homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Triquilar sau milligest?


#1 2008-09-29 02:15:25

mym
New member
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 11

Triquilar sau milligest?

Buna,
eu iau laurina de 6 luni dar nu ma simt asa bine cu ele. asa ca am fost la doctor care mi-a prescris triquilar, spunandu-mi ca doar astea 2 tipuri de contraceptive tri-fazice exista pe piata in romania acum. eu insa uitandu-ma pe net am citit de milligest. insa nu am putut gasi niciun prospect sa vad exact care este compozitia lor. poate cineva sa ma lamureasca si sa imi spuna ce cantitate si ce fel de hormoni contin exact?
multumesc

Offline

 



#2 2008-09-29 09:30:01

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Triquilar sau milligest?

Mym parerea mea este sa iei contraceptivele pe care ti le-a recomandat medicul. Anticonceptionale trifazice, mai sunt pe piata in afara de cele doua pe care le-ai enumerat tu. Insa nu te-as sfatui sa iei altceva fara sfatul medicului. Daca nu esti convinsa, mergi si mai consulta un medic de planning sa mai vezi o alta parere.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#3 2008-09-29 18:53:23

mym
New member
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 11

Re: Triquilar sau milligest?

cand am spus ca doctorul mi-a spus ca doar astea doua tipuri de trifazice m-am referit la faptul ca triquilar si triregol au aceeasi compozitie iar laurina e diferita . de alte trifazice nu mi-a pomenit..de aceea am intrebat de milligest. in afara de astea 4 mai sunt si altele trifazice pe piata in romania?
mersi de raspuns andreea;)

Offline

 

#4 2008-09-29 18:58:07

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Triquilar sau milligest?

din cate stiu eu astea sunt la noi: Triquilar, TriRegol, Trinordiol (Coral 21) (astea sunt cam acelasi lucru) si Laurina...si mai nou milligest dar de care nu stiu prea multe...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.