homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum scap de febra musculara?


#1 2007-05-24 20:55:43

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Cum scap de febra musculara?

Am inceput sa ma duc la aerobic... ca ma simteam tare ruginita.... numai ca fac doar de 2 ori in timpul saptamanii ca doar atat face tipa asta la care ma duc.. si am facut o febra de simt ca mor..... azi am avut iar sedinta.. am crezut ca ma mai lasa (prima sedinta a fost acum 2 zile), dar de unde... Am luat o aspirina.... stiu ca tb bai fierbinti... altceva? Sugestii? sad


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 



#2 2007-05-24 21:00:33

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Cum scap de febra musculara?

stiam de o lingurita de zahar si aspirina ... nuam asta trebuie chiar dupa efort ...acuma nu prea mai ai ce face ... stii vb aia cui pe cui se scoate ...deci numa cu miscare poti reveni tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#3 2007-05-24 21:12:35

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Cum scap de febra musculara?

mie imi trece de obicei numai daca fac miscare in continuare... doare la inceput, dar se obisnuieste muschiul wink


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#4 2007-05-24 21:14:52

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Cum scap de febra musculara?

pai asa stiam si eu.. azi am fost iar la aerobic, tot cu gandul ca scap.. si sunt mai rau ca ieri sad sad off Baba sufera...


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#5 2007-05-24 21:17:13

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Cum scap de febra musculara?

da nu scapi de pe o zi pe alta


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-05-24 21:18:25

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: Cum scap de febra musculara?

Stiu ca prin efort de aceeasi intensitate scapi de febra musculara...stiu si de la profi de sport si de la culturisti,deci...cam asta ar fi smile

Offline

 

#7 2007-05-24 21:46:11

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Cum scap de febra musculara?

lasa febra, tine-te de treaba, ca trece ea odata si odata wink si eu as vrea la sala, dar n-am cu cine sa merg, ca toate prietenele mele sunt lenese..... deci te invidiez tongue


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#8 2007-05-24 21:48:33

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: Cum scap de febra musculara?

asai si la mine ... ma duc sg ... da deja le stiu pe tipele de acolo ...si mai rad cu ele si mai vb tongue deci poti si tu sa faci asa


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#9 2007-05-24 23:22:39

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Cum scap de febra musculara?

Ok fete... thx... vine weekendul si bag miscare puternica iar. pana la urmatoarea sedinta de aerobic.. Nu ma las... big_smile Ca a venit vara si nu se mai poarta celulita lol


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#10 2007-05-26 04:04:00

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: Cum scap de febra musculara?

de febra musculara nu vei scapa numai atunci cand te vei lasa de aerobic.la inceput asa cum ai spus si tu este foarte greu,te dor toti muschii,orice miscare pe care o faci o simti,etc. cu timpul organismul tau se va obisnui cu miscarea si un timp nu vei mai simti nimik.dar daca vei continua sa maresti viteza si intensitatea exercitiilor pana organismul se va obisnui vei mai trece printr-o "etapa" de febra musculara.nu te speria,este ceva normal..toata lumea a patit asa ceva,inclusiv eu..wink)
  si apropo..felicitari pt. atitudinea de care dai dovada,spor la treaba in continuare!!!


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#11 2007-05-26 09:19:35

morow
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2006-10-29
Mesaje: 1687

Re: Cum scap de febra musculara?

senorita febra musculara trece tot facand fitness


Munca innobileaza omul ....dar nici lenea nu-l omoara

Offline

 

#12 2007-05-27 17:31:51

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: Cum scap de febra musculara?

bineeee.. am retinuuut. smile

Intre timp m-a mai lasat un pic durerea, marti bag iarasi tare. Stiu Ank-Su-Namun ca daca faci din aerobic un stil de viata (miscarea in general), scapi de toate durerile, am discutat si cu fetele de acolo care frecventeaza de ceva vreme.... Eu eram disperata zilele astea.. ca nu puteam sa ma misc.. si voiam sa mai atentuez din chin.. dar se pare ca nu aveam prea multe solutii... sper sa sufar din ce in e mai putin, oricum nu ma dau batuta cu una cu doua big_smile

