia care erau prin jur s-au speriat bine cand au vazut ca se ridica mortul.
si tot apropo de asta, era la discoevry "true horror" sau ceva d egenul asta...cu tipul care juca rolul lui giles din buffy, spaima vampirilor. si intr-un episod vorbea despre zombie...si s-a dus in Haiti, unde e patria voodoo-ului. si cica acolo e un peste a carui otrava incetineste bataile inimii incat pari mort....te ingroapa...si dupa 2 zile vine preotul voodoo si te dezgorapa. numai ca otrava aia lasa sechele la creier...si aia sunt zombie...adica traiesc, dar nu vorbesc, sunt ca niste papusi...si sunt folositi ca sclavi..la munci grele, la carat, etc (ca ei nu se plang, nu cer bani....fac cam ce le zici). si s-a dus tipul ala "giles" la un preot vodoo...si i-a cerut 2000 sau 3000 euro si-i face un zombie. dar nu i-au lasat astia de la discovery...ca au zis ca dup-aia nu au ce sa faca cu zombie ala. lol si mai aratau o fata...care a murit...au ingropat-o parintii...si dupa 1 an a venit acasa la parinti. si a filmat-o...statea pur si simplu...nu vorbea, nu zicea nimic.... dar parintii erau fericiti ca e vie... a fost spooky tare emisiunea. smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#104 2008-08-26 17:19:48

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Katalyna2311 a scris:

pai foarte multi sunt ingropati in moarte clinica....si cand ii dezgroapa peste ani ii gasesti cu fata in jos

Moama..cred ca e groaznic sa vezi ca cineva drag care a murit dupa ce e dezgropat are alta pozitie
Stiam ca atunci cand se pune capacul la sicriu sau cand se baga in groapa daca mana pers respective iese afara din sicriu inseamna ca a fost un om rau si ca a batut persoanele dragi sau ceva de genu.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#105 2008-08-26 17:23:06

pends
Hero member
De la: B/Br
Inregistrat: 2007-09-09
Mesaje: 3690

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Moama..cred ca e groaznic sa vezi ca cineva drag care a murit dupa ce e dezgropat are alta pozitie
Stiam ca atunci cand se pune capacul la sicriu sau cand se baga in groapa daca mana pers respective iese afara din sicriu inseamna ca a fost un om rau si ca a batut persoanele dragi sau ceva de genu.

eu stiam ca daca ii iese mana, "o sa ia" pe cineva dupa el. apropiat de obicei


Bună ! Arăți ca o curvă !

Offline

 

#106 2008-08-26 17:24:05

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

pends a scris:

life a scris:

Moama..cred ca e groaznic sa vezi ca cineva drag care a murit dupa ce e dezgropat are alta pozitie
Stiam ca atunci cand se pune capacul la sicriu sau cand se baga in groapa daca mana pers respective iese afara din sicriu inseamna ca a fost un om rau si ca a batut persoanele dragi sau ceva de genu.

eu stiam ca daca ii iese mana, "o sa ia" pe cineva dupa el. apropiat de obicei

Mai buna e varianta mea..a ta e mai infricosatoare yikes


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#107 2008-08-26 17:24:37

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

carmen_21 a scris:

daa rotfl
c vis idiot.. oricum m am speriat asa in somn k erau d aia mari si se loveau de geamuri si mami zicea"gata, asta e sfarsitul"
app, ati visat vreodata k VIRGULA cadeti de undeva?

Cred ca te'ai speriat..Eu cand eram mititica visam numai monstrii saraca de mine.Am visat faza cu cazutul,adica nu cadeam calumea in gol ci doar sa zicem ca apucat sa pun piciorul intr'o groapa si tresaream prin vis si ma trezeam..Se zice ca daca mori in vis mori si in realitate.Eu am visat o data ca era sa mor,erau pe undeva si ma plimbat cu rolele si am cazut si cand ma uit in sus venea un fel de macara spre mine si stiam ca nu o sa mai am timp sa ma ridic si sa fug si aia se tot apropria de mine si eram sigura ca e sfarsitul si o sa mor si imi era atat de frica si imi batea inimia atat de tare in cat nu am mai suportat tensiunea si m'am trezit extrem de speriata si cu pulsul peste limita.

da...si eu stiam ca daca mori in vis mori si in realitate. acum nu stiu cat de adevarat e....dar e posibil...de obicei ne trezim din cosmaruri inainte de a muri practic. smile
cum sunt ielele? nu stiam ca daca te striga sa nu le raspunzi. sau ca-ti sar in spate si trebuie sa le cari? dar ce simbolizeaza ele...sau acre e faza? nu apar numai barbatilor...ca asa stiam...ca le apar barbatilor si ca aia dup-aia innebunesc sau ceva de genul.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#108 2008-08-26 17:28:29

