homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ati auzit?-6


#96 2009-03-04 23:33:24

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Ati auzit?

nici io nu sunt de acord ..


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 



#97 2009-07-06 00:00:34

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Ati auzit?

Imi dati voie sa imi dau si eu cu parerea?... neutral


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#98 2009-07-06 00:39:08

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Ati auzit?

eu iti dau

Offline

 

#99 2009-07-06 00:53:48

a_d_a
Full member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2008-11-29
Mesaje: 184

Re: Ati auzit?

nu ma intereseaza ce scrie pe cipul asta.....din punctul meu de vedere superstiile sunt o tampenie.....dar nu e normala o astfel de manipulare....oricat de mult ar evolua lumea....oameni trebuie sa aiba independenta.......si sunt sigura ca orice scuze "pozitive".....se afla in spate acestui cip....este doar o forma de manipulare la nivel mondial...

Offline

 

#100 2009-07-06 13:13:39

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: Ati auzit?

extra a scris:

Imi dati voie sa imi dau si eu cu parerea?... neutral

chiar te rog!!! big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2009-07-06 15:16:07

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Ati auzit?

puffball a scris:

extra a scris:

Imi dati voie sa imi dau si eu cu parerea?... neutral

chiar te rog!!! big_smile

Ne lasa in suspans lol


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#102 2009-07-07 21:50:16

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Ati auzit?

si eu is curioasa big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#103 2009-07-07 21:56:47

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Ati auzit?

si eu big_smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#104 2009-07-07 23:50:27

Fiametta
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 719

Re: Ati auzit?

ce atata curiozitate? lol urmeaza un post de vreo 2 pagini, despre nr 666 si semnificatia lui biblica/apocaliptica.

Offline

 

#105 2009-07-08 00:19:06

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Ati auzit?

Cred ca este prima data cand sunt intampinat cu atata caldura! smile Va multumesc. wink
Oricum, o sa va spun in mare parte cum stau lucrurile; ca sa cunoasteti mai bine trebuie ca voi sa studiati lucrul acesta.
Cifra 666 est scrisa in Apocalipsa -ultima carte a Bibliei. Ne spune ca aceasta cifra este semnul unei fiare. Daca veti studia Biblia, veti vedea ca "fiara" reprezinta o imparatie, o putere.(Bineinteles sunt mai multe fiare scrise acolo; dar acum vorbim despre aceasta). Dumnezeu a prezis dinainte ca acesta putere are sa se ridice pe pamant, si ca cifra ei va fi 666. Ba chiar ni se spun mai multe despre aceasta fiara(ca are 7 capete care reprezinta 7 munti; ca are 10 coarne si acestea simbolizeaza 10 imparati..."si pe capete avea nume de hula"{apocalipsa 13:1}).
     -Apocalipsa 13:16,17:
    "Si a facut ca toti, mici si mari, bogati si saraci, slobozi si robi, sa primeasca un semn pe mana dreapta sau pe frunte, si nimeni sa nu poata cumpara sau vinde fara sa aiba semnul acesta, adica numele fiarei sau numarul numelui ei."(numarul numelui ei este 666)

      Nu stau sa vorbesc acum despre istorie(despre cei 10 imparati), ci doar despre cei 7 munti. In ce tara ii gasim? In Italia, bineinteles. Ce putere predomina acolo? Papalitatea. Credeti ca ei nu stiu asta? Stiu. Biblia spune ca fiara rosteste hula impotriva lui Dumnezeu.
"El va rosti vorbe de hula impotriva Celui Preainalt, va asupri pe sfintii Celui Preainalt si se va incumeta sa schimbe vremile si legea"(Daniel 7:25)
Dar cum poate papalitatea sa rosteasca hule impotriva lui Dumnezeu? Ca nimeni nu a auzit sa faca asa ceva! Dar totusi, Biblia ne spune asta. Si cu mult timp mai inainte... Cautati si vedeti singuri. Da, biserica romano-catolica huleste pe Dumnezeu spunand: Papa este loctiitorul(inlocuitorul) Fiului lui Dumnezeu. In latina, se traduce astfel: VICARIUS FILII DEI. (litera 'U"="V"in latina); se citeste astfel: VICARIVS FILII DEI.
Stiti ca in latina(romana) literele sunt cifre; astfel, adunate toate literele(numai cele ce se pot aduna) ne dau un numar. Si numarul acesta este -da, ati ghicit: 666!  Mai exact: VICARIVS FILII DEI = 5+1+100+1+5+1+50+1+1+500+1 = 666 
Acum am descoperit fiara.
Cum va aplica ea 'semnul' ei oamenilor? Voi vorbi despre asta alta data daca veti dori. Ati auzit ca s-a zis: nimeni nu va putea sa cumpere sau sa vanda. Prin puterea pe care o va primi, prin constrangerea libertatii de constiinta. Da, poporul lui Dumnezeu va fi pus la incercare in zilele acelea.
  Ati citit mai sus ca 'se va incumeta sa schimbe vremile si legea' -credeti ca a facut asta sau nu?


