homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cura de INGRASARE-4


#58 2007-09-02 20:46:29

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Cura de INGRASARE

daca as manca asa,m-ai culege de pe jos.si mie mi se pare infometare.tu dupa ce nu o sa mai tii dieta asta o sa te ingrasi la loc pt ca nu e sanatos,si metabolismul tau se invata lenes.si la un moment dat organismul retine tot ce ii dai pt ca stie ca nu va mai primi,si unde ajungi?eu cred ca trebuie sa mananci cat mai sanatos si sa renunti pe cat posibil la dulciuri si bauturi acidulate.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 



#59 2007-09-02 21:43:46

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: Cura de INGRASARE

soulfy noi nu iti vrem raul, dar esti putin copilaroasa in gandire. Nu faci altceva decat sa te imbatranesti mai devreme de "termen", iar legat de sanatate o sa te alegi cu o gastrita de toata frumusetea (daca deja nu o si ai), dupa gastrita urmeaza ulcerul...of e f.f.f. periculos. Ai grija de tine iubita (scuza-ne daca tu crezi ca ti-am, facut toate teorie aici), te pupam.

Offline

 

#60 2007-09-02 21:55:11

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Cura de INGRASARE

ca sa nu auzi numai teorie plicticoasa, uite iti dau un exemplu concret smile eu. in liceu am tinut o cura drastica, nu chiar ca cea descrisa de tine, dar pe aproape... mancam mult sub nr de calorii necesare zilnic. am slabit f repede, vreo 14 kg in 3 luni. rezultatul: acum lesin cam de 3-4 ori pe an (lesinuri grave, nu-mi recapat cunostinta decat dupa cateva palme), imi scade glicemia f rapid, am caderi de calciu, tensiune mica... cam astea.
acum mananc normal, am "recuperat" vreo 4 kg, dar mai bine asa decat sa repet greseala aia, dupa care inca mai trag ceva ponoase.

si... gata cu teoria si sfaturile din partea mea smile fiecare face ce vrea cu corpul lui. multa sanatate!


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#61 2007-09-03 01:59:32

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Cura de INGRASARE

nu`s eu omu` care sa lesine pe strada forgetit sunt ok si plina de energie, nu am nicio problema. Mancarea nu e o parte importanta a vietii mele.. atunci cand lipseste lol Fata de cum mancam inainte.. toate semipreparatele si porcariile de la fast-food si beam cola, etc... Nici macar nestea n-am mai baut de o luna si cnd am gustat de la mama ma gandeam ce naibii imi placea inainte la porcaria aia. Doar la inghetata nu pot sa renunt. Nu cred ca m-as putea imbolnavi din cauza ca nu mananc. Daca n-am murit de la toate porcariile pe care le bagam in maine, nu mor eu de la asta forgetit


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#62 2007-09-03 08:32:43

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Cura de INGRASARE

soulfly nu iti dai seama cat rau iti faci cu asa zisa dieta a ta!
tu chiar crezi ca toti oamenii care ti au spus ca nu e bine ceea ce faci sunt nebuni?
gandeste te de 2 ori fetito ca iti bati joc de tine!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2007-09-03 12:57:06

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Cura de INGRASARE

efectele negative apar peste ani.zici tu acum ca esti ok dar mai tarziu s-ar putea sa suporti consecinte.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#64 2007-09-18 01:03:29

skumpi
Vizitator

Re: Cura de INGRASARE

mda...si eu is slabutza...am 1,64 si 44 kg sad cel mai tare ma dispera picioarele mele..in rest ii ok...ahh dak as pune mana pe 3 -4 kg...

 

#65 2007-09-18 13:19:31

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

Re: Cura de INGRASARE

of...eu m-am saturat sa-mi zik toata lumea cand ma vede cat am slabit...vreau sa ma ingras vre-o 3kg...sa-mi recapat fundu meu bombat! sad de 2 zile am mancat la 12 noaptea...da tot imi cade inelu de pe deget...care acu ceva timp abia mi-l bagam...

Offline

 

#66 2008-01-18 03:44:11

puscau_andreea
New member
Inregistrat: 2008-01-15
Mesaje: 56

Re: Cura de INGRASARE

si eu sunt la fel am 1.67 si 49 kg si knd am fost insarcinata am fost asa de bukuroasa din 2 motive uraaaaaaaa ma ingras si uraaaaaaaaaaaa am bebe aveam 6 luni jumate si am pus 8 kg dar unde nu stiu...krd k doar burta atarna ma klaxonau masinile si knd ma vedeau din profil se skimbau la fata:LOL: toata lumea ma intreba kum fak k sunt gravida si nu ma ingras ,,dekat la burta,,deci aveam58 kg si nu se vedea  iar knd din pakate am pierdut kopilu grater am ajuns a 2 zi imediat la 48 de kg


iubeste si vei iubit....

