homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Medic bun -colposcopie-2


#20 2008-05-22 09:33:33

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

testul chlamidia unde l-ai facut la mediplus?

multumesc! la fel iti dorec si tie puss


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#21 2008-05-22 09:41:33

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: medic bun -colposcopie

nu, la Mediplus am fost doar pt colposcopie, la recomandarea ta ( ai avut dreptate, d-na dr. Cojocaru e f draguta, sper sa fie si un medic priceput)
ultima data l-am facut la Genetic Lab (chlamydia PCR)

Offline

 

#22 2008-05-22 09:45:50

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

ms puss

daca facea vaporizari cu laser eu ma lasam pe mana ei.cred ca e un medic bun sincer iar eu nu zic asta foarte des sunt mai mult decat pretentioasa in ceea ce ii priveste pe medici smile.Merg la Tarlea eu are si dansa multa experienta in ceea ce priveste ranile pe col si a vazut multe cazuri.dar ca si personalizte o prefer pe doamana Cojocaru.Tarlea este o persoana foarte directa si pot sa zic nitel cam dura pt.gustul meu dar priceputa in ceea ce face


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#23 2008-05-22 11:28:41

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: medic bun -colposcopie

De dna. dr Damian de la Sanador stie cineva ceva?

Offline

 

#24 2008-05-22 16:10:15

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: medic bun -colposcopie

mai fetelor...dar voi pana sa descoperiti aceste leziuni...ce anume simtome ati avut...sau mai bine zis...ati avut???


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-05-22 16:12:28

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

nici un simptom nu ai ranile de col nu dor.se poate in schimb sa sangerezi dupa contact asta poate ridica un semn de intrebare.
in alta ordine de ideei mi-am facut un alt papanicolau a iesit si asta ok cel putin nu ma mai stresez ca aveam modificari maligne la nivelul leziunii.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#26 2008-05-22 16:13:29

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: medic bun -colposcopie

stiu ca ranile de obicei nu dau nici un fel de simtom..dar ma gandeam asa...la o secretie mai ciudataa..sau ceva de genul asta...tu ai avut sangerari?


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#27 2008-05-22 16:15:14

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

nu am avut sangerari inafara menstruatiei in viata mea ! se poate sa fie o secretie mai abundenta eventual.in fine astazi am reusit sa pun si eu cap la cap toate cele si sa imi dau seama ca rana e ea mare dar nu e si profunda ceea ce e foarte bine... din cauza asta papanicolaul nu indica nimic... se poate foarte bine sa fie o eroziune a colului si sa scap cu tratament daca am noroc smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#28 2008-05-22 16:17:01

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: medic bun -colposcopie

slava Domnului...ma bucur pentru tine sincer...ce sa zic, trebuie sa-mi fac totusi o colposcopie ca sa vad exact ce e acolo, sau daca e ceva...cred ca pana la urma e cel mai sigur asa.


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#29 2008-05-22 16:20:38

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: medic bun -colposcopie

ms.deliv eu cand am fazut cat e de mare m-am speriat sincer iti zic nu credeam ca o sa iasa papanicolaul asta ok.asta e al 3 lea pe care il fac am mai facut 2 in noiembrie si martie asa ca ma gandesc ca daca era ceva aparea totusi la unul din astea.sper sa se mai reduca din ea cu tratament.oricum sunt mult mai linistita ma gandeam la ce e mai rau.

eu sincer iti zic sa faci si o colposcopie ca nu strica e cam scump dar pana la urma e o investitie in sanatatea ta.eu acum ma gandesc ca am avut noroc am gasit la timp leziunea cand inca nu e profunda si nu sunt modificari atipice la nivelul colului smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#30 2008-05-22 16:21:02

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: medic bun -colposcopie

Nici eu nu am avut nici un simptom. Anul trecut dr mi-a spus ca am o rana mica si mi-a dat ovule.
Acum, am mers la controlul anual la alta doctorita, care mi-a spus ca inca am rana si mi-a facut direct colposcopie. Mi-a spus ca nu arata bine. am facut pap care a iesit CIII (anul trecut era CII).
Si acum fac diverse analiza.
Dar de durut, secretii, sangerari, nimic!