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#106 2009-07-08 00:38:55

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: Ati auzit?

extra a scris:

Cred ca este prima data cand sunt intampinat cu atata caldura! smile Va multumesc. wink
Oricum, o sa va spun in mare parte cum stau lucrurile; ca sa cunoasteti mai bine trebuie ca voi sa studiati lucrul acesta.
Cifra 666 est scrisa in Apocalipsa -ultima carte a Bibliei. Ne spune ca aceasta cifra este semnul unei fiare. Daca veti studia Biblia, veti vedea ca "fiara" reprezinta o imparatie, o putere.(Bineinteles sunt mai multe fiare scrise acolo; dar acum vorbim despre aceasta). Dumnezeu a prezis dinainte ca acesta putere are sa se ridice pe pamant, si ca cifra ei va fi 666. Ba chiar ni se spun mai multe despre aceasta fiara(ca are 7 capete care reprezinta 7 munti; ca are 10 coarne si acestea simbolizeaza 10 imparati..."si pe capete avea nume de hula"{apocalipsa 13:1}).
     -Apocalipsa 13:16,17:
    "Si a facut ca toti, mici si mari, bogati si saraci, slobozi si robi, sa primeasca un semn pe mana dreapta sau pe frunte, si nimeni sa nu poata cumpara sau vinde fara sa aiba semnul acesta, adica numele fiarei sau numarul numelui ei."(numarul numelui ei este 666)

      Nu stau sa vorbesc acum despre istorie(despre cei 10 imparati), ci doar despre cei 7 munti. In ce tara ii gasim? In Italia, bineinteles. Ce putere predomina acolo? Papalitatea. Credeti ca ei nu stiu asta? Stiu. Biblia spune ca fiara rosteste hula impotriva lui Dumnezeu.
"El va rosti vorbe de hula impotriva Celui Preainalt, va asupri pe sfintii Celui Preainalt si se va incumeta sa schimbe vremile si legea"(Daniel 7:25)
Dar cum poate papalitatea sa rosteasca hule impotriva lui Dumnezeu? Ca nimeni nu a auzit sa faca asa ceva! Dar totusi, Biblia ne spune asta. Si cu mult timp mai inainte... Cautati si vedeti singuri. Da, biserica romano-catolica huleste pe Dumnezeu spunand: Papa este loctiitorul(inlocuitorul) Fiului lui Dumnezeu. In latina, se traduce astfel: VICARIUS FILII DEI. (litera 'U"="V"in latina); se citeste astfel: VICARIVS FILII DEI.
Stiti ca in latina(romana) literele sunt cifre; astfel, adunate toate literele(numai cele ce se pot aduna) ne dau un numar. Si numarul acesta este -da, ati ghicit: 666!  Mai exact: VICARIVS FILII DEI = 5+1+100+1+5+1+50+1+1+500+1 = 666 
Acum am descoperit fiara.
Cum va aplica ea 'semnul' ei oamenilor? Voi vorbi despre asta alta data daca veti dori. Ati auzit ca s-a zis: nimeni nu va putea sa cumpere sau sa vanda. Prin puterea pe care o va primi, prin constrangerea libertatii de constiinta. Da, poporul lui Dumnezeu va fi pus la incercare in zilele acelea.
  Ati citit mai sus ca 'se va incumeta sa schimbe vremile si legea' -credeti ca a facut asta sau nu?

hmm...interesant... pt prima data am citit tot ce ai scris lol

Offline

 

#107 2009-07-08 10:20:15

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Ati auzit?

eu una cred in ce ai scris tu mai sus... cam asta e si parerea mea despre subiect...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#108 2009-07-08 15:39:00

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Ati auzit?

Hm ... interesant ...


