homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((


#1 2009-01-19 20:11:55

ariciutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 147

Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

Fetelor, eu tokmai mi-am facut un set complet de analize la medlife(care include genotiparea HPV, Ureaplasma, Mycoplasma,C hlamydia, Streptococ B, plus ex de secretie.Sunt f intrigata din mai multe motive:
          1.Toate au iesit perfect, conform lor, nu am nimic.Desi, subliniez, DESI!!! eu e clar ca am ceva pt k, kiar si momentan am usoare senzatii de mancarime....ca sa nu mai zic de puseele continue de mancarimi, usturimi, scurgeri urate, inflamarea vulvei, urmate intootdeauna de perioade "bune".Asa a fost si per cand mi-am facut recoltarile astea, dar chiar si asa, daca tot revin simptomele astea, imi imaginez ca nu ma vindec spontan si dupa reapare si dupa iar ma vindec singura, fara tratament, fara nimic???grater

        2.Si una dintre probleme care ma duc la disperare.Eu miam facut testul HPV ptr k la ultimul Papanicolau mi-a iesit L-SIL.Asta unu la mana.Rezultatul se lega f bine de faptul k fosta partenera a actualului meu prieten a fost depistata de curand(de 2-3 luni) cu tulpina 16.Nu stiu exact cand l-a contactat ea, ca a tot schimbat partenerii, nici ea insasi nu stie.Asa ca asta nu obliga sa am si eu.Totusi, cum de toate analizele mi-au iesit in regula???Bun, de HPV-ul ala nenorcit nu pot fi sigura ca il am(desi eu asta cred, in ciuda rezultatului lor negativ:( ), dar de secretie ce sa mai zica????Cand simptomele mele vorbesc de la sine.O candida, si tot am.Nu pt fi normale!!Plus ca le am de ani buni, de dinainte de a-mi incepe viata sexuala.

          Am dat acum sa caut pe Google si am citit numai lucruri proaste despre Medlife...Am citit chiar concret marturiile multor femei carora le-a iesit negativa genotiparea facuta la Medlife, pt k mai apoi sa iasa pozitiv la Cantacuzino spre ex....si nu un sigur exemplu, zeci de cazuri!!!!!!!...Si fete care au ajuns sa atentioneze femeile inainte de a-si face analizele la Medlife...si eu care m-am dus buluc sa-mi fac la ei tot ce se poate face tokmai pt k aveam incredere si am zis sa profit sa stiu cum stau cu sanatatea.M-am kinuit si am scos 8 mil pt toate astea....
       
          Plus ca, am mai postat asta de cred ca v-a venit voua rau, eu sunt mai mult ca sigura ca cine mi-a recoltat atunci nu mi-a recoltat bine!!A terminat f repede, era f stangace tipa, extrem de tanara, plus k eu nu am simtit absolut nimic!!Stiu ca teoretic nu e dureros, dar practic, f putine sunt femeile care nu simt absolut nimic atunci cand le este recoltat din col...Macar sa simti k iti patrunde in orificiu....Spre deosebire de recoltarea asta de care vbesc, ieri, la ult Pap am simtit(a fst facut tot la ei, dar de altcineva!!!).Si eu cred ca femeia asta a recoltat cum trebuie, iar cealalta nu.In fine...nu acuz inca pe nimeni de nimic.Dar in cazul in care este asa cum cred eu, daca imi iese pozitiv in alta parte, eu ce fac??Banii mei cine mi-i da inapoi??Si mai mult decat banii, numai eu stiu cat de amarata am fost pana am aflat rezultatul si ce sentiment a fost cand am citit acolo "NEGATIV"...Sa aflu acum ca de fapt nu e asa, m-ar aduce la disperare!!!Nu stiu cati ma pot intelege cu adevarat...
       
