homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Orgasm feminin?


#1 2007-10-17 23:23:23

Insider
Membru
Inregistrat: 2007-09-15
Mesaje: 3

orgasm feminin?

Sunt cu prietena mea cam de 8 luni. Cu mine si-a inceput viata sexuala  si facem sex destul de dea, aproape zilnic. Problema este ca nu a avut niciodata orgasm, decat o data in somn, cand nu isi incepuse viata sexuala si mi-a descis exact senzatiile. Eu imi dau interesul insa uneori o partida nu tine foarte mult. Suntem un cuplu care comunica f mult si care ar face orice, caut mereu noi metode de stimulare si totusi nu este destul pentru a se ajunge la orgasm. Am facut si sex oral si chiar daca a fost o anumita stimulare tot nu se ajunge la orgasm. Care ar fi motivele pentru care nu se poate atinge acest lucru?

Offline

 



#2 2007-10-17 23:36:17

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: orgasm feminin?

http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=7627 ia vezi aici

mai citeste aici pe forum, sunt o gramada de fete care au problema asta, mai da si tu un "cauta" si o sa gasesti si alte topicuri ajutatoare...
bafta


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#3 2007-10-23 10:33:29

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: orgasm feminin?

poate un consult la medic e util, poate mai dureaza un timp, poate e frigida...


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#4 2007-10-23 10:48:46

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: orgasm feminin?

daliana diagnosticul de frigiditate nu se pune asa de usor.fata abia si-a inceput viata sexuala (8 luni nu este mult)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2007-10-23 11:29:29

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: orgasm feminin?

8 luni este destul pt o persoana care face sex "aproape zilnic"! Din ce a descris Insider, cuplul nu are prejudecati si a incercat o gama variata de experimente. Prin urmare, mie mi se pare un timp convingator. Poate ar trebui sa o mai rareasca ca sa sporeasca dorinta si, implicit, excitarea care duce la orgasm.


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-10-23 11:46:58

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: orgasm feminin?

mie mi se pare ca, pina din tot ce s-a experimentat nu se alege ce anume e eficient si nu se indeparteaza complet tot ce e ineficient(nu place sau o lasa indiferenta) nu se va putea rezolva problema....chestia cu facutul sex aproape zilnic, daca se intimpla pentru ca vrea partenerul nu pentru ca mi-ar trebui mie(cum se intimpla deseori din pacate) e mai mult menita sa indeparteze orgasmul decit sa il apropie...iar 8 luni, cum foarte corect zice ralucaelena, e foarte putin!


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-10-23 11:50:08

sarah_ath
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 921

Re: orgasm feminin?

eu am inteles ca de 8 luni sunt impreuna....si nu neaparat ca de 8 luni au viata sexuala...


ceea ce nu ma distruge ma face mai puternica
nu incerca adancimea apei cu ambele picioare

Offline

 

#8 2007-10-23 11:52:28

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: orgasm feminin?

Sunt cu prietena mea cam de 8 luni.da au 8 luni de relatie si putem sa tragem de aici concluzia ca ori fac sex de 8 luni ori chiar de mai putin smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#9 2007-10-23 11:55:08

sarah_ath
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 921

Re: orgasm feminin?

exact...deci nu e prea mult timp pentru o cunoastere suficienta si pentru a se pune problema frigiditatii...


ceea ce nu ma distruge ma face mai puternica
nu incerca adancimea apei cu ambele picioare

Offline

 

#10 2007-10-23 12:10:14

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: orgasm feminin?

asta cu frigiditatea e asa de relativa...multe femei care se credeau frigide descopera ca nu e asa dupa schimbarea partenerului sau modului de viata...oricum pe langa faptul ca e f devreme pt a aduce in dicutie frigiditatea in cazul ei...ar fi bine sa stie ca frigiditatea inseamana lipsa oricarei placeri in timpul actului sexual...lipsa orgasmului nu e egal cu frigiditate...si din moment ce au o viata sexuala activa si stufoasa eu ma gandesc ca ei nu i displace...caci altfel ar mai rari sedintele...asa ca spunei sa mai lase incolo orgasmul...pt ca el cu cat e mai cautat cu atat se incapataneaza sa nu apara (in plus am multe prienete care doar dupa cativa ani au ajuns la orgasm...si sunt perfect normale tongue )


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.