homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Supranatural..discutii libere :P-32


#590 2009-08-09 19:39:13

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Supranatural..discutii libere :P

Mie mi se intampla sa ma gandesc la o persoana mai mult intr-o zi, fara vreun motiv, pur si simplu... si sa ma intalnesc cu ea, sau sa ma sune.
Intr-o noapte am visat-o pe o prietena cu care nu mai vorbisem de mult si pe fratele ei, si a doua zi m-au sunat amandoi, sau astazi ma gandeam sa sun pe cineva cu care nu mai vorbisem de mult dar am avut ceva treaba si am uitat, si cand ma uit la telefon vad un apel ratat de la persoana respectiva.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 



#591 2009-08-09 19:42:15

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

si mie mi se`ntampla asta. cred ca e o coincidenta. sau telepatie tongue


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#592 2009-08-09 20:02:09

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Supranatural..discutii libere :P

Da, probabil sunt coincidente, dar cateodata am senzatia ca unele lucruri nu sunt big_smile cu toate ca in psihologie a crede ca ai vreo influenta asupra lucrurilor ce se petrec in exterior se numeste gandire magica, si se spune ca in mod normal ar trebuii sa o aibe doar copiii.
Cunosc cazuri in care persoane care au indurat ani in sir anumite situatii, s-au razgandit peste noapte , fara vreun motiv aparent...
Stiu pe cineva care statea de aproape 10 ani cu cineva care o batea, nu o respecta, etc... si spunea mereu ca il iubeste, ca nu poate sa se desparta de el, si intr-o zi s-a schimbat radical, s-a hotarat sa plece, si dusa a fost, n-a mai existat cale de intoarcere, si toate astea fara vreun motiv anume, nu a cunoscut pe altcineva, nu s-a intamplat nimic care sa o faca sa isi schimbe modul de gandire, chiar nici ea nu stia, spunea ca a simtit dintr-o data ca trebuie sa plece, si a plecat..........


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#593 2009-08-09 20:20:42

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

ciudat my_aa hmm

Ultima oara a fost editat de guesswho1 (2009-08-09 20:24:51)


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#594 2009-08-09 20:21:07

skumpi
Vizitator

Re: Supranatural..discutii libere :P

Katalyna2311 a scris:

baby_pink si eu am patit asta de multe ori si chiar daca incerc sa fac contrariul, nu-mi iese

mie`mi iese big_smile
si mereu fac contrariu....daca e sa merg spre bucatarie sau iau ceva...merg la baie lol si tot de`astea...

asta cu intalnitu sau aflat vesti de la o persoana cu care n`ai vb de mult sau te`ai gandit la ea... ne`a povestit o data o profa dar nu am fosta atenta sad mai tzin minte doar ca spunea ca de ex daca mergi pe strada si te gandesti la x si peste 30 de secunde te intalnesti cu x cu siguranta ai vazut`o de la mai multi metri insa nu i`ai recunoscut figura si inconstient te`ai gandit la ea... e ca si cu mesajele subliminale...le vezi dar prea putin ca sa le percepi constient insa te imping sa reactionezi la ele

despre ce zicea katami mai sus de ghicitorii astia sunt de`acord... e ca si cum ii repeti unui copil de exemplu ca e prots...copilu ala se va considera prost si va actiona in consecinta  roll

 

 Publicitate


loading...

#595 2009-08-09 20:26:05

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Supranatural..discutii libere :P

-=-baby_pink-=- a scris:

cesafac mie una mi se intampla f des sa visez ca sunt undeva...vises f clar orice gest si orice cuvant..iar peste ceva timp ma aflu in acea postura..si zic exact aceleasi cuvinte.fac aceleasi gesturi..totul se intampla exact la fel ca in vis:-s am mai auzit persoane care patesc la fel..dar e destul de ciudat..parca te afli intrun joc:))si stii exact ce se va intampla:d

si eu mai patesc asta
e senzatia aia de deja-vu

Offline

 

#596 2009-08-09 20:28:19

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Supranatural..discutii libere :P

guesswho1 a scris:

eu vreau. chiar sunt curioasa daca exista. si chiar sunt curioasa ce`as face dac`as vedea unul. fenomene d astea intalnesti la tot pasul, dar spirite, mai rar tongue