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Katalyna2311 a scris:

nu are cum sa ii iasa mana daca e mort...de ce? pentru ca dupa trei zile nu poti sa ii mai misti mainile...sa i le indrepti...si nu e bine sa ii rupi oasele.
ielele cica pe la ora 24 si sunt niste fete tinere

U nu ii misti nimic..pur si simplu iese mana din sicriu ca stii ca sicriul se inchide inainte sa fie bagat in groapa..Pai practic nu are cum sa'i iasa pt ca e tapan,tocmai pt ca nu se poate e ceva straniu.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#109 2008-08-26 17:30:04

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Andreea86 a scris:

da...si eu stiam ca daca mori in vis mori si in realitate. acum nu stiu cat de adevarat e....dar e posibil...de obicei ne trezim din cosmaruri inainte de a muri practic. smile
cum sunt ielele? nu stiam ca daca te striga sa nu le raspunzi. sau ca-ti sar in spate si trebuie sa le cari? dar ce simbolizeaza ele...sau acre e faza? nu apar numai barbatilor...ca asa stiam...ca le apar barbatilor si ca aia dup-aia innebunesc sau ceva de genul.

E ceva demonstrat si de medici pt ca daca mori in vis creierul tau considera ca a murit si de aceea mori cu adevarat.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#110 2008-08-26 17:32:52

pends
Hero member
De la: B/Br
Inregistrat: 2007-09-09
Mesaje: 3690

Re: Supranatural..discutii libere :P

or fi unii care vor sa le faca cu mana celor ramasi aici  lol


Bună ! Arăți ca o curvă !

Offline

 

#111 2008-08-26 17:33:05

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Andreea86 a scris:

da...si eu stiam ca daca mori in vis mori si in realitate. acum nu stiu cat de adevarat e....dar e posibil...de obicei ne trezim din cosmaruri inainte de a muri practic. smile
cum sunt ielele? nu stiam ca daca te striga sa nu le raspunzi. sau ca-ti sar in spate si trebuie sa le cari? dar ce simbolizeaza ele...sau acre e faza? nu apar numai barbatilor...ca asa stiam...ca le apar barbatilor si ca aia dup-aia innebunesc sau ceva de genul.

E ceva demonstrat si de medici pt ca daca mori in vis creierul tau considera ca a murit si de aceea mori cu adevarat.

da?? asta nu stiam... aiurea... neutral mori dintr-o prostie. neutral
pf...cum sa iasa mana mortului afara? :f?rv?nad: clar, nu ma mai duc never ever la inmormantari. :f?rv?nad:


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#112 2008-08-26 17:34:09

Cherry_sensation
Full member
Inregistrat: 2008-04-20
Mesaje: 234

Re: Supranatural..discutii libere :P

ielele se mai numesc si mirese si apar in general la barbati si ii striga pe nume cu o voce cunoscuta lor ( mama, iubita ) si barbatul daca raspunde ele ii iau vocea ...


eu stiam ca daca mori in vis inseamna k iti moare moartea ... adicao sa fi ferit de lucruri rele ...


te iubesc si toata lumea stie cata dragoste iti port eu tie hjarta

Offline

 

#113 2008-08-26 17:37:28

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Supranatural..discutii libere :P

Cherry_sensation a scris:

eu stiam ca daca mori in vis inseamna k iti moare moartea ... adicao sa fi ferit de lucruri rele ...

Asa stiam si io.
Am fost impuscata in vis si in realitate m-am trezit a doua zi...doar ca dupa vre-un an doi cam asa am avut o operatie in locul ala unde aveam impuscatura in vis...hmm.

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2008-08-26 17:38:10)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#114 2008-08-26 17:40:45

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Supranatural..discutii libere :P

io stiam k ielele  sunt 3 fete care apar la 12 noaptea in ziua de rusalii parca
sau nu stiu, era intr o zi din iunie si dak te striga n ai voie sa le raspunzi k te lasa ori orb, ori mut..
ma rog, sunt multe variante
c naspa... sa mori in vis ... doamne...
knd eram mai mica visam mereu, mereu k incercam sa traversez o sosea mare si cadeam la un moment dat si veneau tiruri...
bine, asta cred era datorita mamei care imi zicea mereu "sa am grija la masini"
si acum mai mi e frica de tiruri si alte masini mari...


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.