homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Supranatural..discutii libere :P-2


#20 2008-08-26 00:17:51

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

deadrose a scris:

am citit o carte in care zicea k existra 3 corpuri: fizic, eteric si astral. fizicul na, etericul este cel care tine corpul fizic asambal cum ar veni, iar astralul ar fi sufletul
cei ajunsi in situatii critice pe la spitale se mai intampla sa povesteasca k s-au vazut de undeva de sus. fenomenul era numit k desprindere astrala sau ceva de genu, dar unora li se intampla pur si simplu, iar altii pot sa isi antreneze chestia asta
nu mai tin minte exact, caci am citit mai demult cartea, insa mi s-a parut si inca mi se pare f plauzibil, mai ales k am simtit cat de cat pe pielea mea partea cu ridicatu

Cum ai simtit,in ce circumstanta?

in momentul in care intri intr-o stare profunda de relaxare se poate, dar nu m-am ridicat k lumea k eram constienta totusi si m-am speriat si m-am miscat. probabil cand m-am miscat s-a dus si starea aia de relaxare indusa wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 



#21 2008-08-26 01:00:48

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Supranatural..discutii libere :P

Si mie mi s-au intamplat de cateva ori niste lucruri mai ciudate, am mai povestit pe la alte topicuri de acest gen cred, dar un lucru stiu sigur, si anume ca exista Dumnezeu, ceva mai presus de noi.
Eu mereu m-am considerrat o persoana norocoasa, si am avut si de ce sa ma consider, bineinteles, dar intr-o perioada imi pierdusem increderea in Dumnezeu, ma lasasem influentata de tot felul de chestii, s.a.m.d.....si pot sa spun ca in perioada aceea mi-a mers cel mai prost din ultimii 6-7 ani, ghinioanele se tineau lant, imi mergea din rau in mai rau, in toate planurile, de la prieteni, la examene picate, la tot felul de coincidente neplacute, de exemplu la un examen la care ma pregatisem, si facusem aproape tot, m-am trezit cu 4, in conditiile in care colega mea de banca care facuse la fel ca mine luase 9, si m-am mai trezit la un examen la care am picat tot intr-un mod asemanator, ma rog am avut in perioada aceea numai ghinioane...
Nu sunt genul care sa creada in tot felul de superstitii, dar in Dumnezeu cred, si mai cred ca trebuie sa fim recunoscatori intotdeauna pentru ceea ce ni s-a dat...


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#22 2008-08-26 01:01:54

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Tare:D
Fratele meu a patit o faza dinasta cu relaxare sa zicem..Vorbea cu un amic f mult despre lucrurile astea si au filosofat ei mult si apoi au iesit din camrea(era la camin) si cand au ajuns pe hol au vazut ambii ca si cum se lungeste si ingusteaza holul,o senzatie f stranie cica..au intrat intr'un fel de transa.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#23 2008-08-26 01:06:33

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

ane_mona a scris:

Si mie mi s-au intamplat de cateva ori niste lucruri mai ciudate, am mai povestit pe la alte topicuri de acest gen cred, dar un lucru stiu sigur, si anume ca exista Dumnezeu, ceva mai presus de noi.
Eu mereu m-am considerrat o persoana norocoasa, si am avut si de ce sa ma consider, bineinteles, dar intr-o perioada imi pierdusem increderea in Dumnezeu, ma lasasem influentata de tot felul de chestii, s.a.m.d.....si pot sa spun ca in perioada aceea mi-a mers cel mai prost din ultimii 6-7 ani, ghinioanele se tineau lant, imi mergea din rau in mai rau, in toate planurile, de la prieteni, la examene picate, la tot felul de coincidente neplacute, de exemplu la un examen la care ma pregatisem, si facusem aproape tot, m-am trezit cu 4, in conditiile in care colega mea de banca care facuse la fel ca mine luase 9, si m-am mai trezit la un examen la care am picat tot intr-un mod asemanator, ma rog am avut in perioada aceea numai ghinioane...
Nu sunt genul care sa creada in tot felul de superstitii, dar in Dumnezeu cred, si mai cred ca trebuie sa fim recunoscatori intotdeauna pentru ceea ce ni s-a dat...

