homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Supranatural..discutii libere :P-7


#115 2008-08-26 17:44:45

Cherry_sensation
Full member
Inregistrat: 2008-04-20
Mesaje: 234

Re: Supranatural..discutii libere :P

un prieten f bun care a murit acum aproape un an intr`un accident avea pe fata un fel de zambet ... si chiar daca era urat k orice om mort ... (adik aproape i`a fost distrusa fata in accident ) eu cand ma uitam la el il vedeam asa cum il stiam eu ... adik frumos si parca zambea asa ... si a plouat in ziua in care a fost adus acasa de la spital ... asta inseamna k el nu a vrut sa moara si cand am mers la biserica nu puteau sa bage sicriul pe usa bisericii ... chiar daca avea dimensiuni normale ... nu puteau sa`l bage in biserica ... si asta inseamna k nu vroia sa plece dintre noi ... la fel si cand l`au bagat in groapa au lovit sicriul de cateva ori de peretii gropii chestie care inseamna acelasi lucru ... si chiar cred k sufletul lui nu vroia sa plece si simteam asa ca ne aude ...


te iubesc si toata lumea stie cata dragoste iti port eu tie hjarta

Offline

 



#116 2008-08-26 17:45:07

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

vdaiana...ai fost impuscata in vis...dar banuiesc ca nu ai murit... adica sa visezi ca esti moarta de genul nu mai simti, nu auzi. de obicei te trezesti inainte sa atingi pamantul (daca visezi cum cazi), sau inainte sa te atinga glontul (in cazul tau)...exact pentru ca nu mori in vis. asa auzisem...nu stiu daca e adevarat sau nu, dar eu pana acum nu am visat ca mor...adica m-am trezit la timp. big_smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#117 2008-08-26 17:48:38

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Supranatural..discutii libere :P

Nu, zaceam proptita de un perete, sange peste tot pe mine, langa mine si ma vedeam asa nemiscata, cu ochii inchisi. In vis io am stiut ca am murit.
Ciudat ca nu tin minte impactul glontului ci doar cum s-a tras prin usa, am vazut cum se gaureste usa si apoi io am fost aruncata spre perete si am cazut acolo sangerand.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#118 2008-08-26 17:49:03

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Supranatural..discutii libere :P

sa va povestesc ce a patit o colega de a mea...
avea noua ani cand s a intamplat, si avea o prietena f buna d aceeasi varsta, erau nedespartite;
colega asta a mea a visat intr o seara k era cu prietena ei intr o padure, noaptea si nu stiau sa iasa...dup'aia, nu mai stiu exact, a aparut o umbra si a luat o pe prietena ei..ea a ramas singura a inceput sa tipe, s a luminat si a ajuns intr un loc frumos, cu multi oameni care construiau case...
a doua zi a aflat k prietena ei a murit...
a...si mi a mai povestit k atunci cand a aflat k a murit era ff cald afara, ea a inceput sa planga si a inceput ploaia; cand s a oprit din plans  a incetat si ploaia...
dupa inmormantare a visat o 40d zile consecutiv, cat sta sufletul pe pamant sh d atunci, de aproape 10 ani n a mai visat o niciodata...
e pe bune sigur, pt k colega asta a mea nu e genul care sa inventeze si mai ales asemenea chestii


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#119 2008-08-26 17:50:04

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

auzisem pe undeva ca daca o sa cantaresti pe cineva inainte sa moara si imediat dupa ce a murit..cica e o diferenta mica...si ala ar fi sufletul. era si un film pe faza asta (21 grams) si pe acolo ziceau ca dupa ce moare, omul e mai usor exact cu 21 de grame...si atata ar cantari sufletul.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2008-08-26 17:50:16

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Supranatural..discutii libere :P

vdaiana a scris:

Nu, zaceam proptita de un perete, sange peste tot pe mine, langa mine si ma vedeam asa nemiscata, cu ochii inchisi. In vis io am stiut ca am murit.
Ciudat ca nu tin minte impactul glontului ci doar cum s-a tras prin usa, am vazut cum se gaureste usa si apoi io am fost aruncata spre perete si am cazut acolo sangerand.

si dupa visul asta s a schimbat ceva in viata ta?
poate k te ai nascut a doua oara... smile


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#121 2008-08-26 17:51:04

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Supranatural..discutii libere :P

Andreea86 a scris:

auzisem pe undeva ca daca o sa cantaresti pe cineva inainte sa moara si imediat dupa ce a murit..cica e o diferenta mica...si ala ar fi sufletul. era si un film pe faza asta (21 grams) si pe acolo ziceau ca dupa ce moare, omul e mai usor exact cu 21 de grame...si atata ar cantari sufletul.

