homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale si pastilele de slabit


#1 2008-10-20 12:20:54

ammona
New member
Inregistrat: 2008-10-20
Mesaje: 5

anticonceptionale si pastilele de slabit

neutral  neutral

Buna...inca nu m-am apucat de nici unele dar as vrea sa iau si eu logest, am prietene care iau si ma gandeam sa vorbesc cu un medic sa vad daca mi se potrivesc...dar in acelasi timp aveam de gand sa incep si un tratament cu reductil (pastile de slabit) stie cineva daca combinate acestea au efecte negative??? big_smile

Offline

 



#2 2008-10-20 12:42:03

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: anticonceptionale si pastilele de slabit

nu au efecte negative combinate...mergi la medic si ti va recomanda el pilulele potrivite pt tine smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2008-10-20 15:39:47

LauraBia
New member
Inregistrat: 2008-10-20
Mesaje: 10

Re: anticonceptionale si pastilele de slabit

Buna. Iau anticonceptionale yasmin de 2 luni si le-am luat de fiecare data cirect, la aproximativ aceiasi ora in fiecare zi, dar pana acum mi-a fost frica sa il las pe prietenul meu sa ii vina in mine, insa sambata aceasta s-a intamplat. Am spus ca nu e nici o problema, iau anticonceptionale si sunt protejata. Nu am baut deloc alcool si nu am fumat, dar cu toate acestea dimineata aceasta am vomat. Nu situ daca e de la alimentatie sau de la anticonceptionale. Am fost la farmacie si farmacista mi-a spus ca anticonceptionalele nu au efect sigur numai dupa 3 luni luate in continuu. Testele de sarcina nu pot fi facute numai dupa o sapt de la contact. Si a zis sa iau pastila de a2a zi.Mentionez faptul ca pastila am luat-o la 8 seara si am vomitat pe la 4 dimineata. Are rost sau nu sa iau pilula de a2a zi?Va rog mult ajutati-ma!!!! neutral


Don't worry about what people think. They don't do it very often. tongue big_smile

Offline

 

#4 2008-10-20 16:22:57

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: anticonceptionale si pastilele de slabit

farmacista aia e proasta, ma scuzi ca sunt asa directa. poti sa te duci inapoi la ea si sa-i spui sa ia ea pastila de a 2a zi, daca tot e "fan" tongue

1. pastilele au efect inca din prima zi, daca le-ai inceput din prima zi de menstra, sau dupa 7 pastile. in nici un caz abia dupa 3 luni...
2. pastila se absoarbe in maxim 4 ore de la administrare, asa ca la 4 dimineata cand ai vomat, era de mult absorbita in organism.

deci nu e nevoie de pastila de a 2a zi... nu te lua dupa farmaciste, ca sunt pe alta lume cand vine corba de contraceptie...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#5 2008-10-20 16:25:18

LauraBia
New member
Inregistrat: 2008-10-20
Mesaje: 10

Re: anticonceptionale si pastilele de slabit

rotfl mersi mult... pai banuiesc ca era farmacia ei si vroia sa isi vanda si ea marfa...ca doar era 50 de lei postinoru ala... oricum cred ca daca ma duceam la alta farmacie, acolo mi se zicea altceva si tot asa...


Don't worry about what people think. They don't do it very often. tongue big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-10-20 17:05:21

ammona
New member
Inregistrat: 2008-10-20
Mesaje: 5

Re: anticonceptionale si pastilele de slabit

crys_ty_na a scris:

nu au efecte negative combinate...mergi la medic si ti va recomanda el pilulele potrivite pt tine smile

mersic mult...ma tot gandeam sa renunt la unul sau la altul`...dar imi era foarte greu sa ma hotarasc... wink)

Offline

 

#7 2008-10-20 17:28:45

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: anticonceptionale si pastilele de slabit

cu placere smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.