          Oricum....daca intr-adevar e asa (iar asta nu pot afla decat cand o sa repet analizele...dar pana atunci mai e ceva..pt k nu mai am de unde sa scot inca 8 milioane sau kiar mai mult, pt k in alte parti genotoparile sunt mai scumpe...-sunt studenta la zi la  o fac f grea si nu pot munci...) situatie nu poate ramane asa!!!Nu poti distruge viata si sanatatea unui om asa, doar pt k te numesti tu Medlife!!!Va rog, impartasiti-mi din experientele voastre, pana ajung sa le refac o sa turbez si de ingrijorare si de nervi:(...Ma intereseaza orice parere..mai ales cum si ce ati simtit voi knd vi s-a recoltat pt Hpv....unde l-ati facut...si mai alea daca aveti experiente similare cu Medlife'ul!!!Sau daca cineva si-a facut analiza la Medlife Favorit....poate s-a nimerit aceeasi asistenta neindemanatica....of Doamne, sper sa nu-mi fac pacate....Astept cu nerabdare:((


Today, everything's OK!smile

Offline

 



#2 2009-01-19 21:05:05

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

draga mea, despre genotipare/medlife favorit/asistenta cu pricina nu pot sa spun nimic
vreau insa sa spun despre simptomele tale de dinainte de debutul vietii sexuale, care se prelungesc si acum...ei bine, cit ti-ar fi de greu sa crezi, ar putea fi normala analiza de secretie si simptomele sa ti se para tie mai rele decit sint si sa trebuiasca interpretate in context


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2009-01-20 14:38:23

ariciutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 147

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

Doctressa...iti multumesc mult pt raspuns...Dar eu sunt sigura ca nu exagerez, uite, exemplu concret:incepand de ieri, am o scurgere mult, dar mult mai abundenta si schimbata, usturimi in interiorul vaginului, mai ales daca incerc sa fac dragoste, vulva incepe sa ma manance....si sa ma ustura...clitorisul si labiile se irita...Nu cer nimanui tratament pe forum, k n-am innebunit, nu de-aia ma plang, dar sunt f intrigata ca mi-a iesit totul perfect...Acum tot ce mai pot face este sa repet toate analizele(am auzit k la Cantacuzin s-ar face cum trebuie...acum suflu si-n iaurt,...)Si daca se dovedeste ca am dreptate....sunt f hotarat sa-i dau in judecata pe cei de la medlife.Nu stiu cum o sa dovedesc toate astea, dar nu as fi singura careia i s-ar intampla.........Ooofff....ce situatie......nu stiu cum reusesc sa patesc numai eu d-astea......grater


Today, everything's OK!smile

Offline

 

#4 2009-01-20 16:29:32

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

scumpa spune-mi te rog la ce medic ginecolog ai foast la Favorit ?....mi-am facut si eu secretia si pap si astept rezultatele ....si deja m-am ingrijorat ..


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#5 2009-01-20 19:57:55

ariciutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 147

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

Nu am fost la medic la Favorit, eu mi-am facut analizele astea ca asa am vrut eu, eu le-am cerut.Dar nu de medic vbeam ca sunt nemultumita(nu stiu ce sa spun de medic, daca nu am fost)...eu sunt nemultumita de asistenta care mi-a recoltat...Din cauza ei cred eu ca analizele mele ar fi gresite, pt k nu a recoltat cum trebuie....Recoltarea a fost la camera 12...la parter acolo, la recoltare analize ginecologie....A fost o fatuca foarte tanara, micuta de inaltime, bruneta, cu parul scurt si drept, pana la umar...ea e foarte amabila, nu vreau sa vb urat, dar....Tu?Unde ti-a recoltat?Tot unde mi-a facut si mie sau ti-a recoltat medicul?Spune-mi cum s-a desfasurat in cazul tau recoltarea....Tocmai am descoperit azi ca o cunostinta, pe vremea cand era insarcinata, adica acum nici un an, a avut niste probleme serioase cu o rana pe col...a facut si colposcopie...si se speriasera pana si doctorii....avea 2 Pap'uri urate facute nu stiu unde si a zis sa il faca si pe al treilea ca sa fie sigura...si s-a hotarat sa il faca la Medlife...Si.....Stupoare!!!I-a iesit perfect!Nu arata nicio neregula, or ea stia clar ca era imposibil sa iasa perfect pt k stia f bine ca se confrunta cu ceva destul de urat..facuse si colposcopie.....Eu sunt intr-o permanenta stare de agitatie de cand cu asta....Si nici nu mai am bani sa le repet acum......offf...Astept sa-mi raspunzi, poop