Eu zic mai bine ca sa te rogi Domnului sa nu ingaduie ca sa poti vedea, sau sa ai de-a face cu asa ceva. Sunt sigur ca au fost oameni care au vazut si au avut de-a face cu spiritele rele; si nu cred ca au sfarsit prea bine. In cel mai rau caz nu pot sa-ti spun decat ca inima ti s-ar opri de frica si/sau ai fi aruncata pe pereti. Puterile celui rau se manifesta pana acolo ca insusi omul poate sa fie luat in stapanire si posedat cu forta de ingerii rai.
Cata diferenta intre spiritele rele si Spiritul Sfant al lui Dumnezeu, care, acesta din urma este bland, duios si de dorit -perfect pentru ca omul sa poata avea o legatura stransa cu Mantuitorul nostru si cu Dumnezeu! Acesta nu face rau omului: nici trupului si nici sufletului sau. Din contra, Acesta aduce pacea, credinta, dragostea, rabdarea si indelunga rabdare; acestea sunt roadele Duhului Sfant, si care nu vine cu forta. Caci, daca Il dorim, trebuie sa ne si rugam pentru El, si ne va fi dat.  rugaciune


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#597 2009-08-09 20:36:35

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

extra a scris:

guesswho1 a scris:

eu vreau. chiar sunt curioasa daca exista. si chiar sunt curioasa ce`as face dac`as vedea unul. fenomene d astea intalnesti la tot pasul, dar spirite, mai rar tongue

Eu zic mai bine ca sa te rogi Domnului sa nu ingaduie ca sa poti vedea, sau sa ai de-a face cu asa ceva. Sunt sigur ca au fost oameni care au vazut si au avut de-a face cu spiritele rele; si nu cred ca au sfarsit prea bine. In cel mai rau caz nu pot sa-ti spun decat ca inima ti s-ar opri de frica si/sau ai fi aruncata pe pereti. Puterile celui rau se manifesta pana acolo ca insusi omul poate sa fie luat in stapanire si posedat cu forta de ingerii rai.
Cata diferenta intre spiritele rele si Spiritul Sfant al lui Dumnezeu, care, acesta din urma este bland, duios si de dorit -perfect pentru ca omul sa poata avea o legatura stransa cu Mantuitorul nostru si cu Dumnezeu! Acesta nu face rau omului: nici trupului si nici sufletului sau. Din contra, Acesta aduce pacea, credinta, dragostea, rabdarea si indelunga rabdare; acestea sunt roadele Duhului Sfant, si care nu vine cu forta. Caci, daca Il dorim, trebuie sa ne si rugam pentru El, si ne va fi dat.  rugaciune

no comment rotfl


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#598 2009-08-09 21:59:41

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Supranatural..discutii libere :P

de ce razi guesswho? am spus oare o gluma? oare nu ai auzit de oameni demonizati? eu am auzit ca exista in romania unele biserici/manastiri unde se fac exorcizari; preotii aceia iti pot vorbi despre asa ceva.


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#599 2009-08-09 22:12:31

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

ia vezi tu , ploua ? big_smile

Ultima oara a fost editat de guesswho1 (2009-08-09 22:12:52)


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#600 2009-08-09 23:07:30

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Supranatural..discutii libere :P

extra a scris:

de ce razi guesswho? am spus oare o gluma? oare nu ai auzit de oameni demonizati? eu am auzit ca exista in romania unele biserici/manastiri unde se fac exorcizari; preotii aceia iti pot vorbi despre asa ceva.

aici i agree in ceea ce priveste demonizarea

Ultima oara a fost editat de Alina Delia (2009-08-09 23:07:53)


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#601 2009-08-09 23:17:04

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Supranatural..discutii libere :P

deja-vu-urile sunt amintiri din viitor smile


Goodnight moon

Offline

 

#602 2009-08-09 23:19:39

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

si eu, dar e o diferenta mare intre ce`am spus eu in primul post si ce zice el/ea. mno`, in fine


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#603 2009-08-09 23:42:03

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Supranatural..discutii libere :P

guesswho1 a scris:

si eu, dar e o diferenta mare intre ce`am spus eu in primul post si ce zice el/ea. mno`, in fine

ce diferenta sa fie? tu ai zis ca vrei sa intalnesti spirite. am vorbit eu despre altceva? cat despre postari.. poti sa ai 1001; eu unul stiu ca am comentat doar o singura postare a ta -am vorbit despre un singur subiect al tau. sper ca m-ai inteles acum.


