homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Supranatural..discutii libere :P-3


#39 2008-08-26 13:28:20

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Supranatural..discutii libere :P

Pai sincer nu stiu, nu cred ca era un inger...nu shtiu ce cred, dar era un copil, si a fost o chestie de moment cand am zis ca nu ii zic, ca pe urma am vrut sa ii zic


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 



#40 2008-08-26 13:28:23

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Putea sa semnifice si raul si sa te puna la incercare,nu conteaza ca era in alb si era o fetita dragalasa..el face tot posibilul big_smile..SI poate e bine ca nu ai zis numele tongue


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#41 2008-08-26 13:30:20

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Putea sa semnifice si raul si sa te puna la incercare,nu conteaza ca era in alb si era o fetita dragalasa..el face tot posibilul big_smile..SI poate e bine ca nu ai zis numele tongue

Asa ma gandeam si eu... ca e mai bine asa. OOps, deja ma speriai rotfl Dar mai vreau povesti.

Offline

 

#42 2008-08-26 13:32:39

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Si eu vreau povesti big_smile ..pe mine ma fascineaza mai ales ca sunt f convinsa ca exista tot felul de lucruri de genu tongue


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#43 2008-08-26 13:44:12

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Supranatural..discutii libere :P

Sidoni@ a scris:

life a scris:

Putea sa semnifice si raul si sa te puna la incercare,nu conteaza ca era in alb si era o fetita dragalasa..el face tot posibilul big_smile..SI poate e bine ca nu ai zis numele tongue

Asa ma gandeam si eu... ca e mai bine asa. OOps, deja ma speriai rotfl Dar mai vreau povesti.

orice e posibil big_smile


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-08-26 13:53:51

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Dar despre extraterestrii ce ziceti? Eu cred ca trebuie sa exista ceva in tot universul asta..e prea mare universul ca noi sa fim singurii din el.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#45 2008-08-26 13:53:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Supranatural..discutii libere :P

kdeea a scris:

In orice caz, sa crezi in reincarnare ( zic in general ) anuleaza orice considerente religioase potrivit carora crezi in acelasi timp in viata de dupa moarte, respectiv, Raiul si Iadul; eu cred in acestea din urma.

nu neaparat. poate fi vorba despre reveniri succesive pentru a desavarsi un suflet curat, ca sa ajunga in rai... cu alte cuvinte, ti se dau mai multe sanse... si nu anuleaza chestia cu raiul si iadul.... adica dupa "viata pamanteasca" ajungi in rai/iad, ok? dar cine MASOARA viata pamanteasca? cine iti spune ca are 80 de ani (sau cat traieste un om?) de ce sa nu fie, de fapt, un CUMUL de vieti traite de sufletul respectiv in diferite ipostaze (care nu sunt deloc alandala, ci sufletul este TRIMIS inapoi intr-un anumit context pt a avea sansa de a se curata de probleme nerezolvate in viata anterioara?). eu cam asa cred... in sensul ca Dumnezeu da sufletului conditiile de a se curata de diferite stadii ale pacatului/atasamentului fata de valorile umane.

de exemplu, intr-o viata un om iubeste averea... i se da peste nas in viata respectiva, dar el nu se rupe de atasamentul lui, nu intelege ca iubirea de Dumnezeu e mai presus de bani... asa ca viata viitoare se va naste cersetor/sarac lipit, ca sufletul sa nu mai p[retuiasca banul. buuun... pricepe omuletul asta... dar, in schimb, se leaga de alte valori, ami inalte... sa zicem familia.... e sarac si nu-i pasa de bani, dar tine la familia lui ami presus de Dumnezeu.... la fel, primeste suturi peste suturi... daca nu se curata in viata sta, in urmatoarea va avea parte de lovituri din partea familiei (copiii il vor dezamagi, partenerul il va insela etc). inh urmatoarea viata, nu nami tine nici la bani nici al familie, in schimb tine la onoarea lui de om bun, onest, tine la principii. ii vor fi inselate toate credintele morale pe care isi bazeaza existenta, pt a intelege ca iubirea de Dumnezeu e ami presus de moralitate. si tot asa....