Ultima oara a fost editat de ariciutza (2009-01-20 19:59:29)


Today, everything's OK!smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-01-21 12:54:02

ariciutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 147

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

Of doamne...acelasi medic mi-a realizat mie analizele(bine, impreuna cu biologii si chimistii de la laborator presupun), dar scrie clar pe ele:"medic:Bican Florin"....
      Dar!!Nu stiu de ce este trecut si el ca medic, eu una nu am platit niciun consult, in afara de analizele pe care le-am facut, deci eu consult nu am facut, eu cu el nu am vbit.Tu probabil ca asa ai facut, de-aia o fi fost si el acolo la recoltare....
      Acum nu stiu ce sa-ti zic...stiu ca sunt doar doua asistente acolo ca am intrebat eu (proasta de mine..inainte sa-mi dau seama de chestia asta si mai ales sa vb cu atatea fete care au patit-o urat cu Medlife'ul....insistam sa-mi recolteze tot tipa aoa, la care nu am simtit nimic, ma simteam norocoasa ca am dat peste cineva la care nu simt nimic dar....)...Asa..si am intrebat, si nu sunt decat 2 asistente acolo, care culmea, seamana!Ambele sunt micute de inaltime, brunetele si cu parul cum am zis, de obicei prins si in coada...dar se deosebesc..una e ff amabila, si "moale"...ca sa zic asa...cealalta e mai intepata....si mult mai..."infipta"....prima e cea care cred ca nu-i recoltat bine, a doua cea care cred ca a facut bine.Acum saracuta de tine daca n-ai avut de-a face cu amandoua nu ai de unde sa stii ...spune-mi te rog...pe tine cu ce te-a deschis?Cu speculumul clasic, din fier, sau cu unul din plastic, transparent?Mie una, tipa de care ma plang mi-a recoltat pt absolut tot(si eu am facut ceva analize si recoltari) deschizandu-ma cik cu o singura valva..k ea imi vedea colul si asa si ii era suficient......
     In fine...uite iti las si tie un filmulet ff interesant si util, in care se explica pas cu pas teoretic, si se si arata practic cum trebuie facute un examen ginecologic si o recoltare de Pap , respectiv de secretie.Mai ales dupa ce am vazut filmuletul asta am fost pusa pe ganduri, pt k din pctul meu de vedere, nu ai cum sa nu SIMTI MACAR ceea ce se face acolo..nu mai zic sa te doara...iar eu..am spus, nici mkr nu am simit...Iti trebuie cont ca sa poti vedea filmuletul, daca nu ai, fa-ti acum, kiar se merita.Sa-mi zici si mie ce parere ai si sa-mi rasp pe la ce te-am mai intrebat...poop

Ultima oara a fost editat de ariciutza (2009-01-21 12:56:50)


Today, everything's OK!smile

Offline

 

#7 2009-01-21 14:39:38

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

pai da eu m-am dus special pt recoltare la el ....sa-mi recolteze el k in asistente dastea nu am incredere....si scrie pe buletinul tau de analize numele lui pt k e cabinetul lui acolo si daia probabil ....la mn a fost o asistenta asa cum zici u f amabila si 'moale '..., nuj ce sa zik cu ce ma deschis k el m-a intrebat : " de cand nu te-am mai vazut asa cu valvele ?"....pt k am o rana pe col si s-a uitat si el mai atent ....si cand m-am dat jos de pe masa am vazut langa piciorul mesei o galeata cu un lichid verde si ceva de fier acolo ....presupun k o valva .....alta dr la care am fost m-a deschis cu valva daia de plastic de unica folosinta....dar dr asta are mana usoara si n-am simtit durere deloc ....pe cand la colposcopie knd m-a deschis dr fiind si femeie ...vai ce ma durea si ustura ....nuj ce sa mai zik ...mi-e el mi-a mai recoltat dar nu aici la medlife la spital la municipal si f bn ....acum nuj ...astept rezultatele....dar pe tine cu ce te-a deschis cu cel de fier sau plastic ?...nu reusesc sa-mi fac cont pe youtube ....ce nervi am ...k nu pot sa vad filmuletul ....