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#109 2009-07-08 15:46:10

sioux
Full member
De la: Rusi vine ploaia
Inregistrat: 2009-05-06
Mesaje: 794

Re: Ati auzit?

puffball a scris:

hmm...interesant... pt prima data am citit tot ce ai scris lol

wish I could say the same


Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Offline

 

#110 2009-07-08 15:46:12

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Ati auzit?

extra ce parere ai de asa zisa vrajitoare sau ce-o fi, care a afirmatc a atubnci cand la casa alba va venii un negru atunci o sa vina al III razboi mondial...cineva mi-a zis ca scrie in apocalipsa ceva de genu sau sugereaza.....ai citit asa ceva?


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#111 2009-07-08 16:27:26

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: Ati auzit?

sioux a scris:

puffball a scris:

hmm...interesant... pt prima data am citit tot ce ai scris lol

wish I could say the same

same here.  rotfl


Sim y 

Offline

 

#112 2009-07-08 16:31:32

Fiametta
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 719

Re: Ati auzit?

andra04 a scris:

ce atata curiozitate? lol urmeaza un post de vreo 2 pagini, despre nr 666 si semnificatia lui biblica/apocaliptica.

tza tza tza...bai ce intuitie am rotfl

Offline

 

#113 2009-07-08 19:24:34

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Ati auzit?

oana16 a scris:

extra ce parere ai de asa zisa vrajitoare sau ce-o fi, care a afirmat ca atunci cand la casa alba va venii un negru, atunci o sa vina al III-lea razboi mondial...cineva mi-a zis ca scrie in apocalipsa ceva de genu sau sugereaza.....ai citit asa ceva?

Nu, Biblia nu ne spune despre asa ceva. Nu a spus date exacte nici macar despre primul si al 2-lea razboi mondial.
Ce s-ar fi intamplat daca oamenii ar fi stiut cu exactitate aceste lucruri? Stim totusi ce are sa se intample in evenimentele finale ale pamantului; dar nu cu exactitate. Si nici n-ar fi incaput in toate cartile din lumea aceasta toate lucrurile care s-au intamplat. Ne-au fost date unele evenimente pentru ca noi sa ne incredem in El. "Va spun lucrul acesta de pe acum, inainte ca sa se intample, pentru ca, atunci cand se va intampla, sa credeti ca Eu sunt."
  Sa vorbim putin despre profeti(prooroci). Ei sunt adevarati(trimisi de Dumnezeu) si falsi(trimisi de Satana). Da, ati citit bine: si Satana poate sa prevada viitorul; dar stiti cum poate prevede el? La fel cum si eu pot sa prevad faptul ca o apa rece ma va racori atunci cand sunt insetat!
Dar Dumnezeu nu ne lasa in necunostinta, si ne invata cum sa ii deosebim; caci chiar si Satana poate sa isi trimita soli, si acestia sa aiba indrazneala sa spuna ca au venit 'in Numele Domnului'. Ba chiar mai mult: ei pot avea putere sa faca minuni. "Ea lucra cu toata puterea fiarei dintai inaintea ei; si facea ca pamantul si locuitorii lui sa se inchine fiarei dintai, a carei rana de moarte fusese vindecata. Savarsea semne mari, pana acolo ca facea sa se pogoare foc din cer pe pamant, in fata oamenilor."(Apocalipsa 13:12,13)
Nu va inselati: Satana este expert si cunoaste profetiile pe care le-a facut Dumnezeu. El cunoaste vremurile, si fiind inger, chiar poate sa faca vindecari si prevesteasca intr-o mica masura viitorul.
  De aceea, cu privire la ghicitori, vrajitori, cititori in stele(in zodiac) s-a dat o aspra sentinta, si nimeni nu are voie sa se indeletniceasca cu asa ceva.

  "Paziti-va de proorocii mincinosi. Ei vin la voi imbracati in haine de oi, dar pe dinauntru sunt niste lupi rapitori. Ii veti cunoaste dupa roadele lor."(Matei 7:15,16) Deci, dupa faptele lor ii vom cunoaste. Sa cercetam viata acelor oameni. Trebuie doar ca sa cunoastem scripturile, sa cunoastem voia Sa...


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#114 2009-07-08 20:38:13

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Ati auzit?

Interesanta chestia din primul post la lui extra. Si da, tind sa cred ca ceea ce scrie acolo este adevarat.
Si apropo de " nimeni nu va putea cumpara sau vinde", uitati o convorbire care ilustreaza ceea ce s-ar putea intampla cu noi ...

