homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cura de INGRASARE-3


#39 2007-09-01 15:24:50

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Cura de INGRASARE

luna_amara ce inaltime ai? si eu la fel ca tine tot 46 de hg.am avut cel mai mult si asta la 18 anu acum am 21 si kg.tale smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 



#40 2007-09-01 17:30:20

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Cura de INGRASARE

v-am dat cura de ingrasare, daca nu va place cum ajungeti big_smilebig_smilebig_smile va dau si de slabit.. Eu tocmai m-am urcat p cantar si`s happY: am dat jos 7 kile in fix o luna. Adica luni se face o luna de cand tin. tongue


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#41 2007-09-01 17:45:14

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Cura de INGRASARE

am 21 de ani 1 63 si 43 de kg:((mai vreau 3- 4 insa nu se depune nk

Ultima oara a fost editat de luna_amara (2007-09-01 17:45:29)


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#42 2007-09-01 21:45:09

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Cura de INGRASARE

soulfly a scris:

v-am dat cura de ingrasare, daca nu va place cum ajungeti big_smilebig_smilebig_smile va dau si de slabit.. Eu tocmai m-am urcat p cantar si`s happY: am dat jos 7 kile in fix o luna. Adica luni se face o luna de cand tin. tongue

neutral cum ai dat jos 7 kile intr-o luna?? ia zi, k sunt curioasa big_smile sorry de offtopic


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#43 2007-09-02 09:45:46

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Cura de INGRASARE

probabil nu intr-un mod sanatos astefel risca sa puna dublu inapoi smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2007-09-02 13:06:39

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Cura de INGRASARE

ivy a scris:

soulfly a scris:

v-am dat cura de ingrasare, daca nu va place cum ajungeti big_smilebig_smilebig_smile va dau si de slabit.. Eu tocmai m-am urcat p cantar si`s happY: am dat jos 7 kile in fix o luna. Adica luni se face o luna de cand tin. tongue

neutral cum ai dat jos 7 kile intr-o luna?? ia zi, k sunt curioasa big_smile sorry de offtopic

si eu sunt curioasa big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#45 2007-09-02 15:53:43

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Cura de INGRASARE

Pey... in prima saptamana am reusit sa mananc numai morcovi fierti. Jumatate de kg d morcovi p zi (imi place sa mananc mult, dar astia macar nu ingrasa) fierti in apa cu delicat. Dupa care am inceput sa mananc si ciuperci facute in teflon, doar cu delicat (ciuperci intregi, luate din billa, mancam doar palariutza). Mi-am luat d p net un tabel cu toate alimentele, cate calorii contin si am incercat sa mananc sub 500 de calorii p zi (ei ziceau k e bine sub 1000) mi-am luat cantar alimentar si am inceput sa le cantaresc. Dup-aia am inceput sa mananc pui (piept sau ciocanale, tot in teflon, doar cu apa), am mai scapat si cate o friptura de porc tongue la mare am mancat NUMAI piept de pui pe gratar cu pilaf sarbesc (o singura masa pe zi). Mai mancam si cate o banana, luna asta am mancat in total 6 inghetate, dar in zilele in care am mancat inghetata nu am mancat altceva decat jumatate de piept de pui, astfel incat sa nu depasesc 500 de cal/zi, sau macar sa nu depasesc cu mult). Saptamana trecuta am mancat o singura data pe zi, pe la ora 17-18, cate un piept de pui, iar ieri mi-a luat tata peste, pe care l-am facut tot in teflon, doar cu sare si a fost suuper bun). Cam asta am mancat, sunt f pretentioasa la mancare d obicei si nu prea mananc chestii verzi (nici fructe nici legume), dar m-am descurcat cu morcovi si ciuperci. Banuiesc k ar fi bine sa mancati multe fructe si legume. Oricum.. cu cat esti mai gras, cu atat dat jos mai repede. tongue
App... Daca vreti reteta exacta de la pieptul de pui sau de la peste, v-o scriu. Bafta


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#46 2007-09-02 18:01:34

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Cura de INGRASARE

stii ca nu e sanatos sa mananci o singura masa pe zi, da? chiar daca esti la cura...mananci 3 mese pe zi, obligatoriu mananci dimineata...si nu mananci mai tarziu de ora 18-19. cat timp crezi ca vei putea sa mananci asa? fara sa iti imbolnavesti stomacul? eu stiu ca 7kg intr-o luna suna super bine, dar gandeste-te ce se va intampla cand vei incepe sa mananci relativ normal...sugestia mea-pe care stiu ca nu mi-a cerut-o nimeni, dar eu oricum o zic pt ca sunt medic si na, defect profesional-este sa mergeti la un nutritionist, fie ca vreti sa slabiti, fie ca vreti sa va ingrasati.

Offline

 

#47 2007-09-02 18:06:21

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Cura de INGRASARE

mda... f drastica cura ta big_smile si tocmai pt ca e asa drastica, sper sa nu pui la loc cand incepi sa mananci iar cat de cat normal... chiar daca eu  n-as tine dieta asta, te admir oricum pt saptamana in care ai mancat doar morcovi fierti yikes ai ambitie, nu gluma!