Eu cred in anumite lucruri care exista si nu le putem percepe(nu superstitii) dar asta nu anuleaza credinta in Dumnezeu..si eu cred in El,cu foarte mare tarie si ca ne vrea noua binele de asta ne pune la incercari ca sa realizam ca suntem "rai" si nu procedam corect in anumite circumstante si sa ne aduca pe linia de plutire.
Oricum credinta in Dumnezeu e altceva si lucrurile paranormale sunt altele,ele nu exclud credinta.

Ultima oara a fost editat de life (2008-08-26 01:07:46)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#24 2008-08-26 01:07:34

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Supranatural..discutii libere :P

mie mi s-a intamplat cand eram mai mica ceva asemanator, am simtit ceva ca si cum m-ar fi ridicat cineva pe sus, desi eram singura in camera, dar nu mai imi aduc foarte bine aminte, pt. ca  aveam in jur de 5 ani atunci


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-08-26 01:09:03

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Mi se pare ca atunci cand esti mai mic poti simti mai bine lucruile acestea deorece esti mai pur si nu uiti de tot din cauza greutatilor si neplacerilor si astfel poti percepe mai multe numai ca nu le realizezi.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#26 2008-08-26 01:20:59

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Eu zic ca trebuie sa se intample ceva dupa ce mori..nush,ar fi o prea mare pierdere,ar fi prea banal..pur si simplu sa mori si gata..Ori te reincarnezi,ori te duci in alta lume paralela..ceva trebuie sa fie.

life a scris:

Daca zici ca te duci ori in rai ori in iad inseamna ca ramai acolo nu? Si cand se nasc alte persoane se se intampla,noi suflete? Ce mare trebuie sa fie raiul sau iadul ala de incap atatia:D

exact asa ma gandesc si eu....sper...si vreau sa fie ceva dincolo...ca altfel....e aiurea...sa ma gandesc ca pur si simplu nu mai exist, nu mai vad, nu mai simt...buhuhu...aiurea... sper sa fie ceva dincolo...dar pe de alta parte cat de mare sa fie incat sa fie toate spiritele? pf...nu stiu...ciudat.
si da, cred in Dumnezeu....ca exista o forta superioara undeva...dar nu pot sa zic ca cred 100% in Biblie...adica cuvant cu cuvant...totul poate fi interpretat....ca a fost scrisa de oameni...si au scris si ei ce au auzit de la bunici, strabunici...apoi s-a tradus in atatea limbi...nah...ceva ceva s-a pierdut sau a fost interpretat gresit. orice e posibil. smile
dar nu stiu...sunt unele faze care ma fac sa cred ca exista viata de dupa moarte. unchi-miu s-a mutat in casa stra-unchilui cu sotia si fetele ei...si cica una din fete l-a visat pe acest stra-unchi (nu stiu exact ce e...fratele bunicului) si a intrebat-o ce cauta in casa lui. fata nu-l vazuse vreodata...si cand a vazut pozele l-a recunoscut din prima.
eu o mai visez cateodata pe bunica mea care a murit acum cativa ani...de cateva ori mi-a zis ca e bine si fericita si ca ma iubeste...o data mi-a zis sa-i dau de pomana...
alte experiente ciudate nu am avut...dar nici nu tin neaparat sa am. lol nu as aprecia deloc daca as vedea lucruri miscandu-se prin casa sau faze din astea... lol


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#27 2008-08-26 01:35:48

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Mi'am mai adus aminte o intamplare..Unei prietene dea mea ii murise tatal si el avusese o dacie care o iubea f mult pt ca a fost prima lui masina..si intr'o zi(cu catva timp dupa ce murise) suna la usa fetei un vecin ca sa'i spuna ca a uitat stergatoarele in functiune(ei nu mai mersesera de ceva timp cu masina respectiva)..Se duce fata si le opreste apoi se intoarce in casa..dupa putin timp stergatoarele iar incep sa mearga singure cesafac..probabil era un semn ceva de la el..Oricum stergatoarele nu au cum sa mearga daca nu este cheia in contact si masina nu merge.

