homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Medic bun -colposcopie-4


#58 2008-05-25 06:38:00

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

Sea a scris:

heimdall a scris:

De ce-ti mai e teama, daca nu ai nimic ?

Nu am infectie, dar pap mi-a iesit CIII, acum astept si genotiparea HPV.
Mi-a spus ca e f ingrijorata de "Celule metaplaziate - metaplazie terminala rar diskarioze moderate (ASC-H), nucleii fiind hipercromi si cu cromatina condensata grunjos". Nu a vrut sa imi spuna f multe pana nu am toate analizele. A zis ca nu vrea sa ma sperie si sa nu ma apuc sa caut pe internet tongue Mi-a zis ceva de ERAD si QBF dar nu stiu ce sunt. Astept pana luni.

Sea tu unde ai facut papanicolaul?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#59 2008-05-25 15:32:19

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: medic bun -colposcopie

Eu nu am facut nici o interventie. La mine era tocmai invers: iesea pap-ul prost, dar colposcopia bine...Am facut tratament cu Aldara. Vezi ca Lavinia_Tia a fost in situatia ta, pap bun iar la colposcopie rana, si a facut ERAD.  Pe messenger nu prea intru, ca sunt tot timpul pe fuga, dar pe mail iti raspund cu drag. Iti trimit acum un mail ca sa vezi adresa mea. Da, am facut pap-ul la Sanador-ul din Piata Victoriei , si am senzatia ca doar daca iti recolteaza Tarlea este lucrat de Mociulschi, dar nu sunt sigura, tb sa intrebi tu la receptie. Te sfatuiesc sa faci si un examen complex la Sanador, este o analiza unde iti cauta toate microorganismele posibile, ca sa elimini posibilitatea de a avea vreu streptococ, mycoplasma, ureaplasma sau alte ciudatenii din astea.

Later: Evil, nu reusesc sa-ti trimit mesaj privat, asa ca mai bine scrie-mi tu , iar eu iti raspund. smile

Ultima oara a fost editat de Rose (2008-05-25 15:44:14)


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#60 2008-05-25 16:42:01

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

da stiu ca Lavinia a fost in situatia mea! te referi la analiza de secretie? daca da ai idee cat costa? pe mie tarlea mi-a descoperit rana si zis sa fac vaporizare cu laser.acum incer ovulele astea imi pun 2 cutii si vad daca se intampla ceva,daca nu imi fac vaporizare.nu as putea sa stau asa cu aia acolo m-ar deranja din punct de vedere psihic.aldera este un medicament pt.imunitate? laviniei(imi cer scuze ca vb.in numele ei) sg.papanicolau care nu ia iesit ok a fost cel facut la Sanador.dar cum am spus zilele trecute acum sunt in plin tratament nu am cum sa imi fac recoltare pt.alt papanicolau,analiza de secretie + sesiunea + banii pt.toate astea.problema ma cam dat peste cam d.p.d.v financiar.

ms.pt.sfaturi Rose ce adresa de mail ai? nici eu nu reusesc sa iti trimit mesaj privat lol


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#61 2008-05-26 09:16:12

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: medic bun -colposcopie

evilpink a scris:

Sea a scris:

heimdall a scris:

De ce-ti mai e teama, daca nu ai nimic ?

Nu am infectie, dar pap mi-a iesit CIII, acum astept si genotiparea HPV.
Mi-a spus ca e f ingrijorata de "Celule metaplaziate - metaplazie terminala rar diskarioze moderate (ASC-H), nucleii fiind hipercromi si cu cromatina condensata grunjos". Nu a vrut sa imi spuna f multe pana nu am toate analizele. A zis ca nu vrea sa ma sperie si sa nu ma apuc sa caut pe internet tongue Mi-a zis ceva de ERAD si QBF dar nu stiu ce sunt. Astept pana luni.

Sea tu unde ai facut papanicolaul?

