homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Supranatural..discutii libere :P


#1 2008-08-25 22:04:07

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Supranatural..discutii libere :P

M'am gandit sa deschid un topic despre supranatural & co.Sunt curioasa ce parere aveti despre lucrurile astea.Ce credeti ca se intampla dupa moarte..daca exista fantome,spirite cara raman pe pamant si lucruri de genu.daca credeti in extraterestii big_smile
Pe mine ma fascineaza lucrurile astea si mereu am atatea intrebari la care stiu ca nu o sa gasesc rapunsul sau,mai stii big_smile


We Have To Be Strong !!!

Offline

 



#2 2008-08-25 22:05:07

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Supranatural..discutii libere :P

aoleu,mi-e groaza de subiectul asta.promit k revin maine pe timp de zi big_smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#3 2008-08-25 22:06:49

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Asta inseamna k ai un pic de credinta in ele de iti e teama sa vb:D


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#4 2008-08-25 22:16:01

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Supranatural..discutii libere :P

am 2000 de povesti cu SF-uri care mi s-au intamplat
acum ma duc la somnic
dar e tare topicul smile

Offline

 

#5 2008-08-25 22:16:58

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Atunci te asteptam maine sa ni le divulgi si noua..abea astept big_smile


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-08-25 22:25:06

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Supranatural..discutii libere :P

eu cred ca doar in filme se poate intampla cu spirite care raman pe pamant,extraterestri si altele.nu stiu c sa zik dar oare in realitate sunt?


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#7 2008-08-25 22:26:20

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: Supranatural..discutii libere :P

hm...mie mi-ar placea sa fie adevarat tot ce imi inchipui eu despre persoanele plecate dintre noi...dar cred k toate prostiutzele exista numai in mintea mea nebuna

Offline

 

#8 2008-08-25 22:31:22

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Eu zic ca trebuie sa se intample ceva dupa ce mori..nush,ar fi o prea mare pierdere,ar fi prea banal..pur si simplu sa mori si gata..Ori te reincarnezi,ori te duci in alta lume paralela..ceva trebuie sa fie.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#9 2008-08-25 22:32:22

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

oanaflori a scris:

eu cred ca doar in filme se poate intampla cu spirite care raman pe pamant,extraterestri si altele.nu stiu c sa zik dar oare in realitate sunt?

Ce e in filme e doar din imaginatia omului..cine stie ce e in realitate,poate sa fie total diferit dar tot sa fie ceva.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#10 2008-08-25 22:33:32

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Supranatural..discutii libere :P

cu reicarnatul nu stiu ce sa zik.dar de dus te duci.ori in rai ori in iad.


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 

#11 2008-08-25 22:37:27

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Daca zici ca te duci ori in rai ori in iad inseamna ca ramai acolo nu? Si cand se nasc alte persoane se se intampla,noi suflete? Ce mare trebuie sa fie raiul sau iadul ala de incap atatia:D


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#12 2008-08-25 22:38:59

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Eu zic ca trebuie sa se intample ceva dupa ce mori..nush,ar fi o prea mare pierdere,ar fi prea banal..pur si simplu sa mori si gata..Ori te reincarnezi,ori te duci in alta lume paralela..ceva trebuie sa fie.

da...dar eu ma refeream k mi-ar place k omu` dupa ce moare sa fie un spirit...sa fie cu noi cei ce l-am iubit...sa fie aproape de noi...dar acest lucru nu e posibil caci astfel moartea n-ar mai avea sens

Offline

 

#13 2008-08-25 22:40:41

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Daca zici ca te duci ori in rai ori in iad inseamna ca ramai acolo nu? Si cand se nasc alte persoane se se intampla,noi suflete? Ce mare trebuie sa fie raiul sau iadul ala de incap atatia:D

da..dar in Biblie scrie k atunci cand Avraam s-a dus in rai s-a intalnit acolo cu buni si strabuni de ai sai pe care nici nu`i cunostea...atunci cum ar fi posibil ? ;-? :f?rv?nad:

Offline

 

#14 2008-08-25 22:41:07

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Nu e neaparat sa nu fie posibil..poate chiar vegheaza asupra noastra si ne ajuta sa trecem de momentele grele..Poate chiar si de asta unii oameni tremina ce au de facut pe pamant ca om si devin spirit ca sa poata ajuta pe oamenii dragi care au nevoie de un suflet langa ei chiar daca nu le poate vorbi dar ii influenteaza spre bine.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#15 2008-08-25 22:42:29

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

LadyInRed a scris:

life a scris:

Daca zici ca te duci ori in rai ori in iad inseamna ca ramai acolo nu? Si cand se nasc alte persoane se se intampla,noi suflete? Ce mare trebuie sa fie raiul sau iadul ala de incap atatia:D

da..dar in Biblie scrie k atunci cand Avraam s-a dus in rai s-a intalnit acolo cu buni si strabuni de ai sai pe care nici nu`i cunostea...atunci cum ar fi posibil ? ;-? :f?rv?nad:

Nu stiu ce sa zic..eu nu cred asa mult in asta..nu zic ca nu cred in Dumnezeu,am credinta mea..dar nu stiu,treaba cu raiul si iadul nu prea o cred.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#16 2008-08-25 23:21:42

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Supranatural..discutii libere :P

In orice caz, sa crezi in reincarnare ( zic in general ) anuleaza orice considerente religioase potrivit carora crezi in acelasi timp in viata de dupa moarte, respectiv, Raiul si Iadul; eu cred in acestea din urma.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#17 2008-08-25 23:36:59

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Supranatural..discutii libere :P

am citit o carte in care zicea k existra 3 corpuri: fizic, eteric si astral. fizicul na, etericul este cel care tine corpul fizic asambal cum ar veni, iar astralul ar fi sufletul
cei ajunsi in situatii critice pe la spitale se mai intampla sa povesteasca k s-au vazut de undeva de sus. fenomenul era numit k desprindere astrala sau ceva de genu, dar unora li se intampla pur si simplu, iar altii pot sa isi antreneze chestia asta
nu mai tin minte exact, caci am citit mai demult cartea, insa mi s-a parut si inca mi se pare f plauzibil, mai ales k am simtit cat de cat pe pielea mea partea cu ridicatu


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#18 2008-08-25 23:45:36

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Si matusa mea a patit faza cu ridicatu..a fost un timp in moarte clinica si se desprinsese intr'un fel de corp si parca era atrasa de ceva..dar in timpul asta auzea planstele mamei ei care o chemau inapoi si i s'a facut mila cand a auzit si s'a dus sprea ea si apoi s'a trezit din moartea clinica..A ales sa se intoarca printre vii smile

Ultima oara a fost editat de life (2008-08-25 23:46:12)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#19 2008-08-25 23:46:44

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

deadrose a scris:

am citit o carte in care zicea k existra 3 corpuri: fizic, eteric si astral. fizicul na, etericul este cel care tine corpul fizic asambal cum ar veni, iar astralul ar fi sufletul
cei ajunsi in situatii critice pe la spitale se mai intampla sa povesteasca k s-au vazut de undeva de sus. fenomenul era numit k desprindere astrala sau ceva de genu, dar unora li se intampla pur si simplu, iar altii pot sa isi antreneze chestia asta
nu mai tin minte exact, caci am citit mai demult cartea, insa mi s-a parut si inca mi se pare f plauzibil, mai ales k am simtit cat de cat pe pielea mea partea cu ridicatu

Cum ai simtit,in ce circumstanta?


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.