Cred ca spiritele mai stau catva timp pe pamant sa'si rezolve treburile neterminate,sa'si vada familia implinita sau eu stiu si dupa se impaca cu starea si se reincarneaza sau ajung intr'un alt loc unde este numai fericire(raiul sa zicem..nu cred ca exista iad,ar fi o pedeapsa prea mare pt oricine)..dar totusi cred ca se reincarneaza,cred ca omul trbuie sa traiasca multa vieti pana se simte implinit,sa treaca printr'o viata buna,una mai putin buna..in una sa fie de ex un om implinat dar sa fie rau si sa faca rau la lume,in urmatoarea viata sa fie un om bun dar sa primeasca numai greutati si tot asa ca astfel sa se faca un exhilibru in univers.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#28 2008-08-26 01:57:08

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

faze din astea chiar nu vreau sa am...vai...hai...ca in masina nu mai intram...dar sa se intamplae faze din casa? brrr...
aa...de cateva ori mi s-a deschis tv-ul aiurea....cred ca de la luat curentul si revenit iar...nah...dar a fost spooky. o data chiar era dat mai tare cand m-am culcat (mai tare insemand cam la maxim)...si ma trezesc la 4 dimineata de zgomot...dar nu era pe vreun program...erau purici la tv...si zgomotul ala ciudat...super tare....m-am speriat groaznic...initial nu stiam ce e cu zgomotul ala....trezita din somn cum eram...am inceput sa tip si am sarit din pat... rotfl ma gandeam numai la bombe, razboaie, extraterestri... rotfl dupa cateva secunde, cand m-am trezit, am vazut tv deschis si mi-am dat seama ce era...dar a fost spooky. apoi am aflat ca au mai patit si altii asa...ca in nopatea aia au fost pene de curent sau ceva de genul...si li s-a mai deschis la vreo 2 tv-ul. in rest se dechidea tv-ul din sufragerie...si auzeam ca vb cineva in sufragerie...eu stiind ca-s singura...ma speriam...dar era doar televizorul. big_smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#29 2008-08-26 02:09:26

mkissu
New member
Inregistrat: 2007-08-06
Mesaje: 81

Re: Supranatural..discutii libere :P

Eu una am avut parte de mai multe intamplari ciudate,inca de cand aveam 4-5 ani si chiar numai mi-as dori sa mi se intample,ceva exista..dar chiar incerc sa nu cred.Oricum e infricosator,eu una am o oroare sa mai dorm pe spate de cand mi s a intamplat o faza..si clar..Dumnezeu exista,in alte chestii incerc sa nu cred!

Offline

 

#30 2008-08-26 08:50:30

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Supranatural..discutii libere :P

Dar de ce spuneti: mi s-a intamplat ceva, stiu ceva, am patit ceva, dar nu povestiti? Ca eu una sunt curioasa. big_smile
Cat ca nu mai dorm dup-aia, dar na, macar acum, cat e ziua tongue

Offline

 

#31 2008-08-26 10:34:59

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: Supranatural..discutii libere :P

in rig veda scria ceva interesant despre aceasta separare dintre suflet si trup.
ei comparau trupul cu o caruta, iar sufletul cu carutasul, care poate cobori in orice moment din caruta si se poate intoarce.
pe asta se bazau si vechile practici yoghine. prin meditatii, sufletul se putea desprinde de trup si se ridica in astral.
si egiptenii foloseau incantatii pentru a separa sufletul de corp, atunci cand operau, pentru ca pacientul sa nu simta durerea

eu nu cred in dumnezeu, in rad si iad, dar de un lucru sunt sigura: nu cunoastem nici 1% din secretele existentei. sunt convisa ca suntem construiti foarte complex, ca nu stim sa ne folosim creierul la capacitatea sa, ca avem enorm de multe de descoperit. si cred ca supranaturalul exista, e de fapt naturalul pe care noi nu-l cunoastem si nu stim sa-l explicam