la noapte clar nu mai dorm
yikes


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#122 2008-08-26 17:51:33

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Supranatural..discutii libere :P

carmen_21 a scris:

vdaiana a scris:

Nu, zaceam proptita de un perete, sange peste tot pe mine, langa mine si ma vedeam asa nemiscata, cu ochii inchisi. In vis io am stiut ca am murit.
Ciudat ca nu tin minte impactul glontului ci doar cum s-a tras prin usa, am vazut cum se gaureste usa si apoi io am fost aruncata spre perete si am cazut acolo sangerand.

si dupa visul asta s a schimbat ceva in viata ta?
poate k te ai nascut a doua oara... smile

Nu imediat, dar cum am zis mai sus am avut o operatie dupa vreo 2 ani pe locul ala unde m-a nimerit glontul.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#123 2008-08-26 17:54:58

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

carmen_21 a scris:

Andreea86 a scris:

auzisem pe undeva ca daca o sa cantaresti pe cineva inainte sa moara si imediat dupa ce a murit..cica e o diferenta mica...si ala ar fi sufletul. era si un film pe faza asta (21 grams) si pe acolo ziceau ca dupa ce moare, omul e mai usor exact cu 21 de grame...si atata ar cantari sufletul.

la noapte clar nu mai dorm
yikes

ar fi o dovada ca exista sufletul. smile deci exista ceva dupa moarte (ori reincarnare, ori rai/iad, ori fantome/spirite), dar ceva exista..si asta e bine. pe mine ma sperie ideea de moarte in genul nu mai exista nimic, negru complet, nu simt, nu vad, nu aud...dar daca exista ceva dincolo...e ok big_smile nu stiu, daca as face eu experimentul asta (ya right, de parca m-as apropia eu de morti) si chiar as vedea ca e adevarat...intr-un fel m-as linisti. ar fi o dovada. smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#124 2008-08-26 17:57:06

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Supranatural..discutii libere :P

Apropo de manifestari ale celor decedati de curand...
Dupa ce a murit bunicul meu am auzit si ziua si noaptea de multe ori cum scartaia patul in care a dormit el desi nu dormea nimeni in patul ala.
Iar dupa ce a murit bunica mea s-a intamplat sa se sparga un pahar stand in dulap.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#125 2008-08-26 17:57:24

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

vdaiana a scris:

carmen_21 a scris:

vdaiana a scris:

Nu, zaceam proptita de un perete, sange peste tot pe mine, langa mine si ma vedeam asa nemiscata, cu ochii inchisi. In vis io am stiut ca am murit.
Ciudat ca nu tin minte impactul glontului ci doar cum s-a tras prin usa, am vazut cum se gaureste usa si apoi io am fost aruncata spre perete si am cazut acolo sangerand.

si dupa visul asta s a schimbat ceva in viata ta?
poate k te ai nascut a doua oara... smile

Nu imediat, dar cum am zis mai sus am avut o operatie dupa vreo 2 ani pe locul ala unde m-a nimerit glontul.

tu ai zis ca ai avut cancer,nu? cumva exact in locul ala? adica e posibil ca atunci cand ai avut visul ala sa fi fost inceputul cancerului? adica nu stiu....e ciudata faza...exact in acelasi loc sa fii operata.... probabil ceva s-a intamplat atunci in locul ala.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#126 2008-08-26 18:00:37

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Supranatural..discutii libere :P

Andreea86 a scris:

[tu ai zis ca ai avut cancer,nu? cumva exact in locul ala? adica e posibil ca atunci cand ai avut visul ala sa fi fost inceputul cancerului? adica nu stiu....e ciudata faza...exact in acelasi loc sa fii operata.... probabil ceva s-a intamplat atunci in locul ala.

Da, in locul ala a fost tumoarea. Daca ala ar fi fost deja inceputul bolii, nu mai apucam restul, ca in doi ani faceam tai-tai cu tumoarea aia. Dar posibil sa fi fost o atentionare pe care n-am stiut s-o interpretez.


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#127 2008-08-26 18:01:08

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Supranatural..discutii libere :P

eu cred in felul urmator... exista bine si rau...
exista Dumnezeu, rai si iad
acolo in rai sunt sufletele doar.. nu oameni asa care se plimba... si la un momnet dat ei sunt trimisi inapoi pe pamant sub diverse forme... deci cred si in reincarnare cu toate k biserica ortodoxa nu o accepta...
si pe mine ma sperie ideea de negru total... sa fii asa pe un camp negru si ori in ce parte ai lua o sa nu gasesti iesirea... cred k asta e adevaratul iad...


