homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Supranatural..discutii libere :P-31


#571 2009-04-22 14:00:51

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Fetele stiti prin bucuresti o persoana care sa 'citeasca'?
Adica o persoana care sa stie sa citeasca karma.Cand te duci la ea sa'ti spuna,de ex,ca ai probleme cu inima ea stiind asta din cauza energiilor negative care le simte acolo.
Stiu ca exista persoane de genu pt ca mama prietenei fratelui meu se duce la o femeie de genu si tot ce i'a i s'a adeverit.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 



#572 2009-04-22 14:39:12

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Supranatural..discutii libere :P

http://leliabratu.net/ am vazut-o aseara la emisiunea lui Dan Diaconescu, si zicea ca-i din Bucuresti.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#573 2009-04-22 14:57:00

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Ms


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#574 2009-07-06 06:28:44

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: Supranatural..discutii libere :P

life a scris:

Fetele stiti prin bucuresti o persoana care sa 'citeasca'?
Adica o persoana care sa stie sa citeasca karma.Cand te duci la ea sa'ti spuna,de ex,ca ai probleme cu inima ea stiind asta din cauza energiilor negative care le simte acolo.
Stiu ca exista persoane de genu pt ca mama prietenei fratelui meu se duce la o femeie de genu si tot ce i'a i s'a adeverit.

Orice ai face, sa nu apelezi niciodata la oameni ca acestia! Toti cei care fac lucrul acesta se plaseaza singuri pe taramul lui Satan; si odata ajunsi acolo, nu mai au scapare! Ingerii buni ai lui Dumnezeu se lupta pentru noi, dar daca noi ne ducem voit in acele locuri, ei nu mai pot face nimic pentru noi. Caci nu prin puterea lui Dumnezeu lucreaza acei oameni. Ducandu-ne la ghicitori -si de asemeni la bioenergeticieni- Satana isi va proclama dreptul asupra noastra; va lupta cu toata puterea lui, si nu se va lasa pana nu ne va castiga...


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#575 2009-07-06 11:27:09

Sidoni@
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 1303

Re: Supranatural..discutii libere :P

extra a scris:

life a scris:

Fetele stiti prin bucuresti o persoana care sa 'citeasca'?
Adica o persoana care sa stie sa citeasca karma.Cand te duci la ea sa'ti spuna,de ex,ca ai probleme cu inima ea stiind asta din cauza energiilor negative care le simte acolo.
Stiu ca exista persoane de genu pt ca mama prietenei fratelui meu se duce la o femeie de genu si tot ce i'a i s'a adeverit.

Orice ai face, sa nu apelezi niciodata la oameni ca acestia! Toti cei care fac lucrul acesta se plaseaza singuri pe taramul lui Satan; si odata ajunsi acolo, nu mai au scapare! Ingerii buni ai lui Dumnezeu se lupta pentru noi, dar daca noi ne ducem voit in acele locuri, ei nu mai pot face nimic pentru noi. Caci nu prin puterea lui Dumnezeu lucreaza acei oameni. Ducandu-ne la ghicitori -si de asemeni la bioenergeticieni- Satana isi va proclama dreptul asupra noastra; va lupta cu toata puterea lui, si nu se va lasa pana nu ne va castiga...

Nu pot spune cu aceleasi cuvinte, convingere si probabil ca nici motive ca si extra, dar nici eu nu te sfatuiesc sa mergi la ghicitori. Pe mine m-a marcat experienta, desi s-a adeverit tot ce mi s-a spus... nu vreau sa spun mai multe, dar personal nu as mai face aceasta greseala niciodata.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#576 2009-07-06 11:32:11

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Supranatural..discutii libere :P

extra a scris:

life a scris:

Fetele stiti prin bucuresti o persoana care sa 'citeasca'?
Adica o persoana care sa stie sa citeasca karma.Cand te duci la ea sa'ti spuna,de ex,ca ai probleme cu inima ea stiind asta din cauza energiilor negative care le simte acolo.
Stiu ca exista persoane de genu pt ca mama prietenei fratelui meu se duce la o femeie de genu si tot ce i'a i s'a adeverit.