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#48 2007-09-02 18:32:39

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Cura de INGRASARE

am avut ambitie.. prima saptamana. Tocmai pt ca stiam, am inceput cu ce era mai greu tongue Nu cred ca voi pune la loc pt ca nu am de gand sa mai incep vreodata sa mananc normal rotfl mai scap cate o inghetata sau cate-o felie d paine, asta e.. Oricum m-am obisnuit sa mananc asa si nu mai simt nevoia decat de dulce tongue.. Nu am cand sa mananc 3 mese pe zi fiindca nu ma trezesc niciodata inainte de ora 15 big_smile. Mananc o data in jur de 17.00 dupa care mai mananc f f putin, daca nu mai pot de foame, pe la 22, dar ma culc pe la 6-7 dimi, deci cred ca se da jos pana atunci. Sapt asta ma apuc de sala... Nu ma mai intorc la porcimea de dinainte... Nu dupa atata chin big_smile

mika, thx 4 the advice, dar nu ma duc la nutritionist. Ma pune sa mananc legume/fructe si sa mananc de multe ori pe zi si nu pot asta, asa k mi-ash baga picioarele si nu vreau... Daca merge asa, asta fac smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#49 2007-09-02 18:36:47

andrutza
Vizitator

Re: Cura de INGRASARE

mama mama ce regim de viata ai, ai curaj sa o duci asa....

 

#50 2007-09-02 18:42:59

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Cura de INGRASARE

e VACANTA!!!! mi-a ajuns un an de cls a 12-a de culcat la 12 noaptea si trezit la 5-6-7 dimineata. Cred k imi permit sa imi fac de cap big_smile + k mai si slabesc, printre altele (alte lucruri bune pe care le fac smile) ).. tongue


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#51 2007-09-02 18:43:16

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Cura de INGRASARE

sunt curioasa cat o sa dureze pana o sa te imbolnavesti. si credeam ca eu mananc aiurea exista cineva care ma intrece!!!!!


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#52 2007-09-02 18:45:35

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Cura de INGRASARE

de ce mananc aiurea? Mancam aiurea... in momentul asta mi se pare k mananc exact cum ar trebui... De imbolnavit, sigur nu ma imbolnavesc. De la ce?


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#53 2007-09-02 18:48:18

andrutza
Vizitator

Re: Cura de INGRASARE

pai in primul rand nu ai un program de mese regulat....mananci total aiurea la ora 17 este fff tarziu si mai mananci la 22 si te culci in zorii zilei....ai un stil de viata f dezorganizat si sigur nu ai iesi tocmai in regula cu analizele....Organismului ii tb un stil de viata sanatos chiar daca esti tanar, tb sa te culci sa te scoli cam la aceeasi ora sai ai 3 mese pe zi sa bei lichide multe, sa mananci sanatos cat mai multe fructe, legume, fibre etc....sa faci miscare in aer liber si sa ai un somn bun...

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-09-02 18:49:30)

 

#54 2007-09-02 18:54:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Cura de INGRASARE

exact cum zice andrutza.manaci o singura data pe zi sau de 2 ori cura ta de slabire suna mai mult a infometare .pana acum nu te-ai imbolnavit dar o sa se intample si asta iti zic din experienta.si eu am avut o perioada in care mancam aiurea si drept consecinta mi-a scazut glicemia si am lesinat in plus cred ca am din cauza asta si probleme cu stomacul.asa ca am inceput sa manac ceva mai bine si in cateva luni vreau sa merg si la nutritiolog.noi iti zicem ca nu e bine dar in mod evident pana nu o sa te dai cu capul de pragul de sus nu o sa te potolesti. iti doresc sanatate .sper sa nu te alegi cu probleme smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#55 2007-09-02 18:55:25

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Cura de INGRASARE

uof.. asta aud si de la mama.. cata monotonie.. :-< si.. pana la urma la ce ne-ajuta? Tot acolo ajungem toti doar k unii regreta ce nu au facut, altii regreta (eu nu) ce au facut.. Dupa 25-30 d ani poate asa o sa fac...
gata cu mine! Ideea era ce tre s mananci k sa slabesti, nu cum, cat, etc... Poti sa mananci 3 mese/zi.. dimineata un iaurt, la pranz juma d piept d pui si seara 5-6 morcovi fierti big_smile

Ultima oara a fost editat de soulfly (2007-09-02 18:57:26)


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#56 2007-09-02 18:58:23

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Cura de INGRASARE

soulfly a scris:

uof.. asta aud si de la mama.. cata monotonie.. :-< si.. pana la urma la ce ne-ajuta? Tot acolo ajungem toti doar k unii regreta ce nu au facut, altii regreta (eu nu) ce au facut.. Dupa 25-30 d ani poate asa o sa fac...

in concluzie o faci perfect constienta de consecinte,iar asta mi se pare incredibil.dar pana la urma e viata ta si faci ce vrei cu ea.pana nu te lovesti cu capul de pragul de sus nu o sa te potolesti.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#57 2007-09-02 19:08:13

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: Cura de INGRASARE

OK! n-o sa se intample asta. Nu scapa omenirea de mine pt atata lucru... Nu mai sariti toate asa p mine... Time-out!


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.