homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Bicicleta eliptica sau banda de alergare?


#1 2007-03-16 09:09:24

mika-le
New member
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 42

bicicleta eliptica sau banda de alergare?

Buna fetelor! Am si eu o intrebare si sper sa ma lamuriti. Vreau sa imi cumpar ceva dar nu stiu c e mai bun. Ce credeti ca da rezultate mai bune, pentru slabire, celulita, banda de alergare sau bicicleta eliptica? Poate a fost cineva la sala si sa imi spuna o parere. multumesc frumos

Offline

 



#2 2007-03-16 14:43:37

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

pt celulita:masaj,banda,care sa o pui pe zona afectata,pt slabit,banda de alergat,sau alergat in aer liber,e mai sanatos

Offline

 

#3 2007-03-18 01:37:58

Delphinash
Full member
Inregistrat: 2006-04-27
Mesaje: 168

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

Pe mine una m-ar interesa cate Kcal arzi practicand o ora de sport... Bineinteles in functie de fiecare sport... As vrea sa imi iau si eu o bicicleta medicinala, ca doar astea au preturi mai rezonabile, insa nu stiu cat de eficiente sunt. E mare diferenta in functie de Kcal arse utilizand o banda de alergare si o bicicleta medicinala?

Offline

 

#4 2007-03-18 11:50:00

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

nu o ora de sport,ci o jumatate...o jumatate de ora de sport corecta duce la rezultate ff bune in chiar 3 luni.eu am banda de alergat am dat pe ea 4 mil,dar imi e lene uneori sa alerg:)intradevar o jumatate de ora de alergat in aer liber ,curat nu se compara cu bicicleta sau creme anticelulitice sau banda pt alergat..:)acum a venit primavara si avem mai multe sanse sa fim frumoase sau sa ne intretinem frumusetea;wink....iar eu acum mai ajut sanatatea si aspectul frumos cu multe salate(preparate acasa)smile
banda de alergat e buna dar se poate sa ai probleme cu sanii din cauza ei,iar bicicleta e prea statica...oricum daca vrei rezultate bune i-ati o coarda de sarit:Dbig_smile si o banda de alergat si mananca sanatos si regulat,si ai sa-ti tonifiezi muschii si celulita va disparea:)
p.s:daca te hotarasti sa iti iei banda si coarda,si daca doresti, iti spun eu cate serii sa faci si pauza dintre ele.

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-03-18 11:53:56)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#5 2007-03-18 17:31:30

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

dar spatiu pentru banda de alergat ai?eu am un stepper si mi-as mai cumpara o bici medicinala sau eliptica dar pt banda de alergat deja trebuie sa imi fac o camera de sport.tare mult as vrea sa alerg si eu in parc dar nu am cu cine si singura mi-e lene,nu gasesc timp si mi-e si frica:((

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-18 20:23:00

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

da o am la mn in camera,si o tin langa cea de a2a fereastra ca dimineata cand alerg(asta in weekend sau vacanta)sa deschid fereastra sa am si aer:)...si cu coarda imi pun toti muschii in miscare:Dasta tot in casa o fac

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-03-18 20:23:16)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#7 2007-03-18 22:51:02

Delphinash
Full member
Inregistrat: 2006-04-27
Mesaje: 168

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

La coarda nu m-am gandit sincera sa fiu... Si banda de alegat numai 4 mil? Eu sub 10 nu am vazut. Si aia cu limita de greutate. Daca ai peste 70 Kg nu o mai poti folosi. Deci numai eu as putea-o folosi, prietenul meu, nu.
Alergatul in parc e dragut, dar iti trebuie si companie si destul timp, ca sa nu mai zic ca pentru mine una un impediment major ar fi cateii, de care mi-e foarte frica.
Intr-adevar coarda e cea mai mica investitie. smile Insa nu stiu cat spatiu as avea. Mai agat lustrele prin casa, si de praf si vecini stresati nu mai zic.
Nu stiu eu una sunt cam dezarmata ca sa zic asa, nu reusesc sa slabesc... Mananc si eu gratar, salate, oua fierte, branza de vaci degresata, fructe, si asta de vre-o 2 sapt, exercitii dimineata si seara, si cu toate asta n-am slabit deloc.
M-am gandit sa ma apuc de sport mai serios, si gandindu-ma ca decat sa dau 1,5 mil/luna la o sala de sport mai bine fac o investitie si-mi iau un aparat acasa care il am ceva timp. Si ma gandesc ca macar serii de 15 min facute cand si cand pe parcursul zilei tot conteaza.
De asta intrebam ce aparat ar fi mai eficient...

Offline

 

#8 2007-03-18 23:05:19

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

2 sapt smile  nu trebuie sa te astepti la rezultate imediat ...asa fac multe dintre noi...tin un pic de regim se batzaie un pic si daca in scurt timp vad ca nu au nici un rezoltat renunta ... tocmai ca nu e bun slabitu asta dintro data ... ca la fel pui si la loc ... deci asta trebuie facuta in timp si cu rabdare ... tio zic pe pripia piele ...am slabit asa dintro data eram f incantata si acuma ca am inceput sa mananc cat de cat ... ( inainte mancam un mar si un iaurt pe zi - greseala mea ) incep sa pun pe mine ...