Orice ai face, sa nu apelezi niciodata la oameni ca acestia! Toti cei care fac lucrul acesta se plaseaza singuri pe taramul lui Satan; si odata ajunsi acolo, nu mai au scapare! Ingerii buni ai lui Dumnezeu se lupta pentru noi, dar daca noi ne ducem voit in acele locuri, ei nu mai pot face nimic pentru noi. Caci nu prin puterea lui Dumnezeu lucreaza acei oameni. Ducandu-ne la ghicitori -si de asemeni la bioenergeticieni- Satana isi va proclama dreptul asupra noastra; va lupta cu toata puterea lui, si nu se va lasa pana nu ne va castiga...

Sunt de acord cu tine. Si eu cred In Dumnezeu si oricat de tare a fost tentatia nu m-am dus niciodata la persoane care sa-mi ghiceasca viitorul sau sa-mi zica chestii.
Odata i-am dat unei tiganci 1 leu de mila si aia incepuse sa=mi "zica" viitorul si am bagat viteza k sa nu aud nimic. Evident k aia zicea numai de bine ( k i-am dat bani tongue) si inventa cevaa sa-mi zica, dar n uam vrut sa ascult


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#577 2009-07-06 14:54:46

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Supranatural..discutii libere :P

nici eu nu sunt de acord cu ghicitul... dar stiti de ce? pt ca omul trebuie sa inteleaga singur ce greseste si care sunt consecintele greselii sale... ori unu care ghiceste il face pe om sa lupte cu CONSECINTELE greselii (face ce face sa nu i se intample raul "promis"), si nu cu cauza. si, mai devreme sau mai tarziu, o incaseaza mai rau.

asta pe de o parte. pe de alta parte, ghicitorii astia sunt si ei fel de fel... mai "cu talent" sau fara... ori daca un oarecare iti vede doar primul strat din camp si iti spune ca maine mori, te "seteaza" pe o idee... si tu traiesti cu ea. dar respectivul nu a vazut decat o anumita configuratie particulara a campului tau, SUPERFICIALA,  care poate fi dictata de diverse variabile (de ex, starea ta de moment, sa zicem esti nervos si urasti pe cineva iar in camp iti "apare", superficial, amentintarea mortii, ca "reactie" la raul pe care il emiti). buuun... tu pleci acasa distrus, dar intre timp iti trece ura pe ala si campul tau superficial se "corecteaza", revine la normal. doar ca tu nu stii. si traiesti cu ce ti-a zis ala... ca ai sa mori... si generezi scenarii si ganduri si concentrezi energie incat... s-ar putea chioar sa atragi o nenorocire... daca nu chiar moartea smile

nici cu scormonitul prin vieti anterioare nu sunt de acord.. nush ce sa ma fac cu al meu, el are mania asta, se tot duce la unu sa vada pe unde a umblat... eu sunt de parere ca daca ti-a fost dat sa uiti niste chestii... NU DEGEABA... trebuie ca tu sa constientizezi greselile trecute si sa le indrepti... fara sa ti se spuna din exterior "vezi ca ai fost crimunal in serie in viata trecuta"


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#578 2009-07-06 15:23:52

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Dar eu nu vorbeam de ghicitori smile Vorbeam de oameni care citesc lucruri din aura ta.Lucruri de genu:daca ai probleme cu un anumit organ,dureri pe nush unde si u dupa te duci la doctor si vezi daca ai sau nu ceva.Nu ghicit,prezis viitor si dinastea.In alea nu cred.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#579 2009-07-06 15:41:45

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Supranatural..discutii libere :P

e intr-un fel aceeasi chestie, life smile tot in structurile tale energetice umbla... si tot poate umbal mai superficial sau mai profund.