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#8 2009-01-21 18:45:19

ariciutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 147

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

Pai pe mine m-a deschis tot asa, cu valve, mai exact cu una singura, ptr ca citez-"e suficienta una...ai colul f jos si se vede si asa destul de bine..nu te deschid cu doua pt k te-as kinui fara rost...nu face nimic in plus a doua valva"....
     In schimb cand am fst alaltaieri la cealalta...m-a deskis cu speculum de unica folosinta din plastic....ciudat dar ala a durut....
     In fine...nu cred ca modul de a ne deschide e de vina...la recoltare ma gandesc eu....
     Dar nu inteleg...tu cum ai procedat?Ai cerut special sa-ti recolteze sau macar sa fie si medicul acolo atunci cand ti-ai fqt programarea sau cand ai ajuns acolo?Sau tu ai platit si consultatie la el, dupa care tot el ti-a recoltat?Sa inteleg ca oricine poate cere k doctorul sa fie prezent acolo....?


Today, everything's OK!smile

Offline

 

#9 2009-01-21 21:50:02

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

in primul rand el e dr meu de mai mult timp el s-a ocupat de mine intr-o anumita problema si din aceasta cauza am ramas la el ...si l-am sunat si i-am zis : domnu dr vreau sa vin la dvs sa fac pap si secretie ...si el mi-a zis k sa vin la medlife k e mai bn si imi recolteaza acolo decat la spital ...si ultima data tot el cu o asistenta mi-a recoltat ...si am platit si consultatie pt k s-a uitat si la colul meu si in fc de rezultatul analizelor sa vedem ce voi face ...cred k erad ..imi face tot el ....pai cred k da poti cere asta dar platesti si consultul ....dak vrei neaparat vb eu cu el ...si iti recolteaza el ....eu il sun si dak ma doare ceva ....e f de treaba ....la cel de plastik sa sti k si pe mn ma ustura ...


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#10 2009-01-22 00:09:44

ariciutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 147

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

Da, am inteles acum ce ziceai tu.Nu stiu ce sa zic, nu ma intereseaza sa fac alte anlalize(cu atat mai putin tot acolo!!!) in cazul in care sunt gresite...iti dai seama...tot ce pot sa fac e sa ma umplu de nervi si sa ma gandesc cum sa fac sa se faca dreptate in cazul in care stiu ce vbesc...:(Acum astept sa-mi posteze si mie pe net rez de la Pap...sa vad ce mai iese si acolo...nu mai stiu....banii mei s-au dus...eu sunt bolnava si cu analizele in regula....hahaha.Orice medic la care m-as duce cu ele(ca asta vroiam sa fac, sa merg cu ele la medicul meu, dupa ce luam rezultatele...) imi rade in fata si-mi spune ca-s nebuna..daca cu asemenea analize, eu ma plang....dar ma plang pe buna dreptate..numai eu stiu cat de rau ma simt de 2 zile, in ce hal arata vaginul, vulva si cat de incarcat de nush ce(cred ca de la secretia abundenta si urata) este colul meu, chiar si atunci cand il ating cu degetul....De-asta sunt intrigata, nu inteleg cum este posibil asa ceva....Acum ca o fi recoltat bine...k n-o fi recoltat....nu am de unde sa stiu si nici nu pot da in cap pt asta, dar pt faptul ca analizele(cel putin cea de secretie) sunt  facute in bataie de joc-ptr asta pot jura, pt k dovada sunt eu, nu imaginatia mea, nu aberatii...)grater.......Sau ma trimite sa le refac....Iar pe mine nu ma doare atat de mult secretia...dar eu am facut odata cu astea si  o genotipare HPV, care a iesit negativa (ar fi tare bine sa fie asa...), or sa fie si aici o greseala...asta ma revolta peste fire!!!Ptr ca nu raspund ei de starile prin care am trecut eu,de noptile in care am plans si de zilele fericite care au urmat la aflarea rezultatului.... de sanatatea mea, si chiar si de banii mei, dupa cum prea bine se vede....Abia astept sa treaca putin timp sa fac rost de bani sa-mi fac iarasi tot...incepand cu genotiparea....Iar daca am dreptate, sunt hotarata sa-i actionez in instanta, o sa vbesc cu cineva sa vad ce atuuri am de partea mea si ce acuzatii pot aduce...nu pot sta asa, nu  fac ca sunt un om rau, dar cred ca sunt indreptatita.Asistenta aia cu gura ei s-a mirat de secretia mea intrebandu-ma speriata ce am eu acolo de arata asa....sa ma tratez...sa fac ceva..k nu e de bine...ca dupa 5 zile , cand iau rezultatele, sa nu am nimic!!!.....No comment