Offline

 

#31 2008-05-22 16:23:31

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: medic bun -colposcopie

evilpink a scris:

ms.deliv eu cand am fazut cat e de mare m-am speriat sincer iti zic nu credeam ca o sa iasa papanicolaul asta ok.asta e al 3 lea pe care il fac am mai facut 2 in noiembrie si martie asa ca ma gandesc ca daca era ceva aparea totusi la unul din astea.sper sa se mai reduca din ea cu tratament.oricum sunt mult mai linistita ma gandeam la ce e mai rau.

eu sincer iti zic sa faci si o colposcopie ca nu strica e cam scump dar pana la urma e o investitie in sanatatea ta.eu acum ma gandesc ca am avut noroc am gasit la timp leziunea cand inca nu e profunda si nu sunt modificari atipice la nivelul colului smile

da...clar..sunt de acord cu tine apropo de siguranta cand e vorba de sanatate...si pana la urma o colposcopie nu e chiar atat de scumpa...chiar am sa-mi fac

Sea...ce sa zic...sunt sigura ca pana la urma o sa fie ok, dar stii cum e...pana nu ne chinuim nitel...nu ne simtim bine roll ....oricum sa ne tii la curent, chiar vreau sa stiu cum evolueaza treaba.

Ultima oara a fost editat de deliav (2008-05-22 16:26:01)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#32 2008-05-22 19:10:39

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: medic bun -colposcopie

eu am rana pe col cu  simptome big_smile am o secretie mica cantitativ, dar cu aspect anormal, e galbena. am crezut ca e de vina chlamydia pe care stiam ca o am, desi chlamydia este de cele mai multe ori asimptomatica, iar atunci cand exista secretia ,nu  e galbena. acum am aflat ca nu mai am chlamydia si nici alte infectii nu mai am, dar secretia persista. am intrebat si dr. la care am facut colposcopia si a zis ca e posibil sa fie o hipersectretie a glandelor de pe col.

Offline

 

#33 2008-05-23 09:21:58

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: medic bun -colposcopie

Si eu am o secretie, dar de multi ani si credeam ca e normala big_smile Nici un doctor la care am fost pana acum nu mi-a zis ceva de ea. Dna dr la care am mers acum mi-a spus ca e anormala si ca probabil am o infectie, dar analizele au iesit ok.
Luni ma duc la ea si vedem ce si cum si va spun.
Multumesc pt grija! puss

Offline

 

#34 2008-05-23 11:19:29

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: medic bun -colposcopie

Ok...multa sanatate si te asteptam cu vesti kram


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#35 2008-05-23 12:41:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: medic bun -colposcopie

Sea a scris:

Si eu am o secretie, dar de multi ani si credeam ca e normala big_smile Nici un doctor la care am fost pana acum nu mi-a zis ceva de ea. Dna dr la care am mers acum mi-a spus ca e anormala si ca probabil am o infectie, dar analizele au iesit ok.
Luni ma duc la ea si vedem ce si cum si va spun.
Multumesc pt grija! puss

ai facut si analizele pt chlamydia, micoplasma si ureaplasma? pentru astea tb analize speciale. daca si astea ies bine, n-ar strica o colposcopie. asta daca intradevar secretia ta e anormala, poate asa e secretia ta, cine stie, dar mai  bine sa excluzi toate cauzele posibile.

Offline

 

#36 2008-05-23 12:50:20

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: medic bun -colposcopie

Am facut analiza secretiei vaginale.Rezultatul:

Pe mediile insamantate nu s-a dezvoltat flora patogena.
Pe mediile Sabouraund nu s-au izolat colonii de Candida spp.
Ag. Chlam negativ
Ag. Myc. Hom negativ
Ureaplasma ureal negativ

Ar mai trebui sa fac si alte analize? Eu credeam ca le fac pe toate odata!
Colposcopie am facut la primul control cand mi-a gasit rana

Offline

 

#37 2008-05-23 12:52:27

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: medic bun -colposcopie

Pai nu ai nimic, inseamna ca asa e secretia ta normala

Offline

 

#38 2008-05-23 12:53:48

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: medic bun -colposcopie

heimdall a scris:

Pai nu ai nimic, inseamna ca asa e secretia ta normala

iar d-na care ti-a zis ca e anormala vrea DOAR SA TE VADA MAI DES


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.