Offline

 

#32 2008-08-26 12:50:26

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

mkissu a scris:

Eu una am avut parte de mai multe intamplari ciudate,inca de cand aveam 4-5 ani si chiar numai mi-as dori sa mi se intample,ceva exista..dar chiar incerc sa nu cred.Oricum e infricosator,eu una am o oroare sa mai dorm pe spate de cand mi s a intamplat o faza..si clar..Dumnezeu exista,in alte chestii incerc sa nu cred!

Nu ne povestesti si noua putin din ele?big_smile


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#33 2008-08-26 12:57:20

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

taisha a scris:

in rig veda scria ceva interesant despre aceasta separare dintre suflet si trup.
ei comparau trupul cu o caruta, iar sufletul cu carutasul, care poate cobori in orice moment din caruta si se poate intoarce.
pe asta se bazau si vechile practici yoghine. prin meditatii, sufletul se putea desprinde de trup si se ridica in astral.
si egiptenii foloseau incantatii pentru a separa sufletul de corp, atunci cand operau, pentru ca pacientul sa nu simta durerea

eu nu cred in dumnezeu, in rad si iad, dar de un lucru sunt sigura: nu cunoastem nici 1% din secretele existentei. sunt convisa ca suntem construiti foarte complex, ca nu stim sa ne folosim creierul la capacitatea sa, ca avem enorm de multe de descoperit. si cred ca supranaturalul exista, e de fapt naturalul pe care noi nu-l cunoastem si nu stim sa-l explicam

Asa zic si eu si s'a si demonstrat ca omul foloseste extrem de putin creierul..prin foarte multa meditatie si exercitiu poti ajunge sa faci multe cu puterea mintii,cine stie cat de multe..Cum sa reusim sa ne dezvoltam aceste capacitati cand omul stie numai bani si lucruri materiale? nu o sa reusim niciodata cel putin nu intr'o singura viata.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#34 2008-08-26 13:11:50

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Supranatural..discutii libere :P

o singura chestie o tin minte si nu o sa imi iasa din cap cat oi traii, cred ca aveam in jur de  15-16 ani, cand veneam in drum spre casa , si m-a oprit o fetita imbracata in o rochita alba, cred ca avea in jur de 7 ani si m-a intrebat "cum te cheama ?" si eu am zis " da ce te intereseaza?" (dar cu zambetul pe buze ca era scumpik ) si nu a zis nik si am trecut de ea si am intorc capul in timp ce ziceam "anca" si nu era in spate, si credeti-ma ca m-am uitat in toate partile, si nu mai era, si chiar nu avea unde sa se duca, era in plina strada....nu o sa uit faza asta...si imi pare rau ca nu i-am zis numele de prima data


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#35 2008-08-26 13:16:06

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

E bine ca era imbracata in alb big_smile


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#36 2008-08-26 13:22:12

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Supranatural..discutii libere :P

Mai povestiti... eu nu stiu povesti din astea si ma bucur k nu am trait, ca tare sunt fricoasa, dar asa imi place sa citesc/aud din astea, cat ca ma sperii dupa si de umbra mea rotfl

Offline

 

#37 2008-08-26 13:22:34

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Supranatural..discutii libere :P

da...e bine..chiar tin minte chestia asta(ca era in alba)....dar am refuzat sa fac ce a zis (adik sa ii zic numele) si cand i-am zis era prea tarziu....
vai ce bine  pot sa imi aduc aminte momentul....locul, tot


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#38 2008-08-26 13:23:38

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Supranatural..discutii libere :P

De ce iti pare rau ca nu i-ai zis numele? Crezi ca era un inger? smile De asta e bine ca era imbracata in alb?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.