Ultima oara a fost editat de ariciutza (2009-01-22 00:12:41)


Today, everything's OK!smile

Offline

 

#11 2009-01-22 00:20:01

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

te cred ...stiu ce inseamna ...dar ar fi bine sa te duci la dr sa i le arati si sa te si vada si sa vezi ce zice ...dak e posibil asa ...pt k orice ar fi scris pe o hartie contrazice ceea ce e fff vizibil ...ce se vede f clar ....dar u atunci knd ai ridivat analizele dc nu te-ai dus la ea sa-i arati ...din moment ce ea ti-a recoltat ?...ar fi fost ceva ....


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#12 2009-01-22 17:10:47

ariciutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 147

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

Pai nu prea aveam cum sa ma duc sa o intre pe ea atunci cand mi-am luat rezultatele, pt k asta a fost exact cand mi-am facut si Pap'ul, adik atunci cand era de serviciu cealalta asistenta...Tocmai i-au veni rezultatele la secretie si ptr Chalmydia unei prietene care le-a facut cand am facut si eu Pap-ul, la ce-a de-a doua asistenta...la care amandua am simtit recoltarea...si i-au iesit bine, adica i-au iesit cocobacili, exact ce stia si ea ca are, de la alte analize de mai demult...presupun ca or sa iasa ok si Pap'urile noastre, fiind facute tot atunci....Deci ei i-au iesit bine pana cum....dar asta tot nu ma clameaza, pt k asistentele au fst diferite....


Today, everything's OK!smile

Offline

 

#13 2009-01-22 23:19:06

ramonax
Membru
Inregistrat: 2009-01-22
Mesaje: 3

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

FERITI-VA DE
Dr. Florin Bican, medic ginecolog la Memorial Hospital - Med Life.

Nevoita fiind, am recurs la o intrerupere de sarcina.
Am avut proasta inspiratie de a ma inregistra pe lista pacientilor Memorial Hospital.

Am avut cea mai traumatizanta experienta din viata mea.

Pentru femeile kamikaze, daca doriti si voi sa stiti cum e sa fii carne in macelarie, adresati-va cu incredere doctorului Florin Bican.

Doctorul MACELAR Florin Bican nu numai ca nu aude tipetele voastre dar nici nu vede destul de bine, atunci cand va zbateti pe masa ginecologica.

Intreruperea de sarcina presupune in primul rand o suferinta psihica. Am sperat din tot sufletul, ca macar suferinta fizica sa fie diminuata, insa nu a fost asa.

TUTUROR FEMEILOR DIN LUME, LE DORESC SA NU AJUNGA PE MANA Doctorului MACELAR Florin Bican.

Celor dintre voi care doresc senzatii tari si dureroase, cosmaruri pe termen lung, vi-l recomand.

Offline

 

#14 2009-01-22 23:36:24

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

ramonax a scris:

FERITI-VA DE
Dr. Florin Bican, medic ginecolog la Memorial Hospital - Med Life.

Nevoita fiind, am recurs la o intrerupere de sarcina.
Am avut proasta inspiratie de a ma inregistra pe lista pacientilor Memorial Hospital.

Am avut cea mai traumatizanta experienta din viata mea.

Pentru femeile kamikaze, daca doriti si voi sa stiti cum e sa fii carne in macelarie, adresati-va cu incredere doctorului Florin Bican.

Doctorul MACELAR Florin Bican nu numai ca nu aude tipetele voastre dar nici nu vede destul de bine, atunci cand va zbateti pe masa ginecologica.