Eu l-am facut la sanador. Foarte detaliat. Anul trecut am facut la CMU si erau doua randuri, acum are o pagina neutral

Offline

 

#62 2008-05-26 09:33:28

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

ok.ms.mult pt.raspuns Sea toate cele bine iti doresc si sa ne rezolvam si noi problemele astea


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-05-26 09:41:29

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: medic bun -colposcopie

Se rezolva. e bine cand descoperi din timp si se mai poate face ceva.
eu abia astept sa ma duc azi la doctor sa vad ce zice.

Offline

 

#64 2008-05-26 09:43:05

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: medic bun -colposcopie

Bafta fetele si tineti-ne la curent!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#65 2008-05-26 10:14:11

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

Sea a scris:

Se rezolva. e bine cand descoperi din timp si se mai poate face ceva.
eu abia astept sa ma duc azi la doctor sa vad ce zice.

se pare ca tu te descurci mai bine decat mine! iar eu am un papanicolau ok.dar tot ma streseaza problema asta d.p.d.v psihic


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#66 2008-05-26 10:40:17

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: medic bun -colposcopie

evilpink a scris:

Sea a scris:

Se rezolva. e bine cand descoperi din timp si se mai poate face ceva.
eu abia astept sa ma duc azi la doctor sa vad ce zice.

se pare ca tu te descurci mai bine decat mine! iar eu am un papanicolau ok.dar tot ma streseaza problema asta d.p.d.v psihic

Eu am renuntat sa ma mai stresez. Ce-o fi o fi! Bine ca am descoperit din timp si se poate face ceva.

Offline

 

#67 2008-05-26 10:40:58

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

da.... asta asa este mare dreptate ai


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#68 2008-05-26 12:39:10

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: medic bun -colposcopie

Papanicolaul la sanador costa 80 si ceva de lei  + 26 de lei recoltarea. Adica ajungi la peste 100 de lei.
Iar analiza aceea complexa de secretie costa 256 lei. Daca nu ai nimic grav iti vor da si bani inapoi pentru ca nu iti lucreaza antibiogramele.

Mie papanicolaul la Sanador mi l-a lucrat Georgeta Sarbu.
Ce mi-a placut (si sper sa nu gresesc in ceea ce urmeaza sa mentionez) este ca iti recolteaza 2 probe (lame).

Offline

 

#69 2008-05-26 12:43:47

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

analiza aia la secretie merita facuta mai ales ca iti face si ureoplasma,streptococ si altele.e cam sscum dar merita smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#70 2008-05-26 12:47:57

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: medic bun -colposcopie

ureaplasma, mycplasma, chlamidia, culturi de col si secretia clasica, cam asta contine.

Ultima oara a fost editat de Lavinia_tia (2008-05-26 12:48:27)

Offline

 

#71 2008-05-26 12:49:11

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

dap.oricum daca le faci in alta parte separat tot acolo ajungi.asa le faci intr-un singur loc si scapi de umblat pe la medic de alta recoltare smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#72 2008-05-26 12:51:15

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: medic bun -colposcopie

eu zic ca ajungi la mai mult oricunde ai merge in alta parte.
pretul e ok cu atat mai mult cu cat, daca iti gasesc ceva iti lucreaza si antibiograme.

Offline

 

#73 2008-05-26 12:53:48

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

La cantacuzino cu antibiograma tot la pretul asta ajungi poate cu 20-30 d eroni in plus sau minus....


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#74 2008-05-26 13:58:54

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: medic bun -colposcopie

Am fost la dr. Intr-o luna ar trebui sa fac ERAD. Mi-a dat un tratament de pregatire.
Am si eu o intrebare: pt ce e isoprinosine? Pt ca mi-a spus sa ia si dl. meu.

Offline

 

#75 2008-05-26 14:00:23

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

pt.sistemul imunitar


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#76 2008-05-26 14:07:45

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: medic bun -colposcopie

evilpink a scris:

pt.sistemul imunitar

Multumesc pt raspuns.
mi-a mai dat Tantum Rosa si meclon.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.