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#9 2007-03-18 23:10:26

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

app de discutie eu mi'am cump o bicicleta medicinala dar am auzit ca ar fi ma bun stepper-ul decat bicicleta.voi ce spuneti ma gandeam sa'mi iau si stepper stiu ca sunt nebuna tongue?

Ultima oara a fost editat de mikki_20 (2007-03-18 23:12:13)


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#10 2007-03-18 23:11:59

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

e buna si bicicleta ... tu fa acolo exercitii sa curga apa pe tine tongue daca ai atatia bani cumparati de toate tongue imp e sa faci sport


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#11 2007-03-18 23:13:51

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

pai pe bicicleta nu am dat chiar asa de mult am dat 1,5 mil am gasit oferta in carrefour si am vazut ca un stepper acolo cat de cat bunicel e 2 mil


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#12 2007-03-18 23:13:59

Delphinash
Full member
Inregistrat: 2006-04-27
Mesaje: 168

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

Stiu ca nu trebuie sa ma astept la rezultate miraculoase, si nici n-am de gand sa renunt, tocmai ca manac, nu ma infometez, insa mananc mai sanatos, cel putin asa cred eu. smile Si sunt constienta ca fara sport nu rezolv nimic, chiar daca slabesc ca si greutate tot nu arat bine, ca tesutul adipos ramane.
Si de renuntat, nu renunt, dar nici bine nu-mi e... Nu puteam sa fim toate slabe si sa mancam cat vrem? lol

Offline

 

#13 2007-03-18 23:15:30

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

asai delphinash big_smile tre unele riscuri daca vrem sa aratam bine tongue stii vb aia ... baba la frumusete rabda tongue deci ... tongue


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#14 2007-03-18 23:23:37

Delphinash
Full member
Inregistrat: 2006-04-27
Mesaje: 168

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

Pai rabdam ce sa facem? Pan la urma cred ca orice fel de sport e bun, numa sport sa fie... Pentru inceput pana imi procur un aparat ceva ma bag la coarda. smile

Offline

 

#15 2007-03-20 15:01:46

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

intr-un timp eram si eu pasionata de bicicleta...dar problema k ca de la bicicleta apar muschii la picioare si nu cred k vreo fata isi doreste piciore d fotbalist...in vara in care mi-am luat bicicleta aveam nijte muchi de imi era rushine sa ma imbrac in fusta smile


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#16 2007-03-20 15:41:46

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

da u cat faceai la bicicleta wildhoney si cam de cat timp?ca sa stiu la ce sa ma astept .deci am zis bine ca stepper-ul e mai bun decat bicicleta din punctul asta de vedere


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#17 2007-03-20 16:26:23

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

pt a nu avea "picioarele de fotbalist" si un "spate de rugbist,sau de culturist",trebuie intai sa facem aerobic si sa avem grija la mancare ca sa dam celulita jos(neaparat)... pt ca altfel ea se intareste si ramai "femeia barbat"lol)si apoi sa ne formam corpul la sala sau la aparate ,bineinteles cu repetarile si pauzele cuvenite...

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-03-20 16:32:22)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#18 2007-03-20 16:30:01

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

pey da si ce sa papam ca eu nu pot sa stau d ex numa cu salate ,fructe si iaurturi.am inceput sa nu mai pap prajeli si sa nu mai mananc dupa 6.da nu pot trai fara cicolata si degeaba incerc  sa scap de celulita daca pap dulciuri in continuare nu?


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#19 2007-03-20 16:41:50

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: bicicleta eliptica sau banda de alergare?

poti sa mananci orice in afara de ciocolata,dulciuri de orice ce fel,prajeli,mancare grasa(de ex: carnea de porc,de pui chiar puiul contine hormoni,fiindca este tratat cu hormoni ca sa creasca mare,iar de la prea mult pui poti avea dereglari hormonale,de ex:la menstra,ingrasatul etc...)fara fast food,cola...poti manca ff bine peste,orice preparat din peste,si vita (este ff buna,iar o ciorbita de vacuta as merge perfect).nu trebuie neaparat numai salate...ti-am spus orice si ca sa nu ti se para greu mai poti manca si ciocolata dar nu mai mult de 2-3 cubulete(1 cubulet de ciocolata are 500 de calorii)ceea ce insmn ff mult...iar pe langa toate astea sport,ce inseamna :alergat,sarit coarda(iti pui toti muschii in miscare,nu numai picioarele,spatele sau mainile),si exercitii doar dimineata 15 min,exercitii pt celulita...si multa apa,apa nu sucuri...tine cont de vb mele macar o luna si ai sa vezi ce bine o sa fie,nu numai ca o sa slabesti si ai sa-ti tonifiezi muschii ci si ai sa traiesti sanatos...

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-03-20 16:44:56)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.