Clientul - Alo, buna ziua, doresc sa comand doua pizze.
Telefonista - Multumim ca ati sunat la Pizza Hut. Puteti sa-mi dati numarul dvs. de identitate (NIDN - national ID number), domnule ?
Clientul - Numarul meu de identitate nationala... da, un moment. 6102049998-45-54610.
Telefonista - Multumesc, dle X. Vad ca locuiti la 1742 Meadowland Drive si aveti tel. 494-2366. Telefonul dvs. de la serviciu la Lincoln Insurance este 745-2302 iar numarul de celular este 266-2566. Adresa de e-mail este xson123@home.net. Corect?
Clientul - Mmda.. Da' de unde aveti toate informatiile mele?
Telefonista - Suntem legati, ca orice companie, de HSS.
Clientul - HSS, ce dracovenie mai este si asta?
Telefonista - Suntem legati electronic de Homeland Security System, domnule.
Clientul - (oftand) Asta e. Vreau sa comand doua pizza, Specialul All-Meat.
Telefonista - Nu cred ca este o idee prea buna, domnule.
Clientul - Cum adica? Este vreo problema cu pizza cu carne?
Telefonista - Domnule, analizele dvs. medicale arata ca aveti tensiunea arteriala crescuta si un colesterol destul de mare. Conform dosarului medical, compania de asigurari nu va permite alegerea pizzei cu carne.
Clientul - Ceee ? . Si atunci ce-mi recomanzi?
Telefonista - Ati putea incerca Pizza cu Soia care are procentul de grasimi foarte scazut. Ar trebui sa va placa.
Clientul - Ce te face sa crezi ca o sa-mi placa?
Telefonista - Ei bine, vad aici pe monitor ca saptamana trecuta ati fost la biblioteca si ati citit o carte de Retete Culinare cu Soia.
Clientul - Bine, bine. Da-mi atunci doua pizza marime pentru familie.
Telefonista - Da, marimea este potrivita pt. dvs., sotie si cei patru copii, iar ceea ce ramane puteti sa dati celor doi caini. Totalul dvs. este $49.99.
Clientul - (strigand in casa) Nevasta, adu-mi te rog credit cardul!
Telefonista - Imi pare rau domnule, dar trebuie sa platiti cash. Credit cardul dvs. este blocat pentru depasirea limitei.
Clientul - Dau o fuga la o masina ATM si voi scoate niste bani inainte sa ajunga pizza la mine la usa.
Telefonista - Imi pare rau domnule, dar nici asta nu va fi posibil. Vad aici ca nu aveti nici un ban in contul dvs.
Clientul - Da . bine, n-are nimic. Trimite pizzele si gasesc eu niste bani in casa pana ajunge. In cat timp imi vine pizza?
Telefonista - Suntem putin in intarziere, as zice cam 45 de minute. Daca va grabiti, puteti veni dvs pana aici sa ridicati personal comanda, dupa ce faceti rost de bani. Pe de alta parte, este putin mai jenant sa carati pizza pe motocicleta.
Clientul - Da de unde stii ca merg cu motocicleta?
Telefonista - Pai scrie aici la informatii despre vehicol. Ati avut o masina care vi-a fost luata de compania de imprumut pentru ca nu ati platit la timp. Alaturi scrie ca Harley-ul dvs. este cu plata la zi si in plus i-ati umplut aseara rezervorul cu benzina.
Clientul - #%#^^&$%^$@#!!!
Telefonista - V-as sfatui sa fiti atent cu vocabularul ca sa nu o patiti din nou. Vad ca ati fost arestat pentru ca ati injurat un politist, apoi judecatorul cu care v-ati certat v-a dat 90 zile de puscarie. Vad ca de-abia v-ati intors in societate de cateva zile si asta este prima pizza pe care o comandati.
Clientul - . (fara cuvinte)
Telefonista - Mai doriti altceva, domnule?
Clientul - Da, am un cupon pentru o sticla de 2 litri de Cola, gratis.
Telefonista - Imi pare rau, dar trebuie sa cititi mai bine. Pe cupon si in reclama noastra scrie ca persoanele care sufera de diabet nu se califica pentru oferta noastra gratuita. Noua Constitutie nu ne permite. Multumim ca ati sunat la Pizza Hut.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.