Intreruperea de sarcina presupune in primul rand o suferinta psihica. Am sperat din tot sufletul, ca macar suferinta fizica sa fie diminuata, insa nu a fost asa.

TUTUROR FEMEILOR DIN LUME, LE DORESC SA NU AJUNGA PE MANA Doctorului MACELAR Florin Bican.

Celor dintre voi care doresc senzatii tari si dureroase, cosmaruri pe termen lung, vi-l recomand.

mad  mad  mad  mad .....am ramas masca .... grater  grater  grater ...pai e dr meu .... grater ..te rog frumos mai multe detalii...pt k sunt disperata ....vreau sa vorbim neaparat i-a id meu de mess e acelasi cu asta de pe forum ...cat mai repede pls ...


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#15 2009-01-23 09:07:53

dana_ioana
Membru
Inregistrat: 2009-01-23
Mesaje: 2

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

eu am facut un chiuretaj cu dr. Bican in urma cu 1 an cand era la  Spitalul Municipal si nu am avut nici o problema. am facut cu anestezie locala. m-a durut foarte putin. am fost si la control de mai multe ori la dansu si nu am avut probleme. si am avut si o prietena care s-a chiuretat la dansu si a fost ok.
eu cred ca este un dr. bun altfel nu ajungea la Medlife

Offline

 

#16 2009-01-23 09:51:05

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

sa va zic ce am patit eu la medlife
m-am hotarat sa imi fac cateva analize inclusiv hiv , mi se parea normal ca orce femeie sa faca analiza asta , nici prin cap nu imi trecea sa am vre-o problema
am fost sa imi iau rezultatul si imi zice o asistenta : nu e gata peste trei zile , cu toate ca ma dusesem la termenul zis de ei
ma duc peste 3 zile , intreb daca e gata si asistenta pune o fata foarte grava .... stiti , proba dumneavoastra a fost trimisa la institutul cantacuzino ....trista in voce ... bun .. intreb de ce ? si ea imi raspunde prin o intrebare : eu stiu ? sa fie vre-o problema ?
in secunda 2 mi s-au inmuiat picioarele ( imi tremura si acum mainile , desi au trecut 2 ani )
o intreb : pai de ce la institut ? raspuns : pai stiti in cazul in care analiza iese pozitiv se retrimite la institut pentru confirmare
fetelor va zis din toata inima : am innebunit , jur
am simtit ca lesin, doamne imi dau lacrimile si acum , prin ce am trecut ......am inceput sa plang , m-am asezat pe o canapea  , asistenta aia se uita asa cu o mila la mine , ca si cum saraca... sigur are hiv,....m-am dus iar la ea si i-am zis : va raog vrea sa stiu , a iesit pozitiv prima oara ? si ea zice : nu stiu .... nu stiu ....
plangeam in continuu , nu ma opream deloc , vedem totul negru in fata ochilor , trebuia sa stiu , i-am zis ca vreau sa vorbesc cu doctora biolog , in disperarea mea am insistat ata de mult incat mi-a aratat laboratorul doctorei , acolo am intrebat-o pe aia  daca e pozitiv , nu stiu ce a inteles de la mine , ca nu mai eram coerenta , atunci doctora m-a intrebat ce mi-a zis asistenta , ca a vazut ca eram disperata , si mi-a zis ca nu a aiesit pozitiv dar ca nu au mai avut nitrati si ca au fost nevoiti sa trimita analiza la institut... va dati seama ca nu o mai credeam , am considerat ca imi zice lucrul asta sa ma linisteasca , m-a trimis acasa si sa vin peste alte 3 zile .
in astea 3 zile nu am mancat , nu m-am dat jos din pat , ce sa zic ... tot felu de ganduri
zilele astea au fost un calvar pt mine
nu va doresc in veci sa treiti acele sentimente
peste 3 zile ma duc inapoi , ce credeti : nu era gata rezultatu
dar cred ca doctora lasase vorba cand vin sa iau rezultatu sa o cheme , era in sedinta doctora , a sunat la institut si au trimis rezultatu care era negativ
pai nu trebuia sa ii dau eu in  judecata ?
puteam sa innebunesc pe bune

