homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri in timpul actului sexual


#1 2007-03-24 14:53:03

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Dureri in timpul actului sexual

Fetelor, am si eu o intrebare... Ultima oara cand am facut dragoste cu prietenul meu cand am schimbat pozitia si am vrut sa-o facem pe la spate a inceput sa ma doara...un fel de intepatura/usturime...dar la burta (nu stiu daca ovarele sau altceva,ca nu-mi dau seama)...deci nu cred sa fie din cauza ca nu am fost lubrifiata...ca burta ma durea nu vaginul. Si cand am zis ca ma doare, am schimbat iar pozitia si a fost ok, nu m-a mai durut. Nu e prima data cand mi se intampla asta...de cand mi-am inceput viata sexuala de vreo 2 ori pe an (deci nu se intampla des) cand schimbam pozitia incep durerile (ma doare cand o facem pe la spate...in alta pozitie e ok). Nu stiu daca e normal...voua vi s-a intamplat vreodata asa ceva? Rana pe col sau ceva de genul asta nu cred ca am, ca am fost vara trecuta la ginecolog si a zis ca totul e bine...si eu durerile le aveam si inainte. Nu i-am zis doctoritei de ele pentru ca uitasem....cum nu se intampla des, chiar nu m-am mai gandit la ele... Si antibebele le iau doar de vreo jumatate de an...deci nu e nici de la ele. Ce ar putea fi?


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 



#2 2007-03-24 15:00:52

andrutza
Vizitator

Re: Dureri in timpul actului sexual

si pe mine ma mai doare in anumite pozitii tot asa la burta, dar mai jos, la mine e ovarul cred....e normal banuiesc, eco ai facut vreodata? e in regula la ovare?

 

#3 2007-03-24 15:09:42

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Dureri in timpul actului sexual

se mai intampla. este de vina pozitia sau poate nu esti suficient de excitata


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#4 2007-03-24 15:14:36

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Dureri in timpul actului sexual

Nu am facut eco pana acum...pentru ca nu prea am avut probleme. Si durerile astea au fost destul de rare....si pana acu nu m-am prea gandit la ele.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#5 2007-03-24 15:16:26

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Dureri in timpul actului sexual

eu zic ca e de vina pozitia sau lipsa de excitatie:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-24 15:19:34

andrutza
Vizitator

Re: Dureri in timpul actului sexual

pai fa-ti un eco....nu strica, daca vrei cu sonda sau eco normal, dar la eco normal e bine sa te duci cand esti pe ciclu intre prima si a 7-a zi de menstra si sa bei jumatate de litru de apa inainte fara sa faci pipi smile nici eu nu aveam pb, nu ma durea ovarul, aveam menstruatia regulata si am zis sa merg sa-mi fac si un eco si am descoperit un mic chistuletz smile de 3 cm.

 

#7 2007-03-24 15:24:01

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Dureri in timpul actului sexual

La mine menstruatia nu a fost niciodata regulata...adica vreo 3-4 luni venea la acelasi nr de zile de ma bucuram si eu...apoi luna viitoare intarzia cate 1 saptamana..sau venea mai repede cu o saptamana. Asta e unul dintre motivele pentru care am inceput sa iau anticonceptionale, sa stiu si eu cand trebuie sa-mi vina... O sa-mi fac o eco...sa fiu linistita. smile Cam cat costa, sa stiu la ce ma astept? Si-mi trebuie trimitere de la doctorita de familie sau de la ginecolog, sau pot sa ma duc de capul meu si sa zic ca vreau eco si-mi fac?


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#8 2007-03-24 15:28:26

andrutza
Vizitator

Re: Dureri in timpul actului sexual

pai nu stiu cat e in Focsani, la mine in Cta e 600.000, daca nu te deranjeaza sa dai bani poti sa mergi de capul tau la un cabinet ginecologic si sa-ti faci.

 

#9 2007-03-24 15:31:15

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Dureri in timpul actului sexual

Si cu trimitere de la medicul de familie e gratis?


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#10 2007-03-24 15:33:39

andrutza
Vizitator

Re: Dureri in timpul actului sexual

pai nu stiu daca merge cu trimitere de la medicul de familie la orice cabinet....probabil doar in spital sa te duci la eco...intreba medicul de familie daca se poate...nu prea ma pricep la chestiile astea cu trimiterile si nu vreau sa te incurc, cel mai bine intrebi medicul de familie smile

 

#11 2007-03-24 15:42:27

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Dureri in timpul actului sexual

doar in spital se face gratis cu trimitere de la medicul de familie


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#12 2007-03-24 15:44:35

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Dureri in timpul actului sexual

andrutza, mercic pt informatii. am sa intreb medicul de familie sa vad ce zice. nu stiam ca poti sa ai chisturi si sa nu ai nici un simptom. Adica nu m-am gandit pana acum la asta...
ralucaelena, o fi de vina si pozitia (ca numai in pozitia aia apar durerile), dar nu ma doare mereu foarte rar se intampla (de cele mai multe ori ma simt super bine in pozitia aia).... si cum schimb pozitia nu mai ma doare (daca nu as fi excitata destul nu ar trebui sa ma doara in orice pozitie?) Oricum, daca ziceti voi ca se mai intampla, inseamna ca e normal...si nu trebuie sa-mi fac probleme.
Mercic! :-*


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#13 2007-03-24 15:47:07

andrutza
Vizitator

Re: Dureri in timpul actului sexual

pai nu-ti face pb....stai linistita smile

 

#14 2007-03-24 15:51:20

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Dureri in timpul actului sexual

nu ai de ce sa iti faci griji iar daca iei ac. nu ai cum sa faci chisturi:).


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#15 2007-03-24 18:50:18

zlata
Full member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 377

Re: Dureri in timpul actului sexual

andreea86 si eu am aceasi problema,cand o fac pe la spate ma doare.Si am fost la ginecolog si mi-a depistat rana pe col uterin,acuma trebuie sa merg la cauterizare.Cand o faceam normal nu aveam nici un fel de problema iar cand schimbam pozitia simteam o intepatura.Poate ca la tine nu e cazul.Sa ne spui rezultatul.poop


Oricat ti-ar fi de greu nu uita sa zambesti...maine va fi mai bine smile

Offline

 

#16 2007-03-24 19:43:58

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Dureri in timpul actului sexual

andreea, in pozitia aia penetrarea e mai profunda. poate si de-asta...


Nobody home

Offline

 

#17 2007-03-24 20:24:29

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Dureri in timpul actului sexual

sigur de asta,am mai patit si eu.

Offline

 

#18 2007-03-24 22:25:31

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Dureri in timpul actului sexual

zlata, eu am problema asta cam de 2 ani (de cand mi-am inceput viata sexuala)...si cand am fost la ginecolog acu 6 luni si m-a consultat mi-a zis ca totul e ok (deci atunci nu aveam nimic). Pe tine tot asa rar te durea sau mereu cand o faceai pe la spate?
Nashira, si eu ma gandeam ca o fi din cauza ca e penetrarea mai profunda...


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#19 2007-03-24 22:36:50

andrutza
Vizitator

Re: Dureri in timpul actului sexual

dar nu orice medic ginecolog e si priceput in adevaratul sens al cuvantului, eu pana sa dau de unul bun am fost la 4 medici. deci nu strica nici o alta parere.

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.