iar daca in "n" reincarnari de astea sufletul se blocheaza undeva (nu poate trece peste un atasament).... probabil pt asta e inventat iadul.... desi Iisus a dat tutror sansa la slavare... deci iadul ar trebui sa fie o chestie vesnic temporara.

revin si eu cu povesti ceva mai incolo


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#46 2008-08-26 13:59:09

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Supranatural..discutii libere :P

Posibil si asta katami smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#47 2008-08-26 14:00:49

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Supranatural..discutii libere :P

ps: nu-i a mea teroria, ci a unora care "vad"... deci banuiesc ca are sens wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#48 2008-08-26 14:06:28

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Dar despre extraterestrii ce ziceti? Eu cred ca trebuie sa exista ceva in tot universul asta..e prea mare universul ca noi sa fim singurii din el.

Da...clar...e prea mare universul incat sa nu exista extraterestri. e posibil totusi sa nu fie exact cum apar in filme (verzi si cu antene rotfl )...cine stie...poate sunt doar un fel de fum, poate sunt complet diferiti de cum ni-i imaginam. poate sunt mult mai putin dezvoltati decat noi, poate nici nu-i intereseaza sa ne viziteze...deci nu cred toate povestile care zic ca au vazut OZN-uri...dar de existat trebuie sa existe pe undeva.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#49 2008-08-26 14:08:20

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Supranatural..discutii libere :P

Andreea86 a scris:

life a scris:

Dar despre extraterestrii ce ziceti? Eu cred ca trebuie sa exista ceva in tot universul asta..e prea mare universul ca noi sa fim singurii din el.

Da...clar...e prea mare universul incat sa nu exista extraterestri. e posibil totusi sa nu fie exact cum apar in filme (verzi si cu antene rotfl )...cine stie...poate sunt doar un fel de fum, poate sunt complet diferiti de cum ni-i imaginam. poate sunt mult mai putin dezvoltati decat noi, poate nici nu-i intereseaza sa ne viziteze...deci nu cred toate povestile care zic ca au vazut OZN-uri...dar de existat trebuie sa existe pe undeva.

si eu ctred lafel, e prea mare universul ca sa fim singuri in el wink


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#50 2008-08-26 14:08:22

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Supranatural..discutii libere :P

katami a scris:

ps: nu-i a mea teroria, ci a unora care "vad"... deci banuiesc ca are sens wink

Da, cred ca da.
Ideea pe care am exprimat-o de asemenea nu imi apartine, mi-a spus-o un preot smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#51 2008-08-26 14:09:41

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Da,ce vedem la tv e tot imaginatia omului..cine stie cum or arata ei..poate pe o planeta sa fie excat ca noi big_smile sau pe alta sa fie o comunitate de plante wink) si tot asa dar ceva trebuie sa fie mai ales ca universul nu e numai galaxia noastra ci e infinit..Chiar oare ce e infinitul asta? chiar nu exista un capat?


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#52 2008-08-26 14:15:46

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Supranatural..discutii libere :P

eu am citit ca omul obisnuit foloseste intre 3 si 5 % din capacitatea creierului sau, cei care folosesc 5 % deja sunt persoane foarte inteligente,,,,,,,,,iar geniile foloseau intre 9 si 13 %, iar daca ar folosii peste 20 % se spune ca omul s-ar putea ridica de pe pamant doar prin puterea mintii.
Acum nu stiu cat adevar este in aceste lucruri, dar totusi de la ceva adevarat au plecat....