Merci tuturor, va pup


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#13 2008-08-24 14:55:37

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Cum scap de febra musculara?

vit c cu calciu sau vit d


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#14 2008-08-24 14:57:08

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Cum scap de febra musculara?

fetelor aveti dreptate cu cui pe cui se scoate, dar nu e bine. dupa un efort intens cu care organismul nu e obisnuit apare febra musculara . muschii au fost supra solicitati si au nevoie de refacere. daca se continua activitatea receptorii durerii din muschi se blocheaza si de aceea nu mai simtiti durere, muschiul de fapt e mai rau.
nu stiu cat de corect m-am exprimat dar credeti-ma, stiu ce vb. merg la aerobic de aproape un an, de 2 ori pe sapt si m-am documentat destul de mult in domeniu
la inceput normal ca apare febra mai mare, dar dupa un timp organismul se obisnuieste. o febra usoara e normala, dar daca aceasta e intensa ar trebui facuta o pauza pana cand muschiul isi revine

aspirina sau o lingurita de zahar mai atenueaza dar mai mult nu poti face
si sa va tineti de sport fetelor, si eu merg la sala singura ca n-am cu cine dar m-am obisnuit smile

Offline

 

#15 2008-08-24 15:00:53

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Cum scap de febra musculara?

de 1 an de zile?oau esti f tare.si eu merg singura(in 2 luni numai 2-3 sapt am fost cu cineva)si tare mult vreau sa ma tin ca imi place mult.sper sa vina si rezultatele

Offline

 

#16 2008-08-24 15:08:04

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Cum scap de febra musculara?

pai am descoperit ca e un mod de relaxare excelent si te simti mult mai bine dupa. acum am o pb si iau injectii si de 2 sapt nu am mai putut sa merg. crede-ma ca ma simt groaznic, chiar imi lipseste.
am si gasit o antrenoare cu care nu te plictisesti, face atmosfera. eu fac aerobic cu greutati si rezultatele se vad sa stii. mi-am facut un abdomen de care sunt mandra si chiar am pus masa musculara(acesta era obiectivul meu fiind mai slabuta)
dar stiu pe multe fete plinute care vin si au slabit mult, arata mult mai bine(asta ca sa nu zici ca eu fiind slaba, normal ca se vad rezultate)
dar trebuie cat de cat controlata si alimentatia..altfel nu se poate tongue
oricum eu merg din placere si sper sa pot sa merg si anul acesta fiin cls a 12-a, chiar nu vreau sa ma las smile

Offline

 

#17 2008-08-24 15:50:42

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Cum scap de febra musculara?

pai daca ai zis ca mergi de 2 ori pe sapt de ce sa nu poti?e ok.atunci bv si eu de abia astept rezultatele

Offline

 

#18 2008-08-24 22:08:25

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Cum scap de febra musculara?

macar tu ai fost la aerobic...rotfl .sa vezi cu ce febra musculara m-am ales eu dupa o sedinta de fitness  rodnar...am bagat la zahar in mine.....aspirine...si doar acum a treia zi a inceput sa imi mai treaca  rodnar


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#19 2008-08-25 08:46:46

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum scap de febra musculara?

eu dupa o febra musculara puternica la picioare am tras tare si am facut ditamai intinderea lol tin minte ca ma antrenam pentru BAC. Insista foarte mult pe incalzire!! nu te apuca de efort decat dupa o incalzire klumea. Instructoarea mea de aerobic asta m-a sfatuit sa fac dupa ce-am facut febra dupa prima sedinta. Sa vin la a doua sedinta ceva mai devreme si sa-mi fac incalzire mai mult de jumatate de ora. Asa am facut, si dupa a doua sedinta n-am mai avut nimic big_smile
intr-adevar aerobicul face minuni! nu trebuie sa te duci neaparat cu cineva... iti faci prieteni acolo tongue


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.