iar problema ta la... ficat, sa zicem, poate avea 1000 de cauze, mai mult sau mai putin profunde in energetic.. sau chiar dincolo de energetic. ori daca terapeutul nu trece de un anumit strat... da, e mai bine decat sa iei pastile, dar... nu cu mult wink

(crede-ma, am cunoscut multi... nasa copilului nostru vede si ce-ai facut in uter acu 30 de ani daca vrea.... dar NU E SANATOS sa rascolesti straturile astea...)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#580 2009-07-06 15:53:03

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Supranatural..discutii libere :P

Nu ma refeream nici sa te trateze el prin bioenergie ci doar sa sesiseze unde ai o problema(vazand prin energia negativa care o stransmite) u sa te duci la doctor si doctorul sa vada ce ai si sa'ti dea tratament.
Lucrul asta poate fi bun deoarece poate sa vada lucruri care nu apar la un contraol normal la medic si poate in timp se agraveaza.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#581 2009-07-06 15:57:43

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Supranatural..discutii libere :P

da, poate fi bun... dar si periculos. am scris de doua ori mai sus de ce. depinde mult si de terapeut... si de relatia ta cu el (ca interactiune energetica ma refer)

oricum... e un maaare pas inainte fata de a merge la un medic... chiar si la un acupunctor smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#582 2009-08-09 17:01:04

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

stateam azi si ma gandeam la fenomene de genul . de ex mobila care paraie. intotdeauna mi`a parait mobila. si am descoperit ca ar parai din cauza unui spirit care e captiv si vrea sa se faca remarcat. sau de multe ori mi s`a intamplat sa se aprinda tv`ul singur. sau sa se stinga singur. sau obiecte care stau bine , si totusi la un moment dat cad singure. o fi doar imaginatia mea sau gravitatia e responsabila de asteaa? voua vi s`a intamplat?

alexa, iti dai seama ca ai mei fac festanie de 2 ori pe an.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#583 2009-08-09 17:09:18

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

ce pasi ma? neutral
nu mi`e frica deloc. in schimb, mi`e extrem de frica daca aud vreo foshnitura ce aduce a gandac big_smile


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#584 2009-08-09 17:16:17

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

poate era o pisica. si la mine se intampla la fel, dar cateodata se mai cearta si le aud miorlaitul.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#585 2009-08-09 17:18:06

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Supranatural..discutii libere :P

Poltegeist ? tongue Glumesc ...


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#586 2009-08-09 17:20:08

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

probabil big_smile


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#587 2009-08-09 17:25:25

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: Supranatural..discutii libere :P

cesafac mie una mi se intampla f des sa visez ca sunt undeva...vises f clar orice gest si orice cuvant..iar peste ceva timp ma aflu in acea postura..si zic exact aceleasi cuvinte.fac aceleasi gesturi..totul se intampla exact la fel ca in vis:-s am mai auzit persoane care patesc la fel..dar e destul de ciudat..parca te afli intrun joc:))si stii exact ce se va intampla:d


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#588 2009-08-09 17:28:05

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

-=-baby_pink-=- a scris:

cesafac mie una mi se intampla f des sa visez ca sunt undeva...vises f clar orice gest si orice cuvant..iar peste ceva timp ma aflu in acea postura..si zic exact aceleasi cuvinte.fac aceleasi gesturi..totul se intampla exact la fel ca in vis:-s am mai auzit persoane care patesc la fel..dar e destul de ciudat..parca te afli intrun joc:))si stii exact ce se va intampla:d

te`ai uitat la if only ? lol

kata, nu cred big_smile nush, nu prea cred in spirite si d`astea, atata timp cat n`am vaz tongue poate mi se arata unul la noapte lol


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#589 2009-08-09 17:31:57

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Supranatural..discutii libere :P

eu vreau. chiar sunt curioasa daca exista. si chiar sunt curioasa ce`as face dac`as vedea unul. fenomene d astea intalnesti la tot pasul, dar spirite, mai rar tongue


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.