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#53 2008-08-26 14:16:02

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

da...asa e...ni-i imaginam cam la fel ca noi (gen un cap, 2 brate, 2 picioare)...dar probabil ca nu arata deloc asa. smile


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#54 2008-08-26 14:17:15

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Supranatural..discutii libere :P

yo cred numai in Dumnezeu si is sigura ca exista... si chiar cred k sufletu nostru se poate duce in rai sau iad...

uite mai cred k Dumnezeu te ajuta... mereu ... se intampa sa mai am o problema.. in general  se intampla la sc sa am cine stie ce a doua zi ... si ma ugam sa trec cu bine si ma gandeam in mom acela .. la tati -- tati ffiind mort-- si a doua zi era ok.. si chiar cred vorba aia "exista cineva acolo Sus care te iubeste si are grija de tine"

in alte chestii nu cred ... big_smile


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#55 2008-08-26 14:23:30

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Daca exista Dumnezeu nu inseamna ca nu pot exista si alte lucruri..daca nu scrie in Biblie nu e neaparat sa nu fie.Poate chiar Dumnezeu l'ea dat dar noi suntem prea incuiati ca sa le vedem,el incearca sa ne deschida mintea,orizontul dar noi suntem prea bagati in lucrurile materiale ca sa vedem si altele.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#56 2008-08-26 14:28:54

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Supranatural..discutii libere :P

Ce-mi place cum gandesti life... smile subscriu la tot ce spui. rotfl
si eu cred in Dumnezeu...dar asta nu inseamna ca nu pot sa cred si in extraterestri sa spunem. poate dumnezeau ne-a facut pe toti....si undeva in rai ne intalnim cu totii. smile
Cred intr-o forta superioara...care ne ajuta...de multe ori am simtit si eu ca e cineva acolo sus ne iubeste. Si am mai zis...nu cred in biblie...adica nu iau de bun absolut tot ce scrie acolo...ca doar tot de oameni e scris. Poate au inteles ei gresit, poate atata i-a dus pe ei mintea...poate Dumnezeu nu a vrut sa le/ne zica absolut tot ( ca mai sunt si extrateresti pe planeta x si y ) si ne-a lasat sa aflam singuri.
La fel si cu spirite, fantome...e posibil sa se impleteasca totul...daca eu cred in spirite sau in reincarnare, nu insemana ca asta il exclude pe Dumnezeu. Toate astea se impletesc cumva probabil...dar adevarul nu il stim noi...poate o sa-l aflam candva (eventual dupa ce murim)...poate nu...


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#57 2008-08-26 14:41:09

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Andreea86 a scris:

Ce-mi place cum gandesti life... smile subscriu la tot ce spui. rotfl
si eu cred in Dumnezeu...dar asta nu inseamna ca nu pot sa cred si in extraterestri sa spunem. poate dumnezeau ne-a facut pe toti....si undeva in rai ne intalnim cu totii. smile
Cred intr-o forta superioara...care ne ajuta...de multe ori am simtit si eu ca e cineva acolo sus ne iubeste. Si am mai zis...nu cred in biblie...adica nu iau de bun absolut tot ce scrie acolo...ca doar tot de oameni e scris. Poate au inteles ei gresit, poate atata i-a dus pe ei mintea...poate Dumnezeu nu a vrut sa le/ne zica absolut tot ( ca mai sunt si extrateresti pe planeta x si y ) si ne-a lasat sa aflam singuri.
La fel si cu spirite, fantome...e posibil sa se impleteasca totul...daca eu cred in spirite sau in reincarnare, nu insemana ca asta il exclude pe Dumnezeu. Toate astea se impletesc cumva probabil...dar adevarul nu il stim noi...poate o sa-l aflam candva (eventual dupa ce murim)...poate nu...

Ms rodnar
Si eu sper sa'l aflam candva ca sunt prea curioasa big_smile Daca e dupa ce murit sa ni se dezvaluie tot cine stie ce diferit e de ce fel ni le imaginam noi,poate nu s'a gandit nimeni niciodata la ceea ce este cu adevarat..
Poate ni s'au mai aratat dar dupa ce te reincarnezi nu mai stii nimic,esti ca un om care'si pierde memoria si atunci cand vezi anumite lucruri ti se par cunoscute dar nu stii de unde sa le iei si iti sunt cunoscute pt ca le'ai vazut,trait intr'o alta viata.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.