Offline

 

#17 2009-01-23 11:50:46

ariciutza
Full member
Inregistrat: 2008-01-08
Mesaje: 147

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

Ba sa stii ca meritau mult si bine sa fie dati in judecata, nu te poti juca asa cu un om, mai ales canu era vb de un amarat de calciu din sange!!!!:(Eu te inteleg perfect, sincer, si daca nu dadeam atatia bani pe analize, si erau gresite, tot la fel de revoltata era, pt ca am trecut prin acelasi lucru prin care spui si tu!!!Bun, stiu ca HPV nu e la fel de grav ca si HIV, dar aici discutam despre sensibilitatea fiacaruia, dreptul meu sa fiu suparata pt orice boala descopar ca am...Am mai zis, numai eu stiu prin ce am trecut timp de 2 luni, pana am facut rost de bani sa-mi fac genotiparea aia, si m-am nimerit tocmai la ei!!!!Am asteptat aproape o luna(am prins si vacanta, in care nu s-a lucrat!!!), timp in care va jur, il puneam pe prietenul meu sa se uite, pt ca mie mi-era frica...asa usurata m-am simit cand am vazut ca scria acolo mare:"NU A FOST DETECTATA PREZENTA HPV", incat ...va spun sincer, nu imi mai pasa de nimic din jur...tin minte ca incepusem sesiunea si eram bagat in invatat pana peste cap, pt k am niste ex urate si risc sa pic multe din ele daca nu invat...si sincer va spun, tin minte ca mi-am zis:"Gata, acum sunt cea mai fericita, nimic nu ma mai poate dobori, pot sa am si eu restante, ca' tot omu'....In fine....asta e doar o mica poveste....Asadar, de o luna si ceva eu stau linistita(bine, nu si de cand m-au luat gandurile)..cum crederti ca mi-ar fi sa aflu ca de fapt rez e pozitiv???Bine in niciun caz....eu sunt f hotarata...daca am dreptate, ii dau in judecata....e adevarat...nici nu ma pricep, dar nu stiu ce dovezi clare si concrete am la mana...cum i-as putea eu contrazice pe ei daca ar sari cu gura ca de unde au ei siguranta ca intre timp nu m-am dus eu si m-am destrabalat cu alti barbati, infectati si cu HPV, si cu Candida si cu mai stiu eu ce nu mi-o fi iesit mie la analize???Cum as putea sa lupt daca vin cu de-astea...?La asta ma gandesc...


Today, everything's OK!smile

Offline

 

#18 2009-01-23 13:16:26

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

pai eu stiu ? poate ne zice cineva care se pricepe daca si la hpv se poate afla o valoare gen igg si iga , ma gandesc poate se poate depista evolutia lui , si perioada infectarii? mai ales ca are perioada de incubatie , daca ai bani , eu zic sa faci cat mai repede alte analize , astfel incat sa nu fie distanta intre e rezultate , dar hai sa o privim altfel , poate nu ai hpv si sa dea domnu sa fie asa , si sa fim noi sanatosi  puss
si eu vreau sa imi fac hpv , cred ca la micomi ...

Offline

 

#19 2009-01-23 13:17:09

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Medlife-analize gresite!!??A patit cineva!!Disperata:((

eu am avut de facut o interventie mai dificila si riscanta cu dr bican si nu am avut probleme , m-a ajutat de fiecare data knd l-am sunat ..., knd m-am dus la spital ...ecografiii la care a stat cu mine sa ma conving k e bn ...muulte lucruri ...desi ce a spus ramonax m-a speriat f tare ...acum nuj ce sa zik ..dar nu oricine ajunge la medlife ...in fine ...asta e alta probleme ..

ariciutza stai linistita iubita k nu aveau cum sa greseasca in halul asta ...nu ai hpv ...si poate chiar nu ai nimik ...ti-ai luat rezulatatele la pap si secretie ?..eu pe la incep lui feb ma duk ...sa vad ...k tare sunt curioasa ...si in privinta datului in judecata ...nuj ce sanse ai ... sad


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.