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#128 2008-08-26 18:02:45

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Cherry_sensation a scris:

ielele se mai numesc si mirese si apar in general la barbati si ii striga pe nume cu o voce cunoscuta lor ( mama, iubita ) si barbatul daca raspunde ele ii iau vocea ...


eu stiam ca daca mori in vis inseamna k iti moare moartea ... adicao sa fi ferit de lucruri rele ...

Daca patesti in vis ceva si stii ca vei muri in momentul ala inseamna ca'ti moare moartea..dar daca chiar mori,te calca tirul sau eu stiu atuncea mori cu adevarat..daca ai visat vreodata ca mori ce s'a intamplat in vis dupa ce ai murit? imi imaginez ca nu a murit nimeni de tot doar a vazut moareta cu ochii ca sa zic asa.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#129 2008-08-26 18:02:49

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: Supranatural..discutii libere :P

inca n-am citit nimic din ce s-a scris pe aici rotfl  pare interesant, o sa citesc pe zi cu inca cineva langa mine, n-am chef de filme aiurea lol


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#130 2008-08-26 18:04:59

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Katalyna2311 a scris:

offtopic si mie mi-e frica de masinile mari...am visat de multe ori ca incerc sa strig pe cineva sa ma ajute, dar nu se auzea nimic, sau cadeam si ma trezeam repede

Si eu am visat de multe ori ca patesc ceva si nu puteam sa strig dupa ajutor,pur si simplu nu aveam voce,nu puteam
Am visat o data ca ma musca un fel de monstru de burta si am simtit o durere ingrozitoare si cand ma muscat a 2-a oara nu am mai putut de durere si m'am trezit.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#131 2008-08-26 18:07:26

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

daca ai visat vreodata ca mori ce s'a intamplat in vis dupa ce ai murit? imi imaginez ca nu a murit nimeni de tot doar a vazut moareta cu ochii ca sa zic asa.

Pai dupa s-a intamplat ca niste tipi au dat buzna in casa prin usa aia gaurita de gloante, au trecut pe langa mine care zaceam impuscata la perete. Ma priveam din celalalt colt al camerei, ii vedeam pe aia cum intra in casa cu arme in mana, am auzit o voce de femeie ca tipa si in tot acest timp ma vedeam nemiscata in balta de sange.

Pe mine ma incanta la nebunie ce vise detaliate pot sa am (culori, sunete, mirosuri, senzatii, detalii ale obiectelor sau persoanelor); spun asta pt ca am auzit multa lume zicand ca nu viseaza culori sau nu-si dau daca e in culori visul sau ca viseaza doar franturi, nu evenimente care se leaga formand un intreg.
De multe ori dimineata nici nu ma duc la wc, ci ma pun si scriu tot ce tin minte pana e proaspat totul; apoi peste timp cand recitesc unele vise se intampal sa-mi dau seama de anumite legaturi abia dupa mult timp.

Ultima oara a fost editat de vdaiana (2008-08-26 18:11:40)


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#132 2008-08-26 18:08:48

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Supranatural..discutii libere :P

am gasit pe youtube niste filmulete, dar acum sunt tot felul de programe cu care se pot creea efecte.
     acesta este link-ul


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#133 2008-08-26 18:09:24

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Katalyna2311 a scris:

offtopic si mie mi-e frica de masinile mari...am visat de multe ori ca incerc sa strig pe cineva sa ma ajute, dar nu se auzea nimic, sau cadeam si ma trezeam repede

Si eu am visat de multe ori ca patesc ceva si nu puteam sa strig dupa ajutor,pur si simplu nu aveam voce,nu puteam
Am visat o data ca ma musca un fel de monstru de burta si am simtit o durere ingrozitoare si cand ma muscat a 2-a oara nu am mai putut de durere si m'am trezit.

yikes
acum cateva seri am visat k era un miros puternic de gaze in casa si k bunicii mei erau in camera lor iar restul familiei afara... imi venea sa lesin si nu puteam sa strig dupa ajutor... pana la urma m am tarat spre iesire, i am chemat pe ai mei si mi au zis k nu era nimic.. si ca mirosul venea de la niste acuarele yikes yikes
apoi  m am trezit brusc... doamne.. c mai m am luptat in vis sa ies afara


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.