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#604 2009-08-10 17:19:28

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Supranatural..discutii libere :P

skumpi a scris:

asta cu intalnitu sau aflat vesti de la o persoana cu care n`ai vb de mult sau te`ai gandit la ea... ne`a povestit o data o profa dar nu am fosta atenta sad mai tzin minte doar ca spunea ca de ex daca mergi pe strada si te gandesti la x si peste 30 de secunde te intalnesti cu x cu siguranta ai vazut`o de la mai multi metri insa nu i`ai recunoscut figura si inconstient te`ai gandit la ea... e ca si cu mesajele subliminale...le vezi dar prea putin ca sa le percepi constient insa te imping sa reactionezi la ele
:

asa e... e ceva absolut normal... si mie mi se intampla mereu smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#605 2009-08-12 15:37:06

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Supranatural..discutii libere :P

mie mi s a intamplat in perioada bacului si a admiterii sa mi visez rezultatele...  ma rog, cu aproximatie la sutimi
adica de vreo 5 ori... si putin din subiectele de admitere...
mie de obicei nu mi se indeplineste ce visez, dar acum a fost tare ciudat.


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#606 2009-08-12 16:26:11

katyi
Full member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 288

Re: Supranatural..discutii libere :P

mi nu mi s-a intamplat sa-mi visez rezultatele sau mai stiu eu ce in legatura cu scoala.. verisoarei mele i se intampla tot timpul rotfl
sincer nu prea as vrea sa vad spirite.. dar ador sa ma uit la " fenomene stranii" hjarta


angel

Offline

 

#607 2009-08-27 21:58:05

kadiha
Full member
Inregistrat: 2009-08-07
Mesaje: 103

Re: Supranatural..discutii libere :P

N-am gasit un topic despre fenomene astronomice dar m-am gandit sa scriu aici ca in noaptea aceasta incepand cu ora 00:30 se va vedea pe cer cu ochiul liber planeta Marte, eu sunt foarte curioasa sa vad


gravida 16+
bebe mami si tati te asteapta cu nerabdare hjarta

Offline

 

#608 2009-08-27 22:07:59

florentina irina
Full member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 528

Re: Supranatural..discutii libere :P

kadiha a scris:

N-am gasit un topic despre fenomene astronomice dar m-am gandit sa scriu aici ca in noaptea aceasta incepand cu ora 00:30 se va vedea pe cer cu ochiul liber planeta Marte, eu sunt foarte curioasa sa vad

Imi pare rau sa stric placerea dar cautand pe google despre chestia asta uite ce am gasit "Umblă pe internet o știre ?n care se spune că ?n data de 27 august planeta Marte se va vedea cel mai bine, va fi foarte apropiată de Păm?nt și va semăna cu Luna.

Știrea este o farsă, ?n care se folosesc date vechi de șase ani de zile.

Opoziția lui Marte, adică momentul c?nd este vizibil toată noaptea, fiind ?n partea opusă Soarelui, văzut de pe Păm?nt, se produce odată la 2 ani și 6 luni.

Ultima opoziție a fost ?n seara de 24 decembrie 2007. Următoarea opoziție va fi pe 29 ianuarie 2010.

?n luna august planeta Marte se va vedea ?n a doua jumătate a nopții. Va răsări ?n jurul orei 2 și va apune c?nd afară va fi zi.

Strălucirea planetei va fi mică și nu va putea fi deosebită de stele dec?t dacă i se cunoaște poziția. Se va afla ?n constelația Gemini, la sud de steaua ElNath."
Mai multe pe http://www.astro-urseanu.ro/pacaleala_martiana.html


Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.