Offline

 

#67 2008-02-15 13:49:27

Britney
Full member
De la: Somewhere
Inregistrat: 2007-03-16
Mesaje: 388

Re: Cura de INGRASARE

mda... am revenit pt ca nu mai supoooooort grater cred ca ajung intr-o stare de depresie cat de curand.Am reusit si eu sa fac 50 kg , iar apoi din nush ce motiv n-am putut manca o zi ca aveam greturi din cauza stomacelului ziua urmatoare aveam 47 kg grater HEEEELPPPPPP!!!! nu mi chiar asa mult de faptul cum arat , ci de faptul ca m-as putea imbolnavi.Nu pot manca decat dak am pofta de ceva anume si cum nu am pofte de absolut nimic ... nush ce sa fac .Nici de chips-uri sau de ciocolata nu mai am pofta grater nici pizza grater .... am zis ca luna viitoare vreau sa fac vreo 10 injectii de gluconolactat de calciu si magneziu asociat cu ceva vitamine si poate-mi revin . Am 15 ani jumate ... am tot timpul sa ma ingras ... dar nu e sanatoasa situatia la mine ... si totul tine de PSIHIC ... Mai rau e ca nu are cine sa ma ajute ... so.... HELP !!! grater

Offline

 

#68 2008-02-15 14:48:23

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Cura de INGRASARE

esti mica sa vezi ce te rotunjesti mai incolo.nu iti mai face griji in legatura cu greutatea ca e mai rau..... incearca niste vitamine daca zici ca nu ai pofta de mancare


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#69 2008-02-15 14:57:54

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Cura de INGRASARE

si eu zic la fel...eu de la 40 kg pe la 14 ani (ma sufla vantul) am ajuns la 54 pe la 15...si am tot urcat, nu mai stiam cum sa scap de ele.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#70 2008-02-15 15:00:04

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Cura de INGRASARE

iar eu nu stiu cum sa fac sa pun pe mine rotfl. astazi am mancat ceafa de porc si cartofi prajiti si se tot intreabau colegii unde se pune mancarea rotfl


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#71 2008-02-15 15:13:02

Britney
Full member
De la: Somewhere
Inregistrat: 2007-03-16
Mesaje: 388

Re: Cura de INGRASARE

ioooi ... de ce nu ma pot ingrasa grater sunt invidioasa pe cele mai plinute ca mine ...

Offline

 

#72 2008-02-15 15:15:57

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Cura de INGRASARE

eu nu mai am complexe de genul asta ma bucur ca pot sa pap ce vreau si nu trebuie sa ma abtin de la nimic wink


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#73 2008-02-15 15:50:33

Britney
Full member
De la: Somewhere
Inregistrat: 2007-03-16
Mesaje: 388

Re: Cura de INGRASARE

vai da` eu parca sunt prea slaba .. daca vreti pun si poza:((

Offline

 

#74 2008-02-15 16:26:04

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Cura de INGRASARE

ce va invidiez fetelor!!!!!!!!!!!!!!eu am apropae de 80 de kg...la 1,60...grater

Offline

 

#75 2008-02-15 17:24:13

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Cura de INGRASARE

ti-as da de ;la mine cateva kg...ca eu vreau sa mai scap de vreo 3-4 si parca sunt lipite cu super-glue(sau cu chipsuri, shaorma, spaghetti,pizza,ciocolata)


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#76 2008-02-15 17:38:16

dulcinika007
Sr. member
De la: strada viselor
Inregistrat: 2007-12-22
Mesaje: 1443

Re: Cura de INGRASARE

mihaela2289 a scris:

ti-as da de ;la mine cateva kg...ca eu vreau sa mai scap de vreo 3-4 si parca sunt lipite cu super-glue(sau cu chipsuri, shaorma, spaghetti,pizza,ciocolata)

rotflrotflrotflrotflrotfl
si eu sunt o slabanoaga fetelor..am 1.57 si 45 kg mananc la orice ora vreau mananc orice si nu se depune nimik,ma gandesc ca e si de la fumat smoke2...cand mananc mai mult ma umflu ca un balon...aaa am uitat sa va spun la mine se depune la burtica(adik la burtoi ca si'a schimbat forma de cateva luni:cry:)


Tu nu vezi...paradisul meu e acelasi cu al tau
            .....dar tu te joci de'a Dumnezeu...
Tu nu vezi...ca mergem toti pe un drum inchis
            .....si vise mor pe asfalt incins...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.