homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Negi genitali...


#1 2007-06-06 12:05:58

MeGiulie
Membru
Inregistrat: 2007-04-12
Mesaje: 4

Negi genitali...

de cateva zile mi*au aparut un fel de bubite albicioase in zona anusului...credeti ca ar putea fi vorba despre negi genitali?am incercat cu tinctura de rostopasca,dar dupa 2zile nu prea am rezultat...stiti despre vreun alt tratament?

Offline

 



#2 2007-06-06 12:47:47

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Negi genitali...

faci sex anal? mergi la dermatolog, nu amina, e posibil sa fie condiloame


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-07-13 11:50:01

Mihaela81
Membru
Inregistrat: 2007-04-08
Mesaje: 3

Re: Negi genitali...

Salut,

Si eu am avut aceasta problema, de fapt inca o mai am. Asa au aparut, ca niste pete mici albe care s-au tranformat ulterior in condiloame. Desi nu am facut niciodata sex anal, totusi am negi in aceasta zona... La un moment dat una dintre doctoritele la care am fost, m-a intrebat daca am facut sex anal si cand i-am spus ca nu... am citit pe fatza ei o expresie de genul "yeah right !".  Negi in zona genitala nu am avut pana acum (si sper ca nici de acum incolo), insa de curand mi-a descoperit doctorita la care merg acum, o rana (mica a spus ea) pe col. Peste putin timp voi incepe un tratament cu Aldara, desi nu stiu exact daca e ok si pentru zona anala (am vreo 2-3 condiloame si in anus), dar voi discuta asta cu doctorul. Stiti ceva de asta?

Multa sanatate,

Mihaela

Offline

 

#4 2007-07-15 21:09:24

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: Negi genitali...

Eu am avut mai demult cateva bubite si ma speriasem tare, m-am dus la ginecolog si mai aveam putin si plangeam cand am plecat de la doctorita pt ca s-a comportat de parca as fi fost..... of nici nu vreau sa-mi amintesc. Dupa, doctoressa m-a sfatuit sa ma duc la dermatolog (eu eram speriata, crezand ca as putea avea HPV, deja ma informasem de pe net...ma ingrozeam pe zi ce trece), iar dermatologul mi-a zis ca am cu totul altceva, nu era nimic grav si mi-a dat si mie si iubitului tratament si am scapat de ele. De aceea zic poate e mai bine sa te duci la un dermatolog si sa nu te sperii. Multa sanatate si tie. Te pup.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.